Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tym HP ? Banować, zakazać, dopuszczać ?


Recommended Posts

Serio nie rozumiem tych zakazów Mancraftowych 4-taktów. Raz, że są dostępne blokady fps, można zapbąbować, dwa, że taki byle aeg z high capem jest o wiele mniej realistyczny i ma większą przewagę, niż jakiś 4-takt.

Co do polarstarów/valkenów, to sie zgodzę, szczególnie w replice szturmowej, najlepiej jeszcze z drumem lol.

Co do LKMów, to już inna bajka, czemu nie, to ma nakryć gniem,

 

No, ale najlepiej bez zastanowienia zakazać wszystkiego .... Ehhh

Link to post
Share on other sites
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mistrzu. A ktory organizator bedzie sie chcial bawic i sprawdzac co ty to tam masz pochowane w replice. I czy w trakcie gry nie poprzestawiales? Mało przy organizcaji jest pilnowania by ludzie pojeli kilka zasad, przestrzegali regulaminu i gonienia terminatorów? Trafilo sie kilka debili z mancraftami i hpkami i reszta teraz za to cierpi.

Ja sie 600+fps nie boje....ale a to co na 2 imprezach (na ktorych bylem ) pokazali Hpkowcy- sprawilo ze daje zakaz i tyle.

 

Widziałem jak goscie na ciagłem wchodzili w kraki z 650 na kulkach 0,43g.... i poczułem też. Na 7 osob z mojej ekipy 6 miało rozj...ane ryje.

Strzelam się od 9 lat i spotkałem całe 2 osoby, które wiedziały co trzymają w rękach i co z tym robią mając taką czy inn konwersje gazową.

Albo też jak ostatnio ktoś napisał - Organizator ustala swoje zasady. Jak ci nie pasuje - to zorganizuj sobię swoja impreżę, albo sprzedaj konwersję i za te cene kupis 2 aegi :icon_wink:

Edited by krauzak
Link to post
Share on other sites

 

Co do LKMów, to już inna bajka, czemu nie, to ma nakryć gniem,

 

Zgodzę się z tobą KMy mają siać, lecz mi zależy na takim małym klimaciku tej imprezy. Może do dziwnie brzmi ale w tamtych czasach nie było za dużo takich karabinów, stąd moja prośba o strzelanie semi.

 

Czterotakty... fajnie ale zdarzają się goście co m.in. nie posiadają boczniaka lub zamiast krzyknąć aby się poddać strzeli w nogę i robi dziurkę w mundurze i nodze z 10-15m.

Strzelano do mnie z takiej repliki i kora z drzewa płatami odpadała... a wystarczyło krzyknąć abym szmatkę założył i poszedł na respa.

Chodzi o zabawę, o zdobywanie punktów i dlatego też wprowadziłem trofea...

Link to post
Share on other sites

@krauzak : Nie no jasne, pełna zgoda, każdy może ustalić swoje zasady - organizator to nie jest nasz niewolnik - on organizuje, i bardzo dobrze, że tylu osobom sie chce organizować cokolwiek

 

@Volvin : Fakt, to był tylko taki przykład z tym lkmem.

 

Rozumiem, w czym problem, też sie spotkałem z kretynami z HP w łapach ... W sumie, to też sie spotkałem z kretynami walącymi ze zwykłych sprezynowych snajperek 600 fps z bliska, lub z dan wessona z kilku metrów ( i nie były to te słabsze łuski)

 

W sumie niesmak pozostaje - cierpią wszyscy. Sam fakt strzelania, majac 650 fps na kulkach 0,43 świadczy o jakimś niedorozwoju, bo taka prędkość wylotowa wcale nie wpływa poprawnie na nic, ani na zasięg, ani na celność.

 

OK, nie będę drążył, rozumiem, że ustalając takie zasady, od razu eliminuje się różne krzywe akcje...

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

 

Rozumiem, w czym problem, też sie spotkałem z kretynami z HP w łapach ... W sumie, to też sie spotkałem z kretynami walącymi ze zwykłych sprezynowych snajperek 600 fps z bliska, lub z dan wessona z kilku metrów ( i nie były to te słabsze łuski)

 

 

Pewnie byli to głównie użytkownicy Mancrafta, bo na konwersjach elektropneumatycznych które ja znam i są w obiegu na śląsku może tylko kilka zbliżyło się do 600FPS ale na kulkach 0,20g i są to repliki DMR strzelające tylko singlem.

Nie ładnie też brać wszystkich jedną miarą.

 

Mistrzu. A ktory organizator bedzie sie chcial bawic i sprawdzac co ty to tam masz pochowane w replice. I czy w trakcie gry nie poprzestawiales? Mało przy organizcaji jest pilnowania by ludzie pojeli kilka zasad, przestrzegali regulaminu i gonienia terminatorów? Trafilo sie kilka debili z mancraftami i hpkami i reszta teraz za to cierpi.

Ja sie 600+fps nie boje....ale a to co na 2 imprezach (na ktorych bylem ) pokazali Hpkowcy- sprawilo ze daje zakaz i tyle.

 

Widziałem jak goscie na ciagłem wchodzili w kraki z 650 na kulkach 0,43g.... i poczułem też. Na 7 osob z mojej ekipy 6 miało rozj...ane ryje.

Szanujący się i poważny organizator nie pozwoli sobie nałamanie regulaminu oraz zapewniam Cię że miałby wszystko pod kontrolą i robił wyrywkowe kontrole osób z "HAPEŁA".

Przykładem są organizatorzy strzelanek na forcie TRAIN czyt. Stowarzyszenie PANCERNIK.

 

Dlaczego nie zrobiłeś zdjęć Panom którzy mnieli takie repliki i nie napiętnowałeś ich ? Może należało ?

 

Ej zaskoczę was, bo pewnie nie wiedzieliście. AEGi też strzelają sprężonym powietrzem ! :teeth:

Badum tssss :)

Link to post
Share on other sites

Miałbym małą prośbę.

Wiem że to ważny temat jeśli chodzi o konwersje gazowe, ale prosiłbym o utworzenie osobnego wątku.

 

P.S. To jest pierwsza organizowania przeze mnie impreza, a jeżeli wypali to w następnej edycji (właśnie trwają prace nad scenariuszem)będę myślał o kilku sędziach biegających po terenie i faktycznie wyrywkowo kontrowali uczestników.

Edited by Volwin
Link to post
Share on other sites

Miałbym małą prośbę.

Wiem że to ważny temat jeśli chodzi o konwersje gazowe, ale prosiłbym o utworzenie osobnego wątku.

 

P.S. To jest pierwsza organizowania przeze mnie impreza, a jeżeli wypali to w następnej edycji (właśnie trwają prace nad scenariuszem)będę myślał o kilku sędziach biegających po terenie i faktycznie wyrywkowo kontrowali uczestników.

Bierz przykład od chłopaków z PANCERNIKA. Ostatnie 2 imprezy po 50-70 osób. Ilość replik HP - około 20 na terenie. Zero problemów. Chronowanie przed imprezą, proste zasady. MAX 450FPS. Reduktory plombowane przez organizatora w taki sposób jaki on sobie wymyślił. ZERO SPIN i pierdol... że HP, że gówno, że siki, że boli, terminator itp. Sam organizator został dojechany prze zemnie z repliki HP i się cieszył z tego powodu bo jak to opisał, "kurcze no, dostałem z hapeka i nie bolało, a ludzie płaczą"
Link to post
Share on other sites

Do organizatora, rozumiem że pierwsza impreza i boisz się tematu, jednak mam prośbę porozmawiaj z rogasiem jak podejść do tematu replik z hp i spróbuj dodać je do następnej organizowanej przez ciebie imprezy.

 

 

Przepraszam, ale nie umiem się powstrzymać, krauzak co ty pierdolisz, 650 fps na 0,43 w hp i do tego automat? Rozumiem, że można być debilem bez szkoły ale aż tak, wbij sobie do tej pustej pały 600 fps to max max przy elektrozaworze i to tylko chyba dwa silniki potrafią uzyskać na singlu 600 fps na kulkach 0,2.

Link to post
Share on other sites

Ale gówno-burza wyznawców HPków....mam nadzieje że moderator usunie ten syf!

 

No to zaskoczę was

Chodziło mi o 650fps mierzone na 0,2g a później wrzuconymi kulkami 0.43g

Bo jeśli ktoś ma chociaż troche w głowie to wie że jest spora różnica między AEGami a konwersjami w takiej sytuacji.

np:

-AEG da 600fps mierzony na 0.2 a potem mierzone na 0.4 --> pokazę ci na hrono koło 400fps

-konwersja gazowa da 600fps mierzona na 0,2 a potem mierzone na 0.4 --> pokaże ci ponad 500fps

czyli jest zupełnie inna energia kulki.

 

Jak ktoś nie wierzy niech sprawdzi albo zapyta - już raz pokazałem to waszemu "prezesowi" Spajdzie.

 

Samael16 - trochę kultury, a z takim wyzywaniem to wróc do przedszkola...

 

Panowie - jak dla mnie to możecie mieć i 200FPS na 0.12g albo 900fps na łozyskach z Jelcza - ważne abyście sie strzelali w swoim własnym HPkowym świecie. Zróbcie sobie imrezy "TYLKO HP" i bawcie sie dobrze.

 

Właśnie przez takich ludzi jak wy - ja daje zakaz HP i nie jestem jedyny.

Bo jednak opowieści dziwnej treści o dziurach w szpeju i pojebach z HP, którzy masakrują ludzi i nie widzą w tym problemu - nie biorą się z kosmosu.

 

ps. Volvin sorry za dokłdanie syfu, ale poczułem się wezwany do tablicy.

Edited by krauzak
Link to post
Share on other sites

Idac Twoim tokiem rozumowania, zacznijmy chronowac wszystkie repliki, nie zaleznie od zrodla zasilania, do danej wartosci energi na kulkach na ktorych bedziesz strzelal z repliki. Sprawa rozwiazana. Wtedy nie mozesz mi zarzucic ze oszukuje lub moj sprzet jest lepszy od twojego.

Nadal bedziesz uwazal ze to cale HP to zlo? Napisalem ci juz. Dlaczego nienzrobiles tym ludziom zdjec i nie wskazales palcem skoro zrobili taka straszna rzecz. To bylo chyba logiczne posuniecie aby tskich akcji nie bylo wiecej! Moim zdaniem jestes uprzedzony do hp nie dlatego ze sie go boisz, tylko dlatego ze nie masz w tym temacie zadnej wiedzy oraz bo tak i hu...

Czym sie rozni 400fps z aega na 0.20g od 400fps na 0.20g z HP??

 

Skoro znasz tych ludzi, co tyle mieli fps, prosze powiedz mi na PW kim sa te osoby. Sprawdze to wnikliwie.

Link to post
Share on other sites

Tak. Masz racje. Jestem uprzedzony i sie z tym nie kryje. Lokalne srodowisko mnie zna. Nie boje sie FPSow i nie jestem osoba o wzorowej kulturze osobistej...

Generalizuje i wrzucam wszystkich do jednego kotla. Racja. Jednak od kiedy wprowadzilem zakaz konwersji na moich imprezach - skonczyly sie jakies dzikie akcje i ilosc ludzi z dziurami w twarzy.Trafuaja sie tez pojeby z AEGami, jednak z racji awaryjnosci i trudnosci w osiagnieciu takich mocy - jest tych ludzi mniej.

Jak napisalem w pierwszym poscie- srodowisko hp cierpi przez czesc tych, ktorzy robia syf. Jednak jako org niechce mi sie latac, szukac i sprawdzac. Z mojego lenistwa i uprzedzen wprowadzam zakaz. Ja organizuje i to moje zasady i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Kaukaz nie pierdziel, wpadałem na wasze imprezy koleś z ak z radzieckim kolimatorem, rofem 22 i 510fps nie przypominam sobie aby ktoś narzekał na mnie, teraz mam m4 hp 430 fps i rof 20, masz rację jestem p..... i dziurawię ludzi z hp xD

 

Któryś mod to wydzieli?

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam i chyba moich postów brakuje tutaj :icon_smile: Od niedawna jestem posiadaczem Hp i nie mówie tu o sparciałym tippamnie od oszustów tylko V12 od rzetelnej firmy HPairsoft :icon_smile: Cała ta szopka wydaje mi się bardzo naciągana i chyba to jedynie zazdrość i nic więcej . Jeśli nazywamy kogoś terminatorem bo ma HP i damy mu aega to dalej nim jest czy nie ? Bo co terminatorzy człowiek czy replika ? przykładowo jeżdżąc ferrari i rozjeżdżając ludzi jestem złym człowiekiem ale zmienię furę i już jest ok ??? Tak samo jest z konwersjami , tak są to zajebiście ogarnięte twory przy których nie trzeba grzebać i nie obawiasz się ,że nagle w Twoim uber pro GP , kwa nagle nie wypnie się przykładowo kabelek od silniczka i nie masz kluczyka by poprawić ... Ale krauzak nie martw się ja nie lubie tatara nigdy go nie jadłem i mówię ,że jest BE powiem więcej , nie planuje tego zmieniać pocieszające jest to ,że wiem iz to mega zryte podejście do tatara i potrafię się do tego przyznać . Mam nadzieję .że i Ty kiedyś dojdziesz do takiego zdrowego myślenia i refleksji na ten temat .... Opcje zakazywania tego gdziekolwiek to głupota moim zdaniem bo co to ma na celu ? Bezpieczeństwo ? No chyba nie bo mogę Ci zrobić dziurę i z 350 fps wybić zęba z taka samą siła albo i mniejsza dlatego wolę gościa nawet z 600/700 fpsami już wybiegając tak daleko z KONWERSJA hp ( nie mówię o mańku ) a dlaczego ? Dlatego ,że to kosztuje sporo a żeby mieć sporo trzeba pracować ,a żeby pracować trzeba byc w miarę ogarniętym i byle dzieciak nie kupi sobie mańka za pieniądze od dziadka schowane w czekoladzie i nie wywali Ci z owych KRZAKÓW ( nie kraków jak ktoś tam pisal )... z 900 ... Tyle póki co .. :icon_smile:

Edited by GomesLDZ
Link to post
Share on other sites

Banowanie HP na imprezach według mnie, posiadacza AEG, jest po prosu bezsensowne i wynika z czystej niewiedzy organizatorów. Sam osobiście używam AEG, ale tylko dlatego że mnie nie stać na HP, mimo tego odkąd te konwersje weszły na rynek zainteresowałem się nimi. "Wow, coś nowego, może będzie lepsze, dlaczego nie spróbować?" to były moje pierwsze myśli, następnie męczyłem znawców tematu o co w tym chodzi, poznawałem lepiej ten system i teraz wiem, że to bezawaryjny, stabilniejszy i warty uwagi produkt na rynku Airsoftowym. Po pewnym czasie miałem okazje walczyć trzy razy przeciwko HaPekowcom, i wiecie co? Trzy razy wygraliśmy z nimi, nikt nie narzekał na to że dostał z HP, przecież my też strzelaliśmy. Osobiście wole dostać HP z singla 500fps 3-4kulki, niż serie z nawet 450fps AEG. To że bardziej boli wynika tylko z tego że w HP używa się przeważnie cięższych kulek, które w AEG nikomu by nie przeszkadzały oczywiście.

 

Moim zdaniem każdy organizator strzelanek powinien iść z biegiem czasu i przed nałożeniem bana na systemy HP, zapoznać się z ich zasadami działania i najlepiej samemu wypróbować. Kwestia 'ała, dostałem z HP,zabija, nie może z tego strzelać!" powinna zostać zawsze wyjaśniona na miejscu, no i nie oszukujmy się, airsoft to nie balet i każda replika może Ci zrobić krzywdę, niezależnie od systemu zasilania.

Link to post
Share on other sites

Krauzak... ty po prostu lubisz syf i powiększasz go poprzez swoją ignorancję oraz niewiedzę popartą bajeczkami.

 

Twoje wypowiedzi są dla mnie bezpodstawne - bo wszystko to jest wyssane z palca.

 

Każdy kto to czyta pewnie jest zaskoczony, bo normalnie jestem spokojnym człowiekiem. Ale przy twojej osobie się pochwalę, jaki to jesteś super...jak lubisz "dojeżdżać" ludzi śpiących i ogrzewających się przy ognisku, w terenie który jest wyłączony z gry, oraz rzucać im granaty do śpiworów.

 

Po prostu przez swoją ignorancję i bezpodstawne uprzedzenia do 2-3 osób robisz syf ludziom którzy chcą się pobawić zabawkami z wyższej półki.

 

Moim skromnym zdaniem jesteś po prostu hipokrytą,a segregacja graczy poprzez pryzmat tego z czego strzelają zakrawa o totalną ignorancję i brak znajomości fizyki na poziomie szkoły podstawowej. Niezależnie od zasilania moc to moc, bo AEGi strzelają (zaskoczę cię) - sprężonym powietrzem. SZOK I NIEDOWIERZANIE !

 

Cały świat strzela z modów HP, tylko u ciebie na imprezach jest zakaz. Tak, to reszta świata jest głupia, a ty jesteś jedyny sprawiedliwy.

 

Jeśli chcesz podjąć merytoryczną dyskusję usuń swoje płytkie, personalne wypowiedzi - ja także to zrobię - i możemy zacząć rozmowę o faktach i fizyce.

Link to post
Share on other sites

Chronować na docelowych kulkach, a limity robić w J. Problem solved, i to również w przypadku AEG.

 

Jeśli się boicie, że ktoś coś pokombinuje, to plombować w newralgicznym miejscu każdą replikę, niezależnie od źródła zasilania. W końcu świnie i specny też można zrobić na 600fps.

 

 

Jeśli ktoś ma racjonalne argumenty przeciw powyższym dwóm tezom, to chętnie ich wysłucham.

 

PS. Jeśli ktoś chce wyskoczyć ad personam, to muszę go z przykrością poinformować, iż nie mam HP i nie zamierzam go kupować.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam jeszcze, że równolegle z najazdem na niby zmiany fps w HP, powinno się szkalować systemy szybkiej wymiany sprężyny, system SAEC w Specnie to tylko 30sekund, każdy może zrobić to po oficjalnym chronowaniu w krzaczku na uboczu.

Link to post
Share on other sites

Wiciok - na każdej większej imprezie pokazuję jak plombować różne reduktory by nie było opcji żadnej zmiany FPS.

Wszędzie jest normalnie.

Każdy się bawi, a nie oskarża innych o oszustwa.

Bo równie dobrze po chronowaniu możesz sobie przełożyć na szybko sprężynę....

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, dlatego czekam na argumenty od banujących HP, dlaczego wg. nich to rozwiązanie nie jest wystarczające. Może jeszcze o tym nie słyszeli (nie każdy uczęszcza na zloty), albo mają jakieś inne obiekcje, które będzie można w niniejszym wątku wyjaśnić :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

No jak widzę jakieś kolejne pomysły durnych zakazów to ręce mi opadają.

Dlaczego cały czas musi być powtarzane, że to nie gazowe konwersje robią krzywdę, tylko ludzie? Sam posiadam elektryka, który zalicza się do tych mocnych i mogę nim zrobić krzywdę (choć jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło), czyli od konwersji gazowej różni się tym, że w każdej chwili może się z niewiadomych przyczyn spartolić.

Złożenie repliki AEG, która będzie tak samo mocna albo i mocniejsza od replik z konwersjami HP jest kilka razy tańsze, a przez to znacznie łatwiej dostępne dla szerokiego grona odbiorców, w tym także wszystkich gimbusów, gamoni i innych sadystów.

 

Ludzie, dajcie sobie spokój z tymi zakazami i nagonkami na systemy napędu replik, bo to przecież nie ma kompletnie żadnego sensu i pozbawione jest jakichkolwiek logicznych podstaw. Zwalczajcie ludzką głupotę i bezmyślność, a nie nowoczesne, bezawaryjne i przyszłościowe systemy napędzania replik.

Mam wrażenie, że działa to mniej więcej na takiej zasadzie: "Panu Stachowi ukradli rower. Pan Stachu jest zamieszany w kradzież roweru.".

Link to post
Share on other sites

Wiciok a ja mogę wyskoczyć z argumentami adpersona? Bo większość kłopotu jest właśnie adpersona, czytaj panowie grający w asg mają większe foch niż stereotypowa karyna i w tym wątku trzeba to napisać.

 

Wiciok szkoda bo powiem Ci że emka i Glock na hp ma piękny dźwięk pracy szczególnie w pomieszczeniach ten dźwięk rozprężania gazu to jest coś super.

Link to post
Share on other sites

Idąc tokiem rozumowania pewnych Januszy tutaj, którzy twierdzą, że każdy z HPA oszukuje, bo po chronowaniu sobie podkręci do tysiąca fps na kulkach 0,80 to co powiecie na to, że mam AEGa. Od ICSa. Więc po chronowaniu w 10s bez użycia nawet ptyka wymieniam górną połówkę GB i robi mi się z 400 600fps zanim wy wymienicie magazynek. I was wszystkich dojadę ha ha ha. Szach mat. I co teraz?

 

Tak, mam AEGa, bo na razie nie stać mnie na HPA - czekam na tańsze modyfikacje - @Rogaś, wiadomo coś w tym temacie? Xd

Link to post
Share on other sites

Wiciok szkoda bo powiem Ci że emka i Glock na hp ma piękny dźwięk pracy szczególnie w pomieszczeniach ten dźwięk rozprężania gazu to jest coś super.

 

Wiele osób jest zachwycona dźwiękiem gdy strzelam z mojego Valkena z użyciem tłumika ognia typu KFH Noveske :> Robi sie to okrutnie głośne :> 100% Fear factor z relatywnie małą mocą jak na szturmiaja w moich rejonach, reple mam skalibrowaną obecnie na 440fps @0.2, docelowo używam kulek 0.3 :icon_wink:

 

A teraz co do banowania systemów HP, jest to przykre, że przez uprzedzenia do kogoś tam bo ktoś kiedyś tam... uprzykrza się życie innym użytkownikom systemów HP. Na każdej imprezie na której byłem, organizator grzecznie plombował reduktor, tyle :icon_smile: W UK gdzie korzystałem z mojego potworka, zanim mnie dopuszczono do gry, poproszono mnie o zademonstrowanie systemu, akurat był tam mało znany, byłem pierwszym użytkownikiem HP w moim rejonie tam. Po wytłumaczeniu o co chodzi, jak to strzela, jak to zabezpieczyć przed zmianą mocy... ludzie byli zachwyceni z jaką kulturą to działa, jak rewelacyjny dźwięk to daję. Organizator wraz z paroma niedowiarkami pobiegali z moim karabinkiem, kupieni byli od razu :icon_wink: 2 tygodnie później wiekszość osób biegała z HP :icon_smile: Dodam, że byłem chronowany co runde(jakies 20min) czy nic nie było majstrowane.

 

Grunt to sie doedukować z czym to się je. A teksty organizatorów, "nie chcę mi się plombować/pilnować" itd... Co to jest za organizator? ehhh przykre to :icon_wink:

 

PS, znajomy z aeg'a 330fps wybił innemu ząb... tak apropo wielkich mocy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...