Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74M (RK-06W) czy G36C (G-001 EBB) [BOYI]?


Recommended Posts

Witam uprzejmie. Staję przed dylematem co do kupna repliki: RK-06W czy G001, obie repliki od BOYI? Na korzyść AK przemawiają: body z metalu, chwyt przedni i kolba z drewna, lepszy wygląd. Za to wadą jest niewygodna kolba, niewygodne przyrządy celownicze brak szyn, wielkość, nadaje się tylko do lasu. Plusami G36C są; poręczność, wygodniejsza kolba i przyrządy celownicze, możliwość wymiany sprężyny, a więc dostosowanie repliki i do lasu i do CQB, elektryczny blow-back, szyny. Za to wadami jest body z plastiku i ogólnie gorszy wygląd. Bardzo prosiłbym o doradzenie, która replika lepiej się sprawuje, która ma większą wytrzymałość, lepiej działa w stocku, jest wygodniejsza, ma lepszą celność itp. Jestem rozdarty między tymi dwoma replikami i naprawdę nie umiem podjąć decyzji. To też proszę Was o rzeczowe argumenty i przekonanie mnie do jednej ze stron. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Bierz tego AK 74. nie rozumiem czemu kolba niewygodna, w ASG mało kto patrzy przez przyrządy, szyny (jak już musisz oszpecać) to można zamontować.... Ale no wiesz co do wielkości to zależy ja mam 178 i dla mnie jest gicio. Giety od Boyia nie miałem w rękach ale mogę cię zapewnić że RK przetrwa więcej

Link to post
Share on other sites

Miałem obydwie repliki w rękach.

z g36 szału nie ma a blow back to tylko zbędny gadżet.

a co do kałachów od boyia to przewinęło się przez moje ręce ich kilkadziesiąt. Jak trafisz na dobry egzemplarz to spasowanie jest w porządku moc i skupienie bdb i wykonane w większości z metalu .

Trzeba tylko uważać podczas strzelanek na zatrzaski kolb, zawias kolby i rączkę przeładowania bo lubią się łamać.

 

Ale ogólnie to na twoi miejscu wybrałbym kałacha dużo wytrzymalszy i łatwy w serwisie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale biorąc kałacha musiałbym mieć też drugą replikę na CQB. A G36C jest wszechstronny. Giety nigdy nie miałem w dłoniach, ale strzelałem z RK-05 od kumpla i naprawdę ciężko się celuje z tą kolbą, tym bardziej jak masz maskę na twarzy. Muszę jej krawędź prawie nakładać na bark i pochylać mocno głowę, a przez muszkę i szczerbinkę naprawdę źle się celuje i muszę patrzeć po kulkach. Kałach mnie kusi wyglądem i niezawodnością, jednak gietę miałbym i do budynków i do lasu. Jakiś użytkownik G36C, niekoniecznie od BOYI, może się nieco o niej wypowiedzieć? Jak się trzyma, jak celuje itp.?

Link to post
Share on other sites

Jakieś rzeczowe arugmenty, dlaczego kałach lepszy od giety? Bo na razie to tylko czytam, że mam brać kałacha, bo lepszy. Ale dlaczego lepszy? Chciałbym replikę uniwersalną, zarówno do CQB jak i do lasu. W czym kałach jest lepszy, bo jest wytrzymalszy? Dlaczego jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz replikę uniwersalną to zdecydowanie wygrywa gieta, Rk-05 jest za długi to budynków no i nie ma żadnych szyn, on byłby lepszy do lasów. Kolega kupił giete od boyia,ale był to pierwszy rzut tych replik na rynku no i dosyć szybko się posypała, nie wspominając, że blowback to zbędny gadżet, może teraz się coś zmieniło. Po prostu kałachy są mniej awaryjne, a po za tym czujesz ten metal(znal :icon_lol:), dlatego moim zdaniem są lepsze.Sam mam ak boyia, ale w krótszej wersji i nie narzekam na niego, a wykonanie zewnętrzne moim zdaniem lepsze od cymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...