Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej,

mam problem z rozebraniem stena. Nie mogę wyjąć jego przedniej części. Po odkręceniu dwóch śrubek od dołu chłodnica schodzi bez problemu, natomiast lufa z resztą ni cholery nie chce wyjść. Ktoś wie jak to można spróbować wyciągnąć?

 

Piszę tu a nie w technicznym bo tu łatwiej znaleźć użytkowników stena.

Link to post
Share on other sites

Przy lufie powinna być gwintowana dziurka (wywiercona równolegle z lufą) - jeżeli jest w niej śrubka, odkręć ją.

Następnie wysuń do góry/wyrwij kombinerkami (zależy od spasowania Stena) muszkę.

Po wyjęciu muszki - ustaw gniazdo magazynka w pozycji przejściowej (pomiędzy transportową, a gotową do strzelania).

Po ustawieniu w pozycji przejściowej, niezablokowanej - cała lufa z hopkiem powinna się wysunąć.

 

 

Piszę to z pamięci, więc mogłem pokićkać, ale mniej-więcej tak to było.

Link to post
Share on other sites

Generalnie mam go rozebranego do gołego, została tylko muszka o której wspominasz i ten element do którego przykręcona jest lufa zewnętrzna, siedzący w środku korpusu. Nie wiem na ile muszka może to trzymać, ale to jest ostatni element który muszę wymontować. Zastanawiam się czy włożyć mu lepszą lufę czy tylko hopka zmienić. Jakieś rady?

 

P.S czy tam zamiast standardowego dystansera jest sprężynka? Bo taka mała mi wyskoczyła nie wiem skąd i nie mogę też znaleźć tego dystansera więc lekko zgłupiałem.

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze jestem zdania, że nie ma sensu pchać do replik nic poniżej km head/prometheusa, gdyż tańsze lufki to loteria. Chyba, że masz jakąś zbędną/przetestowaną, wtedy wrzucaj. a gumka to podstawa, jakaś czarna systemka bądź zielona G&G (jeżeli nie są aktualnie jakieś 'nie teges', bo była taka spora partia w Polsce).

 

Z tego, co pamiętam, to dystanserem była sprężynka.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnięcie muszki wystarczyło, we wspomnianym otworze nie było śruby.

Kupiłem guardera przeźroczystą. Po złożeniu wszystkiego do kupy sten strzela, to już jakiś plus. Jednak problemem jest to, że co któraś kulka leci na max 5-10m. Zastanawiam się czy przypadkiem nie pobiera czasem dwóch. Generalnie zasięg się poprawił, może lekko znosi kulki w lewo, ale może to być też winą wiatru na polu przed domem, albo lekko krzywo zamontowanej gumki. Musiałem lekko nadlać element wypychający gumkę do góry.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Szukam w necie i albo jestem ślepy, albo nie mogę trafić. Mianowicie, czym zabezpieczano oryginalnego Stena; malowano, oksydowano, wypalano w adamentium? Wydawało mi się, że oksyda wtedy była najpopularniejsza, ale Sten to broń klepana na kolanie, więc może coś innego zastosowano.

 

EDIT:

Michał, średnica to 20mm, długość to jakieś 25 cm, jeśli chodzi o kolbę rurową. :)

Edited by HunterKiller
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...