Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki to plecak?


Recommended Posts

To plecak Camelbak HAWG (starszy model).

Przykładowa recenzja (w języku angielskim): http://www.ontarioge...awg-review.html

Camelbak_HAWG-108.jpg

 

Plecaki Camelbaka są jak najbardziej OK, no może poza ceną.

Jednak na Twoim miejscu rozejrzałbym się za rodzimymi produktami (Wisport, Janysport itp), które wcale nie ustępują jakością, ani funkcjonalnością tym z zachodu, a kosztują o wiele mniej. Przykładowo jako EDC idealnie sprawdza się Sparrow 20 od Wisporta.

Edited by scarm
Link to post
Share on other sites

Camelbak to półka wyżej od wisportu.

 

Bo ja wiem, Wisport ostatnio trzaska naprawdę porządne plecaki, a Camel leci trochę na fejmie już. Materiały, tkaniny, nici stoją na tym samym poziomie. Różnica jest taka że Camele trochę zatrzymali się technologicznie w rozwoju plecaków. Robią to, w czym są najlepsi: hydro i w sumie tyle, bo po co więcej skoro mają masę odbiorców.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc.Co do tego plecaka, to po prostu mi się podoba. Sprawdziłem jednak cenę i jak dla mnie odpada. Zdecyduję się na Sparrowa 20l, dużo osób go poleca, tylko muszę go najpierw obejrzeć na żywo i zobaczyć jak leży. Ktoś z Was kojarzy, czy jak go się skompresuje paskami to wygląda w miar ok i nie odstaje jak spadochron z II W.Ś.?

Link to post
Share on other sites

Projektami, wykończeniem, brakiem laserowych wycinanek w ofercie.

Camelbak to światowa marka, wisport stosunkowo niedawno zaczął kopiować ciekawe rozwiązania, natomiast ten pierwszy jest na szczycie od lat.

Oczywiście za metke też się płaci, więc niektórych może dziwić cena produktów camelbak.

 

Link to post
Share on other sites
Bo ja wiem, Wisport ostatnio trzaska naprawdę porządne plecaki, a Camel leci trochę na fejmie już. Materiały, tkaniny, nici stoją na tym samym poziomie.

 

W czym wisport ustępuje camelbakowi? Materiały te same, cordura, klamry nexus itp. szycie bardzo wysokiej jakości.

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że kolega Zielen lubi sobie poopowiadać jakieś bajki, bez wiedzy na dany temat?

Zrównanie camelbaka z Wisportem może świadczyć przecież wyłącznie o nieznajomości przedmiotu rozmowy.

Bullshit. Wisport robi plecaki dobre dla biedoty. Nazwijmy to umownie "górną granicą dolnej półki". Czyli da się poużywać bez wstydu i dyskomfortu ale nie ma co porównywać do produktów z półki wyższej. Oczywiście zgadzam się, że na polskie warunki 700 czy 800zł za plecak może wydawać się sporą kwotą i może się komuś wydawać, że kupuje już cholera wie jaki luksusowy plecak. Trzeba jednak pamiętać, że to nadal jest tani sprzęt (za przykłądowy plecak w granicach 75L).

 

Tkaninie, niciom, samemu szyciu i taśmom nie mam nic do zarzucenia ale skoro już wspomniano Sparrowa to... kupaflex chyba, zamki noname.

 

IMG_2497.jpg

 

IMG_2498.jpg

 

IMG_2499.jpg

 

IMG_2500.jpg

 

 

 

Podsumowując: sparrow to nadal plecak który jest wporzo, jak na swoje 200zł. Ale w skali bezwzględnej to jest plecak wart tyle ile kosztuje (a raczej: kosztował) czyli niewiele.

 

Wyższe modele Wisporta mają lepsze zamki i klamry. Tkanina, taśmy i szycia się trzymają dobrze. Trzeba sobie przemysleć czego się oczekuje i ile chce się wydać- bez wieszania psów na tańszych produktach (jeśli nie są przepłacone) ale i bez spuszczania się nad produktami tanimi "bo mam i będę bronił". Też mam i nie bronię :icon_biggrin: ślepo.

Edited by Krzywica
Link to post
Share on other sites

W czym wisport ustępuje camelbakowi? Materiały te same, cordura, klamry nexus itp. szycie bardzo wysokiej jakości.

Obecnie Wisport nie szyje już z YKK, a i z Cordurą jakieś dziwne rzeczy bywały (czarnogórski "Multicam", itp). Sparrow na foto powyżej nie ma żadnego Nexusa, tylko National Molding (Duraflex) - w moim Reindeerze tak samo.

brakiem laserowych wycinanek w ofercie.

To akurat dość słaby argument, patrząc jak obecnie sporo tych wycinanek wygląda (tj, równie dobrze mogłoby ich nie być i żadnej różnicy by nie było - oprócz wątpliwego lansu).

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem o braku YKK, Duraflex to moja pomyłka, tak czy siak nie wypowiadam sie na tematy których nie mam doświadczenia. Wisport to bardzo dobre plecaki i moim zdaniem nie ustępują Camelbakowi. Jeśli miałbym brać hi-end plecak to wziąłbym zapewne ArxTeryx, niestety cena zabija a Zipperfox daje radę.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
Nie wiedziałem o

 

 

moja pomyłka

 

 

Wisport to bardzo dobre plecaki

 

 

nie ustępują Camelbakowi

 

 

Sorry kolego, ale to są właśnie wypowiedzi które dowodzą, że wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia. Nie tylko w tym wątku z resztą.

 

Z ciekawości, co masz od Camelbaka, że takie porównanie Ci wychodzi?

 

 

EDIT

 

Ruszyłem dupę i sprawdziłem: wyższe modele Wisporta już NIE MAJĄ lepszych zamków i klamer tylko te same :P. Kilka lat temu- miały (dlatego Sparrow był taki tani w porównaniu np z Rangerem o podobnych zastosowaniach- wtedy Sparrow był modelem "budżetowym"- teraz widocznie jest "normalnym" bo wszystkie są takie :D).

Edited by Krzywica
Link to post
Share on other sites

Trochę cameli już miałem w łapach, to samo Wisportów. Rozmowa zaraz będzie toczyć koło na zasadzie wyższości starego BMW nad Audi i porównań mimo szeregu roczników i modeli w ofercie :)

Finalnie, Wisport to stosunkowo młoda firma na rynku plecaków highendowych, na który ma ambicje.

Link to post
Share on other sites

Wisport robi plecaki dobre dla biedoty.

 

Dzięki, ale takie zdanie może napisać tylko albo dzieciak dostający kasę od rodziców lub koleś, który siedzi "na zmywaku" za granicą i myśli, że złapał pana boga za nogi.

 

Jak Cie stać na super drogie plecaki czy inny sprzęt to super, ale traktuje innych i wszystkiego co tańsze ja gówna i "biedoty".

Link to post
Share on other sites
takie zdanie może napisać tylko[...]

 

Widzę kolejny wszystkowiedzący.

 

Traktuję rzeczy zgodnie z tym co reprezentują. Jeżeli boli Cię, że nie stać Ciebie czy kogoś na sprzęt z wysokiej półki- to serio nie jest mój problem, przecież czcij sobie Cymę czy Wisporta.

 

Skoro Cię to tak ciekawi, że aż poruszasz temat na co mnie stać to informuję: nie jestem przesadnie zamożnym człowiekiem, zaliczam się do biedoty bo używam plecaków wisporta (też). Tylko nie sram żarem z oburzenia bo wiem, że mam sprzęt z takiej półki na jaką mnie stać (czyli bynajmniej nie górnej :icon_smile:).

 

Ludzie, więcej dystansu, spojrzyjcie czasem szerzej niż buty za 200zł, plecak za 300 i karabinek za 900. Nawet jeśli Was (jak mnie na przykład) nie zawsze stać na sprzęt faktycznie drogi.

 

Dla mnie out bo widzę, że o plecakach się tu już raczej nie porozmawia. Zwłaszcza tych lepszych.

Edited by Krzywica
Link to post
Share on other sites

Jeżeli sam używasz danego plecaka i oceniasz go jako "gówno" czy "badziewie dla biedoty" to albo powinieneś z niego zrezygnować i samemu kupić rzeczywiście coś lepszego albo takie rady zostawić dla siebie.

 

Jakość Wisporta jest adekwatna do ceny, ale przy założeniu, że w podobnych cenach masz chińszczyznę znacznie gorszą i nazywanie plecaków tej marki gównem czy biedotą jest lekko mówiąc mało pomocne dla kogoś kto szuka czegoś dobrego, a niedrogiego, a to właśnie przez takie pitolenie znawców jak Ty ludzie kupują chińczyki bo są uber pro taktyczne, mają milion kieszeniów i w ogóle w zestawie masz jeszcze ładownice do M4, a kosztuję mniej jak Wisport lub tyle samo, a napisali w internecie, że jakość ma gówna więc wezmę tego z większą ilością dodatków.

Link to post
Share on other sites

Co do wisporta - dobre plecaki w swojej kategorii cenowej. Jednak nic więcej. Czemu MR jest droższy? Ma lepsze materiały, projekty oraz jest szyty w USA co dodatkowo winduje cenę ze względu na koszty sprowadzenia. Czemu wisport ma takie ceny? Stosuje słabszej jakości plastiki, nici czy stoki cordurowe. Nie liczę tu plecaków w Pencott, ale tyle dawać za mocno-średnią kopię dość przeciętnego Arcteryxa Khard (wisport zipperfox) to przegięcie pały..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...