Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie. Na razie budżet mam niewielki, ale zawsze coś.

 

 

Czy za 800zł skompletował bym pełne umundurowanie i broń dla żołnierza Wojsk Polskich, a konkretnie dla desantu - 18bdsz?

 

 

Co powinienem kupić?

 

Przeczytałem, że

-Beryl - czy za taką kwotę w ogóle kupię coś dobrego?

-Mundur wz.93 - podstawa

-Kamizelka OLV wz 93

 

Co jeszcze?

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy nie dostanie replikę byle ak, idzie dostać używkę boyca z ostrymi częściami beryla. Boyce najgorsze nie są, ale wiadomo jak to z używkami bywa. Moja rada jest taka - jak koniecznie chcesz się stylizować, to sobie powoli dokupuje rzeczy. Zacznij od repliki, okularów i kulek. A jak starczy pieniędzy to dobry akumulator, bateria i mundur. Resztę dokupuj ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie on chce zrobić stylizację lub rekonstrukcję w całości za ok. 800 zł, a w to się wlicza:

- replika Beryla

- mundur

- buty

- kamizelka

- hełm

- itd.

 

Wymienił kamizelkę OLV a to już jakaś dobra stówa, mundur - 100 - 200 zł czyli na replikę zostanie mu niecałe 600 zł przy dobrych wiatrach, a gdzie jeszcze koszty wysyłki.

Jeżeli będzie chciał zakupić coś lepszego niż OLV itd. to nawet przy luźnej stylizacji nie skompletuje za 800 zł wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Czytam i się boję. Co najważniejsze to za 800 zł nawet stylizacji nie złożysz. Najpierw określ jaki okres cię interesuje bo widzę że jednostkę już wybrałeś. Jak już wybrałeś okres to teraz czas na czytanie, dożo czytania książek różnego rodzaju wątków na forach i artykułów dotyczących wybranego przez ciebie okresu. Ok jak już przebrnąłeś przez przeczytanie tego wszystkiego i nadal się nie zniechęciłeś to teraz czas na szukanie nagrań, zdjęć i każdego innego materiału który może ci się przydać, w przypadku współczesnych konfliktów coraz rzadziej wszyscy żołnierze wyglądają jednakowo więc wybierz ze zdjęć taką konfiguracje szpeju jaka najbardziej będzie ci odpowiadać. Dopiero teraz możesz zacząć kupować szpej ale na to będziesz potrzebować o wiele, wiele więcej niż 800zł. Same buty zjedzą cię na co najmniej 200 zł i nie znam żadnego rekomana który by uzbierał cały szpej od tak z dnia na dzień, zwykle zajmuje to nawet kilka lat zbierania i szukania szpeju.

Edited by BASYLON332
Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że dużo zależy od tego, czy autor tematu ma się czym strzelać i Beryl to będzie kolejna replika specjalnie pod reko/stylo ;) czy pierwsza. Jeśli będzie to pierwsza/główna replika, to imo warto zacząć właśnie od niej. Biegać można w czymkolwiek, ale już będzie można brać udział w strzelankach więc frajda pozostaje.

I w dalszej kolejności kompletować sobie szpej pod reko.

Jeśli priorytetem jest rekonstrukcja, a nie airsoft, no to zacząłbym jednak od szpeju, może właśnie od butów? I polował na okazje w komisie, na aukcjach itd.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mundur wz2010 lub wz93* - (120- do 250 zł)

Kamizelka miwo rozne wersja - (150 - można znazleś uzywkę do 500zł )

buty podstawowy po pro - (100-300zł)

Pas PT2, PT3 (150zł)

Pare ładownic i innte ale elementy.

* Mundur do rok 2008

Podstawowe element pod rekonstrukcja,reszt to już pod daną jednostki wojska polskiego.

Do rekonstrukcja czy stylizacja wojska polskiego żadnego gów.... chinskiego nie dotyczyc się repliki.

Edited by henno
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżam temat, porzuciłem myśl o kompletowaniu szpeju pod ASG, ale to powróciło jak bumerang :-D

 

 

Z rzeczy jakie posiadam to:

mundur wz 2010, a konkretnie letni wz. 123UL/MON.

buty protektor 926 mon

 

kupiłem pod obóz survivalowy i wisi w szafie, a buty leżą

 

stylizacja na 18bpd nie wyjdzie, bo z tego co wyczytałem jeszcze noszą wz93

 

więc mogę się wystylizować na zwykłego żołnierza WP

 

tak btw stylizacja na obecnego żołnierza WP może być ryzykowna, że będę hasał po lasach w obecnym szpeju polskiego wojaka mogą być problemy ;p? Może przerzucić się na coś innego?

 

Mam na to 2-2.5k PLN, co mi poradzicie w tej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

stylizacja na 18bpd nie wyjdzie, bo z tego co wyczytałem jeszcze noszą wz93

 

Wszyscy noszą, nawet GROM, JWK, NIL itd.*

 

 

 

 

* Słit focie itd. zostawcie sobie dla siebie bo służbowo noszą - niechętnie bo często już tego nawet nie mają, ale jak muszą to załatwiają i noszą = taki urok różnych ośrodków szkolenia, gdzie wymagają umundurowania w kamuflażu wz. 93, a byłem tego świadkiem na dwóch czy trzech kursach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wszyscy noszą, nawet GROM, JWK, NIL itd.*

 

 

* Słit focie itd. zostawcie sobie dla siebie bo służbowo noszą - niechętnie bo często już tego nawet nie mają, ale jak muszą to załatwiają i noszą = taki urok różnych ośrodków szkolenia, gdzie wymagają umundurowania w kamuflażu wz. 93, a byłem tego świadkiem na dwóch czy trzech kursach.

 

Jak byłem w WSOWL to specjalsi normalnie popylali w SUEZach (mieli bodaj kurs oficerski) - wśród nich oczywiście G-Unit, którzy wyróżniali się beretami ;)

Link to post
Share on other sites

Generalnie chodzą bo u mnie jak byli z GROM, JWK czy bezpośrednio ze mną na kursie z NIL'u to mieli SUEZY (w dwóch różnych ośrodkach w kraju), ale wychodził jeden mądry z kadry kursu i stwierdził, że w regulaminie, opisie kursu jest napisane umundurowane wz. 93 (kamuflaż) i mają takie mieć.

Jedni sobie załatwili, drudzy olali. Ci co załatwili następnego dnia czy w ciągu przerwy zmienili ponownie na SUEZY jak gość się dowalił do butów.

Nie twierdzę, że na każdym kursie tak jest, ale wiem co widziałem i słyszałem, gdzie jeszcze sami żołnierze tych jednostek to potwierdzili, że B20 się czepia, a oni k...a już nie dostają tych mundurów lub ich nie biorą bo tylko wala im się to po szafach.

Link to post
Share on other sites

CSIiŁ tak samo. NIL, AGAT i Formoza popylali w Suezach i codziennie na apelu sypały się gromy (ni te z Marsa :icon_smile: ), ze wyjątkowi to oni nie są i w wojsku to ma być jednakowo. Chłopacy z kompanii (nie, sam byłem na kursie a nie na NSR) odsprzedali im swoje zbędne sorty. W poniedziałek na rozprowadzeniu doczepka za buty to, któryś w ramach pytań do Komendanta spytał się co jeśli "Matka Armia" im daje takie a nie inne rzeczy? I znowu zaczęli chodzić w Suezach i Zephyrach. Nil nawet w czapce bejsbolowej, bo mu nie wydali ciemnozielonego beretu. MON-beton zawsze da o sobie znać.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, porzuciłem myśl o kompletowaniu szpeju pod ASG, ale to powróciło jak bumerang :-D

 

 

Z rzeczy jakie posiadam to:

mundur wz 2010, a konkretnie letni wz. 123UL/MON.

buty protektor 926 mon

 

kupiłem pod obóz survivalowy i wisi w szafie, a buty leżą

 

stylizacja na 18bpd nie wyjdzie, bo z tego co wyczytałem jeszcze noszą wz93

 

więc mogę się wystylizować na zwykłego żołnierza WP

 

tak btw stylizacja na obecnego żołnierza WP może być ryzykowna, że będę hasał po lasach w obecnym szpeju polskiego wojaka mogą być problemy ;p? Może przerzucić się na coś innego?

 

Mam na to 2-2.5k PLN, co mi poradzicie w tej sytuacji.

 

Teoretycznie Żetony mogą się przyczepić do munduru. (Reszta szpeju w sumie nie podlega pod te przepisy, choć może ich zaciekawić legalność pochodzenia). Praktycznie w lasach i na strzelankach nie spotyka się ŻW i policji, a jak już to nie robią problemów. Siedzę w reko WP od ponad 6 lat i na imprezach w mieście też nigdy nie było problemu :-)

 

2-2,5k to już przyzwoity budżet. Choć wszystko zależy czy będziesz szukać okazji, czy brać od razu to co potrzeba :-P

 

Beryl.

Ja bym kupił używane RK-06 od Boyi. Stanowi to dobrą bazę pod Beryla, bo w sumie dużo elementów trzeba wymienić, a te co zostają dają radę. Wszystko oczywiście zależnie od kasy jaką chcemy włożyć. Obecnie trochę gorzej o części od ostrego, ale jak się dobrze poszuka i wykaże się cierpliwoscią to się znajdzie ;-) W najtańszej wersji to kolba, łoże, przedłużka lufy i czarna plastikowa nakładka na rurę gazową od AK74. W sumie jakieś 360-400 zł.

 

Hełm:

- wz.2005 (200-500 zł)

- wz.2000 (200-500 zł)

- Ewentualnie replika PASGT (80-150 zł)

 

Kamizelka. Aktualnie coraz częściej widać Kandahary i UKO, ale to towar dość deficytowy. Dawno nie patrzałem czy coś się zmieniło, ale kiedyś najczęściej można było spotkać: (Podejrzewam że dalej jest tak samo :-P)

- Pasoszelki lubawy

- OLV

- KLV+KT12

- Na zdjęciach z ćwiczeń widać także czasem prywatnie zakupione kamizelki od MIWO i innych producentów.

 

Dodatki:

- Ochraniacze na kolana - tutaj w sumie dowolność bo te co się pojawiają to zakupy prywatne. Najczęściej widywałem ALTY Superflex czarne bądź oliv.

- Okulary (jak na asg to się przydadzą) - Przy leśnych mundurach praktycznie się nei spotyka, ale w Afganie dostawali Uvex Skyper SX2 (wersję z czarnymi oprawkami). Ewentualnie jakieś ESSy i inne sprawdzonych producentów jako zakup prywatny.

- Gogle - SW&D produkcji Uvex, pojawiają się też jakieś Essy i inne niskoprofilowe.

- Rękawice - wedle preferencji.

 

Jak coś zostanie to wsadził bym w Beryla. Czy to w częsci zewnętrzne, czy w tuning i serwis GB. Ewentualnie dokupić szynę + HWS.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak byś trochę poczytał to znalazł byś odpowiedź na to pytanie. Niżej jest temat: http://forum.wmasg.p...izacja-800zl/, a w nim m.in. wpisy dotyczące zestawu do stylizacji/reko.

 

Kamizelka miwo rozne wersja - (150 - można znazleś uzywkę do 500zł ) [...]

Pas PT2, PT3 (150zł)

 

- Na zdjęciach z ćwiczeń widać także czasem prywatnie zakupione kamizelki od MIWO i innych producentów.

 

To teraz już wiesz że pas i kamizelka pasuje. Wiedział byś to już znacznie wcześniej, gdybyś poświęcił trochę czasu na szukanie ;-) Lecimy dalej... Wytęż umysł i pomyśl czy plecak oznaczony "wz.978A/MON", zgodnie z nomenklaturą wojskową (MON-owską), jest na wyposażeniu i pasuje pod stylizacje/reko, czy nie? :-P Gratulacje, właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Zostaje jeszcze AKMS. Fakt że pojawia się coraz więcej Beryli, ale kałachy nadal są popularne w wielu jednostkach.

 

Jak połączymy wszystko do kupy, wyjdzie na to ze takie zestaw ujdzie pod stylizację. Natomiast czy wpuszczą Cię na imprezę to już bardziej złożone pytanie :-P Skąd mamy wiedzieć jakie organizatorzy mają wymagania w tej kwestii? Nie prościej by było zapytać u źródła i od razu otrzymać odpowiedź, czy w/w zestaw wyposażenia będzie pasować?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...