Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cechy szczególe ostrej kolby i chwytu M4.


Recommended Posts

To zależy jaka kolba. Są dwie specyfikacje: commercial i mil-spec. Wpisz sobie w googla "commercial vs. mil-spec buffer tube" to znajdziesz wszsytkie informacje.

Mil-spec jest generalnie grubszy i krótszy od commercial

Co dziwne moja chińska asg-owa kopia magpula ctr wchodzi bez problemów na fabryczną sztycę w specyfikacji mil-spec (to nie jest buffer tube bo mam AKM i adapter kolby).

Natomiast chwyt pistoletowy jest węższy od asg-wego i nie wejdzie tam silnik, nawet po przeróbkach. Znowu polecam google i hasło "ar-15 pistol grip dimensions"

Wygląd jeszcze nie świadczy o ich "porządności" :icon_smile:. A oznaczeń też nie musi być. Pewnie w samych stanach jest ze tysiąc firm produkujących ubranka do AR-a, a na pozostałej części naszej planety pewnie drugie tyle (co najmniej) z czego połowa w Chinach :icon_smile:

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Pisząc chwyt miałem na myśli front. Mój błąd. Co ciekawe ma on w środku dwie blaszki (jedna okrągłą jak w zwykłym froncie m4, druga jak od RIS'a). Obie są włożone.

To osłony termiczne, które mają rozpraszać ciepło, niestety to żaden wyznacznik-ersoftowi producenci dość szybko nauczyli się niezgorzej replikować ten element.

Link to post
Share on other sites

geniusze kupowali kolby przeznaczone do replik i montowali do ostrych ARów, ale mogę się mylić.

Czemu "geniusze" (bo rozumiem, że tym epitetem, jednoznacznie oceniasz ich poziom umysłowy i raczej nie jako następców Einsteina)? Możesz wyjaśnić co złego jest w asg-owych kolbach jeśli tylko pasują? Zaznaczam - nie chodzi mi o zastosowania militarne tylko sportowe (i sam wybrałeś tę ścieżkę dyskusji pisząc - "ARów").

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Co prawda odwrotnie bo mam palnego MOE na airsotwotym buffer tube. Różnica między Mil-Spec a Commercial nie leży tylko w wielkości kolby ale i samej prowadnicy. Kolby Commercial przystosowane są pod prowadnice o większej średnicy i pod inne zakończenie owej prowadnicy. W tym przypadku na końcu jest ścięcie pod kątem.

Mil-Spec natomiast ma mniejszą średnicę (koło ~29,21mm) i zakończenie buffer tube nie jest ścięte.

Palne kolby raczej dobrze dogadują się z markowymi prowadnicami ponieważ te są robione wg palnego wyniaru. Tak przynajmniej jest z VFC, KWA i G&P. U mnie siedzi Magpul MOE Mil-Spec na prowadnicy Madbull ACE i luzy są zerowe a przy ustawianiu długości czuć znaczny opór, wcześniej siedziała na prowadnicy ASG DK i miała luz aczkolwiek delikatny i jak najbardziej akceptowalny (niektóre palne wersje AR z których miałem przyjemność strzelać miały wększe luzy).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Piszę AR, bo z tego co wiem jest to bardziej ogólna nazwa konstrukcji, nie stwierdza militarności, czy sportowości, ale to tylko semantyka, chyba wiemy o co chodzi.

 

Natomiast w kwestii samego wyposażania broni w airsoftowe dodatki to oczywiście jedynym możliwym argumentem przeciwko byłaby hipotetycznie mniejsza wytrzymałość na uderzenia. Nie chodzi mi tutaj o odrzut, bo to nie te siły żeby coś naprawdę zepsuć, ani o precyzję wykonania, bo palne przecież też nie są idealne.

 

To co zapamiętałem z bycia internetowym wojownikiem, to istnieje metoda usuwania poważnych zacięć przez swobodne zrzucenie karabinka (AR, ale pamiętam też AK) kolbą w dół, jednocześnie naciskając na dźwignię przeładowania. Biorąc pod uwagę że oryginalny magpul pod taką siłą jest w stanie się połamać (jeśli nie jest zsunięty) i znając jakość niektórych podróbek na rynek ASG, doszedłem do wniosku że jak na palną, to może lepiej oryginał.

 

W tym przypadku sądziłem że oryginalność kolby jest wątpliwa, ale komentarze wyprowadzają z błędu- wina użytkownika:

 

W gruncie rzeczy jednak nawet całkowite zepsucie takiej kolby podczas użytkowania rekreacyjnego jest w sumie zupełnie nie istotne, przez niski koszt wymiany, a przez strzelca sportowego tak samo, bo i tak wynik idzie do kosza, nawet przy najszybszym usunięciu zacinki. Także rozumiem osoby montujące kopie.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to z tym Magpulem bym nie demonizował. Replika nie raz upadła mi na ziemię uderzając rozsuniętą kolbą o ziemię i nie ma nawet śladów. To nie jest ASGejowy plastik tylko prawdziwy polimer o innej konstrukcji i wytrzymałości.

Zakładanie airsoftowych części na palne nie jest niczym złym. Często różnica żadna a cena niższa. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Mil-spec jest generalnie grubszy ... od commercial

Popraw to bo wprowadzasz dzieciaki w blad :)

 

Przy okazji spytam. Potrzebuje wlasnie dobrej jakosci kopii ASG (preferowany typ Magpul MOA ale przezyje tez CTR) na "tube bufora" w comm-specu. Ktos widzial? Ktos zna kogos kto zna kogos kto ma?

Link to post
Share on other sites

Zakładanie airsoftowych części na palne nie jest niczym złym. Często różnica żadna a cena niższa. :icon_wink:

Znacznie niższa, a różnice niewielkie o ile jakieś są. Ja cały czas czekam na airsoftową kopię długiego łoża Magpul Zhukov, coby do normalnego palnego kałasza wsadzić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...