Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ballistic Minifactory Projekty


Recommended Posts

Witajcie wracając do tematów airsoftowych postanowiłem zrobić coś z grubej rury. Na pierwszy ogień idzie konwersja AK na bullpup. Firma S.R.U skupiła się na rynku GBB, brakuje mi konwersji dla elektryków, projektując dla siebie i mając doświadczenie i AK w częściach zaczęłem projektowanie akcesoriów właśnie dla AK. Starsze prace można zobaczyć tutaj https://www.facebook...ticMinifactory/

 

Przedstawiam wstępne szkice koncepcyjne konwersji aktualnie wykonywane będą prace polegające na dopasowaniu konwersji ro replik serii AK74 w systemie VFC. Założenie główne to prosty montaż i brak potrzeby modyfikacji repliki. Wszystko ma się zapiąć zamiast kolby i łoża. Jedyne narzędzie to śrubokręt. Z dodatkowych funkcji to magwell.

 

th_bak1_zpszuh35cqw.jpg

 

 

th_bak2_zpsmuh6fc1y.jpg

 

W tym temacie będę pokazywał aktualne prace nad różnymi akcesoriami. Nie bede tutaj umieszczał żadnych ofert także nie jest to temat reklamowy

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wydruk prootoypu chwytu z miejscem na baterię li-po.

14686410_1284281791602783_1450541272_n_zpsf3hbhjib.jpg

 

Warstwa druku 0.25 mm drukarka którą można kupić poniżej 2000zł niektórzy twierdzą że do porządnych wydruków trzeba sprzętu za dziesiątki tysięcy. Do porządnych wydruków tzreba doświadczenia i wiedzy. Takie efekty są spokojnie do osiągnięcia na reprap'ie tylko trzeba znać zasadę jego działania.

Link to post
Share on other sites

A to się nie dogadaliśmy, bo ja to o tą rączkę na risa pytałem :icon_smile:

 

Już się poprawiam :icon_lol:

 

Udostępniłem zdjęcie @Beryla na fejsie i wylosowałem grip jako nagrodę. Pierwsze wrażenie jest wyjątkowo pozytywne. Przyznam szczerze, że na jako-takim druku 3D się nie znam, ale porównując grip Ballistic Minifactory do tego co oferują pozostali drukarze na forum to widzę dwie zupełnie inne ligi. Tworzywo jest chropowate, ale przyjemne w dotyku. Konstrukcja jest bardzo dobrze przemyślana, chwyt dobrze trzyma się dłoni nawet w rękawiczce. Mieści w środku standardowy pakiet Lipo 20C, 7,4V o pojemności 850 mAh. W moim przypadku są to ogniwa Redoxa. Tu mała uwaga: Akumulator wchodzi z małym oporem, ale nie wiem jak to będzie gdy spuchnie. Dla pewności polecam nie wyjmować go z gripa. Przydałoby się jeszcze popieścić go tu i tam pilnikiem by weszły kable. Chwyt otwiera się z wyraźnym oporem, tak więc nie ma obaw, że coś nam wypadnie. Zamiast ogniw można schować tam zapalniczkę, imbusy, kabanosy, marchew, cokolwiek. Jak ktoś ma potrzebę mogę zrobić kilka zdjęć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ten front ma być wykonany w druku 3D, czy CNC? Czy gdyby ów front ujrzał światło dzienne, to jest możliwość jego montażu na przykład sam oszynowany dół, a góra drewniana nakładka na rurę i na odwrót? Pytam, bo osobiście mam w swoim AKSU całość oszynowaną, a wolałbym tylko dół, gdyż z górnych nie korzystam. Więc wolałbym mieć w szynach dół i boki, a górę chociażby, klasyczną.

Pytam z czystej ciekawości, bo bardzo ładnie to wygląda. :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...