Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parę pytań początkującego - replika, MOSFET, przewody, bateria i tuning.


Recommended Posts

Witam

 

Aktualnie zbieram na RK-02. Jestem miłośnikiem wszelkiego rosyjskiego szpeju, więc dla mnie tylko kałasze. Mam kilka pytań technicznych.

 

1. Czy warto od razu instalować MOSFET, wymieniać przewody na niskooporowe i wtyczki na T-Deans?

 

2. Czy ewentualna wymiana przewodów i montaż MOSFETu da radę przeprowadzić samemu? Jestem uczniem technikum elektrycznego i mam dostęp do dobrze wyposażonych warsztatów oraz nadzoru nauczyciela, także nie przeprowadzałbym tego w warunkach domowych. Czy może jednak oddać to komuś kto się tym zajmuje?

 

3. Zamierzam od razu po zakupie wymienić baterię na LiPo 7.4V. Jakiej firmy baterie są najlepsze?

 

4. Jakie kulki będą najlepsze? Jakiej firmy i o jakiej wadze?

 

5. Słyszałem takie stwierdzenie ze od razu po kupnie trzeba wydać kilkaset złotych na tuning. Czy to prawda? Jeśli trzeba tuningować to co i w jakiej kolejności? Czy da radę wymieniać części samemu?

 

6. Jaki jest zasięg stockowego RK-02?

 

7. Jakiej firmy magazynki będą najlepsze? Oraz Hi-capy czy mid-capy?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Twój avatar wygląda znajomo... Ktoś na forum chyba takiego już używa/używał.

 

1) Moim zdaniem warto. O ile dobrze pamiętam (a nie rozkładałem gearboxa V3 od jakiś 2 lat) tam się da wymienić kable bez otwierania szkieletu - musisz tylko zostawić przewody odchodzące od spustu i potraktować je jako przewody sygnałowe.

 

2) Mosfet samemu możesz polutować bez problemu - w necie jest mnóstwo schematów. Koszt w granicach 20zł razem z nowymi przewodami.

 

3) LiPol - np Turnigy, Nanotech. Dobieraj tak, by się zmieściła.

 

4) Kulki 0,25g. Ja używam G&G i polecam.

 

5) Wymień tylko gumkę hop-up (co możesz zrobić samemu albo - zamawiając gumkę razem z repliką - poproś w sklepie by Ci od razu założyli. Zmiana gumki trudna nie jest.

 

6) Skuteczny zasięg? W granicach 40-50m.

 

7) Jeśli liczysz kasę, to na początek biegaj z fabrycznie dodanym hi-capem, ew. dokup jeszcze jednego. Jeśli kupisz midy (do czego w dłuższej perspektywie zachęcam) to musisz mieć w czym je nosić, czym ładować i gdzie wrzucać zużyte... a to kosztuje.

 

Masz porządek okulary? Pamiętaj o masce siatkowej na twarz - bardzo ułatwia życie Tobie i kolegom. Przydają się też buty z usztywnioną kostką.

Link to post
Share on other sites

1. Tak.

2. Jako uczeń technikum elektrycznego chyba powinieneś poradzić sobie z przylutowaniem kilku kabli...

3. Najlepszego akumulatora (czymkolwiek miałby on być) i tak nie zmieścisz pod dekiel. Szukaj czegoś pokroju Turnigy Nano-Tech i Redox w odpowiednim rozmiarze.

4. J.w. - najlepsze to pojęcie wysoce względne. Szeroko używane i ogólnie polecane są kulki pokroju G&G czy Madbull.

5. Nie.

7. Midy.

Link to post
Share on other sites

5.95 kulki sa teraz polecane, wagomiar to zaleznie od FPSow.

Wszystko idzie zrobic samemu, zwlaszcza jak nie masz dwoch lewych rak i ADHD.

Magazynki to kwestia preferencji.

 

A awatara uzywa Varchlak (jesli przekrecilem nick to przepraszam :D). Usuwajcie kebab panowie, usuwajcie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za tak szybkie i obszerne odpowiedzi :icon_biggrin:

 

Okulary, tutaj mam dwóch faworytów. http://gunfire.pl/pr...810-czarne.html

oraz http://www.frontowie...czne-track-kite

Co do tych drugich, martwi mnie brak atestu, ale z tego co mi wiadomo są szeroko używane przez żołnierzy rosyjskich więc na pewno jakieś standardy spełniają.

 

2. Jako uczeń technikum elektrycznego chyba powinieneś poradzić sobie z przylutowaniem kilku kabli...

 

Owszem, nie ma problemu z tym, lutować umiem. Nie miałem wcześniej styczności z wnętrzem AEGa, wolałem się więc upewnić że nie jest to coś wyjątkowo skomplikowanego :icon_wink:

 

Co do przenoszenia magazynków, mam na oku kamizelkę i w ogóle cały zestaw w rosyjskiej cyfrze, jako że uwielbiam je.

Maskę siatkową - stalkera, mam już wpisaną na listę, lepiej wydać kilkanaście złotych niż kilkaset na naprawę zębów :icon_razz:

Buty z usztywnioną kostką - korzystam z Protektorów Grom Plus już od roku i jestem bardzo z nich zadowolony.

Na głowę zamierzam kupić replikę hełmu z RedZone, 6B7-M1 z pokrowcem (http://redzone.com.pl/p177,helm-6b7-m1-wdw-replika.html

 

Co do avka, nie wykluczam że ktoś go używa, forum od pewnego czasu przeglądam i parę razy zauważyłem go :icon_wink:

Edited by Wojakkkov
Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie, że kostkę stykową masz wewnątrz GB i do przylutowania wyjmujesz ją z gearboxa.

 

W teorii złoży to małpa, w praktyce obejrzyj kilka filmów na youtube zanim rozkręcisz gearboxa. Np. dowiesz się, żeby zabezpieczyć prowadnicę przed wystrzeleniem, czy zwolnić tłok przed otworzeniem mechanizmu.

 

Przed robotą zaopatrz się w smar litowy (S1 z orlenu), olejek niereagujący z gumą (np. do mechanizmów precyzyjnych - tzn. ścianki cylindra i oringi) i benzynę do usuwania starych smarów, które najprawdopodobniej będą konsystencji zaschniętego gluta.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, z pozoru głupie ale mnie bardzo nurtujące. Jak wygląda dojazd na strzelanki komunikacją miejską?

Nie jestem pełnoletni więc kierować autem nie mogę. Wszystkie miejscówki w Szczecinie raczej są oddalone ode mnie, więc pójście z buta odpada. Zostaje komunikacja miejska. Jechać w pełnym oporządzeniu to tak trochę głupio będzie wyglądać, czy może jednak tak się robi? No i transport repliki, to chyba raczej w pokrowcu by nie wzbudzać powszechnego niepokoju, nie? A na strzelance (chociaż pewnie to różnie w różnych regionach wygląda) jest możliwość gdzieś zostawienia pokrowca czy jakiegoś plecaka?

Link to post
Share on other sites

Nieee, raczej bym w cyfrze łaził. Rozmyślam też nad kamizelką sensowną. Zastanawiam się nad kamizelką. Wpierw miałem na oku tą http://www.frontowiec.com/index.php?p2495,kamizelka-m21-armijna-cyfrowa-flora

ale podobno strasznie niewygodna, szybko niszcząca się i przestarzała. Więc rozmyślam nad tym

http://www.frontowiec.com/index.php?p990,oporzadzenie-smiersz-ak

i jakby dołożyć to może udałoby mi się kupić takie coś

http://www.frontowiec.com/index.php?p4238,ti-umtbs-ak-komplet-oporzadzenia-bojowego-strzelec-ak-cyfrowa-flora

 

Mam na sprzedaż jeszcze w domu Stena firmy AEG, nówka sztuka (przebieg około 150-200 kulek). Nie biorę go pod uwagę jako replikę na strzelanki bo jest strasznie nieporęczny, ma słabe osiągi i nie podoba mi się. Gdzie by go było najlepiej wystawić aby go sprzedać?

Link to post
Share on other sites

Szczecin ma chyba jakies duze, aktywne forum pasjonatow? Polecalbym tam, komis tutaj i ewentualnie fejsbuk.

Co do komunikacji miejskiej - jesli chodzi o mnie, to biore tylko tyle, aby to sie zmiescilo do plecaka, gora od munduru leci do srodka, lub jako szmata, jak lufa/tlumik wystaje.

Mozna zostawiac, ale to mimo wszystko jednak zawsze jest jakies ryzyko, wiec ja wole tylko powyjmowac rzeczy z plecaka i nosic ze soba pusty.

Oczywiscie zabieram wtedy niezbedne minimum i jade tak tylko na "bieda strzelanki". Na porzadne gry juz wole wziac auto i caly swoj szmelc albo w ogole nie jechac, co za frajda bez tuzina magazynkow, granatow i kamizelki :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie co do kulek. Chciałbym stosować kulki 0.25 do terenów otwartych i 0.28 do CQB (limit 350 FPSów w Szczecinie, na 0.28 RK-02 ma około 340 FPSów wedle kalkulatora). Czy to jest dobra decyzja?

 

I druga część pytania, jakiej firmy są najlepsze kulki? Myślałem nad kulkami G&G 0.25 (http://gunfire.pl/product-pol-1152197419-Kulki-Perfect-BB-0-25g-3000szt.html) oraz nad 0.28 Specny (http://gunfire.pl/product-pol-1152208294-Kulki-Specna-Arms-0-28g-1kg.html)

Rozważałem też kulki Madbull Precision (http://gunfire.pl/product-pol-1152193243-Kulki-Precision-BBs-0-25g-worek-4000-szt-.html) ale mam wątpliwości, jako że nie będę na poczatku korzystał z lufy precyzyjnej, czy można ich używać w lufie stockowej?

Link to post
Share on other sites

Nie, 5.95 to firma.

Tak, madbulle się nadadzą

Btw, czy ty nie chcesz pozbijać sobie fpsów innymi kulkami? To tak nie działa, energia na wylocie jest taka sama, postrzał z kulki 0,2g przy 400 fpsach i 0,25g przy 350 fpsach zaboli tak samo... Jak chcesz replike cqb i las, proponuje downgrade do 350-360fps i wstawienie dobrej gumki i lufy ( po taniości lufa shsa/ppsa/src, gumka z tego co polecają)

Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy potrzebujesz aż tak rozbudowanego oporządzenia. Najpierw trzeba mieć co w nim nosić żeby nie ganiać z pustymi ładownicami.

Na weekendowe strzelanki w zupełności wystarczy chest albo pas z 3-4 mid/lowcapami, workiem zrzutowym i małym cargo na pierdoły.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam ponownie :icon_biggrin:

 

Otóż jeszcze raz przejrzałem swój zestaw, i stwierdziłem że nie będę tyle inwestował na start w mundur i szpej, a kupię porządniejszą replikę, tak aby starczyła na długo.

 

Przechodząc do sedna, chcę kupić kałaszka od LCT.. Konkretniej LCK74MN NV, myślałem jeszcze nad wersją z drewna, bo średnio mam zaufanie do tworzywa (chyba że ktoś miał styczność i powie, czy rozwala się szybko czy jednak wytrzymuje trochę?). Zalezy mi żeby akumulator mieć jednak w kolbie.

 

I tu mam pytanie, co na start wymieniać? Słyszałem że prowadnica sprężyny jest plastikowa i warto ją wymienić (tutaj myślałem nad łożyskowaną prowadnicą stalową od LCT). Podobnie słyszałem o komorze i gumce HopUp, myślałem tutaj nad taką komorą ( http://gunfire.pl/pr...ik-typu-AK.html

i nie wiem nad jaką gumką, proszę o jakieś sugestie :icon_smile: + MOSFET i nowe przewody ale to dam sam rade zrobic.

 

EDIT: Czy warto też wymienić sprężynę? Jak tak to na jaką?

 

Co jeszcze warto wymienić?

 

Kolejne pytanie dotyczy serwisu, jako że replikę prawdopodobnie kupię z Gunfire (ale chyba z Allegro), to czy ich serwis jest godzien polecenia? Czy są jakieś inne dobre serwisy?

Edited by Wojakkkov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...