Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-10 kontra RK-10s, i ogólnie o kałachach na start i nie tylko


Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy i bardzo się cieszę że tak indywidualnie podchodzicie do każdego początkującego leszcza-ASGeja :icon_wink:

Upatrzyłem sobie za pierwszą replikę RK-10 od BOYI (http://www.taiwangun...czne/rk-10-boyi) głównie dzięki filmikom znanego pewnie Wam Blachy (mój jedyny punkt odniesienia w sprawie asg do tej pory xD). Nie mam jakiś przesadnie gigantycznych funduszy także wydaje mi się to nienajgorszym wyborem. Zauważyłem jednak że w ofercie jest też nieco droższy RK-10s. Przemierzyłem trochę internet i z tego co widzę 'eska' ma nieco więcej stalowych części i natywną możliwość zamontowania optyki (co jednak osobiście uważam za swego rodzaju gwałt na tej akurat replice) ale z drugiej strony niektóre osoby mówią o jakiś problemach z kolbą. Czy mógłby ktoś potwierdzić to albo zaprzeczyć? Różnica tych 150-200 złotych między jedną a drugą wersją to żaden most nie do przekroczenia, ale w sytuacji gdy dopiero zaczynam każda kasa się liczy.

Jeśli są jeszcze jakieś inne warte polecenia AK na start w tym przedziale cenowym (do 700 zł) to proszę o sugestie - raczej na rzeczach z tej platformy wolałbym na razie się zatrzymać, bo z racji ograniczonych funduszy będę raczej na razie celować w dość guerillo-militia zestaw (klimaty raczej typu oliwkowa koszula plus arafata niż pełen mundur Wehrmahtu) a kałaszki świetnie do tego pasują.

Kolejna sprawa to gogle: kupiłem Defendery od Bolla z racji dość atrakcyjnej ceny i faktu że można pod nimi schować okulary korekcyjne, i faktycznie są to monstra, dużo większe niż się spodziewałem. Chciałbym dołożyć do nich jakieś nakrycie głowy które być może nieco by zamaskowało ich gigantyczność ale jednocześnie pasowało do wspomnianego już wcześniej raczej nie do końca profesjonalnego wyglądu - mam nadzieję że rozumiecie, do dżinsów i arafatki amerykańskie Combat Helmety nie za bardzo pasują, polecicie coś?

Ostatnia rzecz to pytanie czy polecacie jakiś tańszy i bardziej chałupniczy suplement dla kamizelki/pasów w którym możnaby schować jakiś dodatkowy magazynek, zapasową baterię, papierosa albo inne pierdoły - nie chcę kupować na razie full blown pro zestawu i szukam tańszych i bardziej skromnych rozwiązań. Jeśli polecacie też jakieś inne wydatki na początek - chętnie posłucham rad.

Trochę się rozpisałem, w sumie w większości o niczym ale mam nadzieję że nie jest to bełkot. Dzięki za przeczytanie!

Link to post
Share on other sites

RK10 i RK10S to te same flaki wrzucone w inne, różniące sie od siebie budy. Jeśli masz fizyczną możliwość kupienia eSki, to ją kup i sie nie zastanawiaj. Problemy z kolbą przybierają postać jej skłonności do luzowania się, które to zjawisko występuje również na ostrych jednostkach broni. Nie jest to morderczy problem, tylko czasem upierdliwy.

Odnośnie nakrycia głowy- zastanów sie nad boonie hat, do klimatów kolumbijskiego kartelu/ partyzantki jak znalazł. Hełm w ASG ma sens tylko w budynkach, gdzie jest jakieś tam ryzyko spadnięcia ci czegoś na głowe. Wiadomo, w Polsce sie strzela na dzikich terenach. O ile nie będziesz sie strzelał w budynkach/ nie uczestniczysz w ambitnym zlocie gdzie zasady określają przydatność balistyki, hełm jest zbędny na razie.

Ostatnia rzecz - rozejrzyj się za bardzo partyzancko wyglądającym chińskim chestrigiem Typ56 ( który jest na Ebay po wpisaniu "chinease chestrig"). Nieco bardziej ambitnie, ale nadal tanio, będzie stało kupno brytyjskiego chestrigu ( do 100 zł sie zmieścisz), kamizelki LBV ( to samo cenowo), w kwocie sto- stopare złotych znajdziesz też pasoszelki S95, PLCE i ALICE.

W sumie na twoim miejscu zadbałbym też o buty, bo o nogi trzeba dbać plus dobry but ochroni przed wypadkiem.

Link to post
Share on other sites

Problem z kolbą jest znacznie większy niż luzowanie. Zaczep pęka nawet w wersjach "S". Właśnie w komisie jest taka RK10S z naprawianą kolbą to sobie obejrzyj. Zastanów się nad inną RK bo wg mnie "dziesiątka" jest z nich najgorsza pod względem trwałości zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Ostatnia rzecz - rozejrzyj się za bardzo partyzancko wyglądającym chińskim chestrigiem Typ56 ( który jest na Ebay po wpisaniu "chinease chestrig")

Mówisz o tym? http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-VIETNAM-WAR-CHINESE-TYPE-56-AK-CHEST-RIG-AMMO-POUCH-31144-/231062025590

Faktycznie, wygląda całkiem nieźle i pewnie świetnie by pasował, shipping z Chin jednak nieco mnie przeraża.

 

Co do problemów z RK-10 - dzięki, zastanowię się nad innymi RKami, właśnie dlatego zakładałem ten temat i ciesze się że moje obawy zostały częściowo potwierdzone.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...