Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SFU NEXT Helikona czy SFU CAMO , może Texara?


Recommended Posts

Texar to ultra kupiszcze. Helikon imo jest ok, wcale nie traci koloru jeśli pierze się go jak jest zalecone na metce. Jeszcze nic Helikonowego nie podarłem, a mam tego trochę i czasem potrafię odwalić jakieś dziwne manewry, kilka metrów w dół przez krzaki, po potłuczonym szkle i gruzie :teethh:

Link to post
Share on other sites

O jakim kolorze/kamuflażu mówimy?

 

Bo mam SFU Next w Woodlandzie i zdecydowanie nie polecam. Materiał strasznie sztywny, a nadruk odbiega kolorystycznie od oryginalnego kamo. Guziki w normie jak na Helikona, czyli odpadają.

Sam krój spodni i szycie ok, ale materiał IMHO dyskwalifikuje te spodnie. Nie wiem jak inne kolory, może tylko Woodland jest trefny.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to ja używam UTP jeśli chodzi o spodnie. 3% spandexu daje temu pewne możliwości co do rozciągania, ale to i tak niewiele w porównaniu do Black Mountain gdzie jest już 5% i spodnie są jak guma, ale niestety bawełniaki więc dość ciężkie, chłoną wodę i niebardzo ją oddają :P

Link to post
Share on other sites

Mam od roku SFU next Helikona w kolorze shadow grey (czy jakoś tak) w składzie 60/40 (bawełna/poliester) rip-stop*, prane normalnie z innymi ciuchami, nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia, ani sztywności o której wspomina wiciok :).

Kieszenie na udach bardzo pojemne. Guziki to fakt zauważyłem, że mi się 2 poluzowały ale jeszcze jakoś trzymają się, no i standardowo trzeba posiedzieć od czasu do czasu z zapalniczką i poprzypalać tu i ówdzie wychodzące nitki.

Najlepsze na okres jesień - chłodna wiosna. W cieplejsze dni już się w nich MI za ciepło robi.

 

Ogólnie polecam spodnie.

 

 

*ogólnie mają kilka wersji NyCo (50/50 nylon/bawełna) PolyCoton (40/60 poliester/bawełna) i bodajże Twill 100% bawełny (prosz poprawić jak się mylę).

 

 

 

 

 

offtop

Nie wiem jak materiał DWS'u ale spodnie lightweight DPM mają boski materiał - lekki, przewiewny, szybkoschnący <3 :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...