Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ! chciałbym kupić oto to ghilliee http://deltashop.pl/p/380/248/helikon-ghillie-suit-digital-woodland.html tylko pytanie w ogóle nie rozwali się ktoś miał ? albo chciałbym zrobić sobie cobra suit tylko nie wiem jak sie za to zabrać :/ ktoś może napisać jak to zrobić itd. widziałem dużo poradników w internecie ale nadal nie rozumiem może ktoś jaśniej wyjasni

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nudzi mi się więc odgrzeję kotleta :)

Helikona Ghillie odradzam, czemu...? Za dużo do pisania :) ono nadaj się tylko do siedzenia i udawania krzaka statycznie :)

 

Co do "Cobry", żeby dobrze zrobić, żeby się to nie rozleciało to wyjdzie ok 150-200zł.

Lepiej i szybciej kupić "cobre Niemieckiej renomowanej firmy " :) i dać do krawcowej do przerobienia, i za ok 300zł można mieć naprawdę fajne i funkcjonalne "ghillie.

Mam na myśli to

f5dd9ef1d2b15a4d1b8f525b028498e0.jpg

Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie Sprinter Custom Ghillie

No jak ktoś ma 800zł ???

MFH kosztuje 180zł, wymienisz 3klamry, doszywasz sznurek do wiązania juty, skracasz rękawy, dowiązujesz sznurki do "naturalnego" i za ok 300zł masz dobrą "cobre".

No chyba że chcesz się lansować że masz drogie "ghillie" od Sprintera?? Wiadomo .. za lans się płaci.

Ale skoro nie widać różnicy to poco przepłacać? :)

Link to post
Share on other sites

Cóż. Widać. Sama jakość wykonania i zastosowane materiały.

Tak z ciekawości, widziałeś, macałeś , używałeś ?

Ja takie tyrałem kilka tyg. na poligonie, zaliczyłem kilka stalków, i nic się z nim nie stało, a dostałem używane po kilku osobach, które też je tyrały wcześniej.

Ta narzutka to na prawdę jedna z nielicznych dobrych rzeczy z MFH. Tylko trzeba ją troszkę podrasować, ale to i tak wyjdzie maks 300zł, a nie 800zł. Ale spoko , ja bogatym nie bronię :)

 

Po co w takim razie przepłacać za passata jak można jeździć seicento?

No nie do końca :)

MFH to Pasat wersja podstawowa za 180zł .

SCG to PASAT wersja na wypasie za 800zł z tym że silnik i z zewnątrz wszystko takie same :) (no ok MFH jest dłuższe i ma pasek stabilizujący w pasie, ale lepiej skrócić niż wydłużać :P ) .

Link to post
Share on other sites

IMO tylko samoróbka, cała zabawa nie polega na leżeniu w krzakach z karabinem snajperskim, ważniejszą sprawą jest samodoskonalenie pod co można podpiąć własnoręczne robienie kamuflażu. Właściwie od samego stroju maskującego ważniejsze jest prawidłowe zachowanie i skryte poruszanie się.

Zakup ghillie ze sklepu do airsoftu, a już szczególnie takiego za 800zł to strzał w kolano.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo ma prujące się szwy, mało możliwości nałożenia farszu

Przeczytaj z zrozumieniem mój wcześniejszy post...

Dla utrwalenia napiszę jeszcze raz, ja dostałem używaną narzutkę, która wcześniej była tyrana w wojsku.

A nie w ASG tylko na prawdziwych stalkach, plus wykonywanie innych jeszcze zadań...że armia dała to jakoś specjalnie się"nie cackałem " się z tym ghillie. I dało radę, nic sie nie popruło, i następnym osobom po mnie też jeszcze służyło.

 

i świeci w noktowizji.

:hahaha:

 

Wszystko świeci :icon_lol:

Widziałem swoje ghilli w noktowizji, jak było nie skończone, i juta była przywiązana tylko do gumek..... i szczerze... w noktowizji było tylko kilka plamek jaśniejszych. W momencie jak było już całe pokryte jutą i naturalnym(zostało trochę z działań w dzień) to nic nie było widać z odległości 3m.

Więc jeżeli w ASG chcesz być w 100% nie widoczny w nokto to dołóż te 500zł .

Poza tym samo zajebiste ghillie Cię nie ukryje przed nokto czy termo. A gorsze jest termo.

 

 

Mówiąc ogólnie - zrobione z chińskich materiałów przez chińskie rączki.

A czym macałem? Rozpadło mi się w rękach.

Mówiąc ogólnie, to mając do wyboru Chińskie ghillie za 180zł(plus ok 120zł przerobienie "pod siebie") a wybór ghillie za 800zł które jest krótsze i nie ma paska stabilizującego ... to wolę to Chińskie za 180zł .

500zł zostaje w kieszeni... 500zł za które można kupić trochę szpeju :)

 

 

A czym macałem? Rozpadło mi się w rękach.

A to dziwne... ja używałem te narzutki które były zakupione przez MON w ok 2010r, i w tym roku macałem taką samą nową ze sklepu.

I ta nowa była nawet ciut lepiej wykonana, lepsze taśmy i klamry mimo że "no name".

Ciekawe to co powiadasz...

 

A Pawelo- ma rację i się z nim zgadzam, z tym że robienie ghillie od podstaw to jak dla mnie strata czasu.

Link to post
Share on other sites

Łyssy - to zgadnij co teraz mon kupił, bo żołnierzom się rozwalały te MFH. I co wcześniej kupił, z tym, że w cholerę drogo (zza wielkiej wody). I co żołnierze kupowali za własną kasę :icon_wink: Motyw jest taki, że dobre materiały (w sensie baza) nie świeci w noktowizji. Jednak to kosztuje. A termo? Nie jest możliwe ukryć pojedynczego żołnierza przed zobrazowaniem termicznym. Dlatego stosuje się wyłącznie zespołowe maskowania. I nie klasyfikuj każdego w aspektach ASG, bo to nie jest zbyt dojrzałe :icon_wink:

 

Różnica jest taka, że na rynku jak się chce mieć coś dobrego to albo się kupuje Tactical Concealment albo SCG. Z tym, że SCG jest nie dość, że tańsze to i robione w pełni w Polsce z oryginalnych materiałów. Tak jak mówiłem - MFH to Seicento.

 

Co do noktowizji - reemisja światła podczerwonego jest różna w zależności od zastosowanych materiałów i barwników. I dziwnym trafem materiały z jakich robi SCG spełniają normy milspec :icon_wink:

 

Natomiast Pawelo nie pierwszy raz pieprzy głupoty bez znajomości tematu. Na innym forum już mu to wytknięto.

 

 

Cholera - jak nic mają chłopacy MFH :P

 

13599778_497088277150397_1408484207279953363_n.png?oh=8eeed64c9fdea8989e550d4a6d908d8e&oe=58B2A4AE

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Łyssy - to zgadnij co teraz mon kupił, bo żołnierzom się rozwalały te MFH. I co wcześniej kupił, z tym, że w cholerę drogo (zza wielkiej wody). I co żołnierze kupowali za własną kasę :icon_wink:

Jeżeli kupił to wczoraj to mogę nie być na bieżąco... MON też kupował stroje Miwo które się średnio spisywały a były w uuuuj drogie, kupował też plecaki dla strzelców wyborowych od Spec-Opsa, które też były bez sensu i się nie sprawdziły...

Mhhhh to że MON coś kupuje i wydaje w ujjj kasy to o niczym nie świadczy...

Żołnierz kupują różne rzeczy.... i serio to ma różne podłoża, znajomy chor. kupił buty Milteca bo wyczytał na jakimiś forum asg że polecają na początek i nie wiem czy mu wytrzymały pół roku? A zaraz po nim z 3-4 osoby jeszcze kupiły :icon_biggrin:

 

Motyw jest taki, że dobre materiały (w sensie baza) nie świeci w noktowizji. Jednak to kosztuje.

Nooo kosztuje.... i sie znowu powtórzę, jeżeli na jebankach ASG musisz się ukrywać przed noktowizją i masz w ujj kasy to spoko, kto bogatemu zabroni ?? Ja nie zabraniam bogatym, tylko doradzam tym mniej zamożnym.

 

Nie jest możliwe ukryć pojedynczego żołnierza przed zobrazowaniem termicznym.

:icon_biggrin:

Jest możliwe , może nie we wszystkich miejscach i sytuacjach, ale jest możliwe... :icon_smile:

 

 

I nie klasyfikuj każdego w aspektach ASG, bo to nie jest zbyt dojrzałe :icon_wink:

Mhhh... jesteśmy na forum ASG w dziale "snajperów w ASG"... więc czemu mam nie klasyfikować wszystkich jako ASGeji tutaj?

To nie jest forum dla "wojskowych snajperów".

 

 

Różnica jest taka, że na rynku jak się chce mieć coś dobrego to albo się kupuje Tactical Concealment albo SCG. Z tym, że SCG jest nie dość, że tańsze to i robione w pełni w Polsce z oryginalnych materiałów.

yyyyyyyyy .....noo tak i za te super materiały które sa nie zbędne w ASG trzeba przepłacić 150% :icon_biggrin:, spoko , ja bogatym nie zabraniam :icon_smile: Tylko czemu jeżeli te SCG są takie zajebiaszcze wszyscy snajperzy i strzelcy wyborowi w tym nie latają ? A większość( i to duża) snajperów/ strzelców wyborowych, która ukończyła jakikolwiek kurs dla snajperów/strzelców wyborowych lata w MFH po małych przeróbkach???

Snajperzy/strzelcy z doświadczeniem serio dużo kasy wydają na prywatne gadżety ułatwiające pracę i jakoś nie widać tych kosmicznych technologi SCG czy TC.... czemu???

 

Tak jak mówiłem - MFH to Seicento.

No mówiłeś... i co ? Ja też pisałem wyżej czemu twoje porównanie jest bez sensu... :icon_razz:

 

 

Co do noktowizji - reemisja światła podczerwonego jest różna w zależności od zastosowanych materiałów i barwników. I dziwnym trafem materiały z jakich robi SCG spełniają normy milspec :icon_wink:

Ma to duże znaczenie jezeli nie dajesz zupełnie juty czy naturalnego farszu i latasz w gołym ghillie, z jutą i z naturalnym nie ma to dużego znaczenia, chyba że kolo z nokto usiądzie 1m przed tobą, to może coś tam zaświeci....

 

 

Natomiast Pawelo nie pierwszy raz pieprzy głupoty bez znajomości tematu. Na innym forum już mu to wytknięto.

No akurat tutaj ma rację, chociaż zdanie o strzale w kolano było chyba zbyt dużym skrótem myślowym, ale ja tam nie wiem, w myślach nie czytam. :icon_smile:

 

 

 

 

Cholera - jak nic mają chłopacy MFH :icon_razz:

:D

No faktycznie... ci chłopcy nie mają MFH, nie mają farszu na tym viperze, ani sztucznego ani naturalnego. Nie mają też snajperek, tylko jeden ma pomalowanego Beryla. I to pewnie jeszcze farbami wodnymi, bo pomalowanej broni szef do magazynu nie przyjmie :D

I WOG kupił stroje dla rozpoznawczyków na Anakonde lub na pokaz jakiś :D

 

Obczaj foty Polskich snajperów/ strzelców wyborowych w Polsce, chociaż na sniper.pl na fejsie, 3/4 chłopaków co ma???

MFH :D hahah

A 1/4 trudno mi powiedzieć co ma bo nie widać (oprócz samoróbek, ale o tym widać że dopiero zaczynają :) na tym etacie)

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Łyssy - kupują bo wychodzą z założenia, że po chuj mają do monozy dokładać. Znam to podejście. A to? WOG nie zakupił nic na anakondę - to są wszystko prywatne zakupy żołnierzy. WOG kupił dopiero ostatnio dla żołnierzy, bo im MFH poszło się chędożyć. A wiesz czemu żołnierze noszą MFH? Nie wiedzieli, że coś lepszego po prostu jest. A tak masz to w każdym sklepie aesgejowym z każdym syfem chińskim i voila.

Link to post
Share on other sites

Łyssy - kupują bo wychodzą z założenia, że po chuj mają do monozy dokładać.

O kim ty mówisz w końcu, bo ja już nie łapię.

Snajperzy/strzelcy którzy wydają w ujuu kasy na dodatkowy sprzęt prywatnie, są po różnych kursach, strzelają z snajperami z innych krajów, są i muszą być na bieżąco z różnymi rzeczami " szeroko militarnymi" ... mówisz że oni nie znają SCG lub innych firm... ?? I szkoda im 800zł na kosmiczne ghillie??? :hahaha:

Nie, zapewniam Cię że znają SCG (bo wielokrotnie na kursie się ten temat przewijał).

 

WOG nie zakupił nic na anakondę - to są wszystko prywatne zakupy żołnierzy.

Rpzpoznawczyki popitolały w samych viperach bez juty... bez sznurków do naturalnego??? Mhhh to albo im ktoś dał i nie wiedzieli jak tego używać, albo nie wiedzieli co kupili i wydali 700zł :hahaha:

WOG kupił dopiero ostatnio dla żołnierzy, bo im MFH poszło się chędożyć.

Nadal nie wiem co WOG kupił ostatnio dla żołnierzy, ale dla wszystkich czy wybranej JW??

 

A wiesz czemu żołnierze noszą MFH? Nie wiedzieli, że coś lepszego po prostu jest.

No w cenie ok 300zł niema nic lepszego , a te za 800-1000zł wcale nie sa lepsze adekwatnie do ceny :)

 

A tak masz to w każdym sklepie aesgejowym z każdym syfem chińskim i voila.

No akurat tych narzutek MFH niema w każdym militarnym, więc trochę przesadzasz :)

I jeszcze raz zaznaczam, do narzutki za 180zł dorzucasz ok 120zł na materiały i krawcową i powstaje bardzo dobra baza pod dobre ghillie.

Ghillie które dobrze się sprawdza snajperom i strzelcom w wojsku, podczas prawdziwej roboty.

Nie wiem z kim ty gadałeś że im te MFH się rozpadają?? Może ich nie przerabiali bo nie wiedza jak ? :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Wtrącając kilka słów.

Te narzuty MFH są używane u mnie w JW i chłopaki sobie też chwalą. Były tyrane i wszystko wytrzymuje "trudy codziennej służby".

Z SCG nie miałem doczynienia, ale doszły mnie słuchy, że są wśród jego klientów snajperzy z jednostek DWS.

Poza powyższymi "produktami" natknąłem się jeszcze na to: http://www.vitiazspec.com/c/1564/kamuflaz-ghillie-mundury-i-maskalaty.html

Czy ktoś miał do czynienia z tymi wyrobami, bo wydaje się to być kompromisem cena/jakość (?) między SCG a MFH.

Link to post
Share on other sites

Czytam od dawna to forum ale dopiero teraz zdecydowałem się co nie co napisać bo w końcu wywiązała się ciekawa dyskusja. Sama narzutka MFH jest bardzo dobrą bazą za taką kasę, ale trzeba ją trochę przerobić. Przerabiałem takie ghillie znajomemu znajomego snajperowi, trochę nawymyślał według mnie bo nie tak wyobrażałem sobie ghille. Jak potem widziałem to ghillie w akcji to faktycznie prezentuje się zajebiście i wszystkie ghille z filmów się umywają do tego. Jak z nim gadałem to używał go ponad 3 lata w robocie non stop, lato, jesień, wiosna - to się porwało, tam klamerka pękła bo Star na nie najechał ale ghillie nadal żyje. Jednym słowem nie wiem czemu istnieje przekonanie, że jeśli coś jest za 500zł to musi być wieczne a to za 180 to już nie. Ludzie wszystko się rozwali tylko zależy kiedy. Te ghille SCG to dla mnie przegięcie. Widać, że robi je ktoś kto na fachu się nie zna bo po 15 minutach rozmowy ze znajomkiem cała moja wiedza o tym jak wygląda snajperstwo legła w gruzach i ghillie nie powinno wyglądać tak jak pokazują na filmach czy w książkach. Faktem jest, że w USA też sprzedają bezsensowne konstrukcje i nawet widziałem jak w nich popylają special forces.

Link to post
Share on other sites

To napisz więc chociaż częściowo jak powinno wyglądać. I wbrew pozorom człowiek na fachu sięzna. O ile w Polsce mało kto bierze ze względu na cenę to na zachodzie sprzedaje się jak ciepłe bułeczki wśród osob mających etat marksman. Snajperzy typowi zamawiają bezpośrednio produkty dopasowane do charakterystyki pracy u niego. Napisałeś ogólnie, bez żadnych konkretów więc wartość merytoryczną twój post ma żadną. Owszem wydajesz 180 na bazę. Zrobioną tak sobie z takich sobie materiałów. Przerabiasz i płacisz dajmy na to 120zł za przeróbki. Niby 100zł w kieszeni. Kwestia, że bazę nadal masz z chińskiej siatki.

 

I dziwnym trafem konto założone raptem wczoraj.

 

Nie ma powiązań po IP /Szmeru

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Wtrącając kilka słów.

Te narzuty MFH są używane u mnie w JW i chłopaki sobie też chwalą. Były tyrane i wszystko wytrzymuje "trudy codziennej służby".

Nawet w "Ośrodku szkolenia snajperów" ich używają i je zalecają :icon_smile:

 

Z SCG nie miałem doczynienia, ale doszły mnie słuchy, że są wśród jego klientów snajperzy z jednostek DWS.

DWSy jako JW mogły kupić dla swoich takie wdzianka trochę na innych zasadach... jednak dziwi mnie to łażenie w gołych viperach?

Mogli też żołnierze prywatnie kupić, ale jw. jeżeli ktoś to kupuje, to wie co kupuje i do czego służy a nie lata w golasie.

 

Poza powyższymi "produktami" natknąłem się jeszcze na to: http://www.vitiazspe...-maskalaty.html

Czy ktoś miał do czynienia z tymi wyrobami, bo wydaje się to być kompromisem cena/jakość (?) między SCG a MFH.

Z 2-3 lata temu znajomek przywiózł coś w podobie z któregoś kraju byłego ZSRR, ale to wyglądało jak by to dziecko szyło na zajęciach z techniki :icon_smile: Kratownica była przyszyta punktowo a ni po całości, a siatka to był jakiś najtańszy bawełniany szalik snajperski w ruskim kamo. Metka była wszyta , z nadrukiem jak w starych ruskich mundurach :icon_smile:

Ale i tak dzięki serdeczne :icon_biggrin: Kupię chyba do testów i na wykrój :icon_biggrin:

 

Przerabiałem takie ghillie znajomemu znajomego snajperowi, trochę nawymyślał według mnie bo nie tak wyobrażałem sobie ghille. Jak potem widziałem to ghillie w akcji to faktycznie prezentuje się zajebiście i wszystkie ghille z filmów się umywają do tego. Jak z nim gadałem to używał go ponad 3 lata w robocie non stop, lato, jesień, wiosna - to się porwało, tam klamerka pękła bo Star na nie najechał ale ghillie nadal żyje.

Jak z Torunia to wiem z kim gadałeś i komu przerabiałeś :icon_biggrin:

To ghillie nie było porwane tylko przypalone , bo je macałem.

 

To napisz więc chociaż częściowo jak powinno wyglądać.

Czytaj ze zrozumieniem, ja wcześniej pisałem częściowo co i jak się przerabia.

 

I wbrew pozorom człowiek na fachu sięzna.

Mówisz o Sprinterze?

 

O ile w Polsce mało kto bierze ze względu na cenę to na zachodzie sprzedaje się jak ciepłe bułeczki wśród osob mających etat marksman. Snajperzy typowi zamawiają bezpośrednio produkty dopasowane do charakterystyki pracy u niego.

A to siedzisz u Sprintera w kanciapie i wiesz kto i co zamawia? Paczki mu szykujesz ?

 

Owszem wydajesz 180 na bazę. Zrobioną tak sobie z takich sobie materiałów. Przerabiasz i płacisz dajmy na to 120zł za przeróbki. Niby 100zł w kieszeni. Kwestia, że bazę nadal masz z chińskiej siatki.

Yyyyyyhy...

Narzutka MFH 180zł+ wysyłka niech będzie 200zł

Sznurki, gumki, szycie krawcowej, z 120zł wyjdzie = 320zł

Odpowiednik SCG czyli COBRA =759zł+ sznurki do wiązania naturalnego

759-320zł = 439zł zostaje w kielni

Więc z liczeniem tak średnio u Ciebie :icon_smile:

I jeszcze raz pytam , i co z tego że Chińska siatka ??

Snajperom i strzelcom nie przeszkadza , a w ASG nie może juz być ? :icon_biggrin:

Nawet Artkis nie robił na siatce IRR, a ilu snajperów NATO w ich narzutkach latało ??

 

WOG kupił dopiero ostatnio dla żołnierzy, bo im MFH poszło się chędożyć.

No i bajki opowiadasz towarzyszu Sprintera :icon_smile:

WOG nic nie kupił, dziś specjalnie dzwoniłem do źródła i wyroczni mojej, w WOGu MFH ma swój GIM nawet :icon_biggrin:

WOG nie kupuje żadnych innych narzutek, oprócz MFH :icon_biggrin: .

Chyba że chodzi o DWSy, ale to już wyżej pisałem.

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Łyssy, z tobą nie dyskutuję, bo masz nieaktualne informacje. Mój post odnosił się do rewelacji Stanleya. A skoro tak uczą w OSS w Toruniu maskowania to już wiadomo dlaczego (za przeproszeniem) potem widać taką chujnię, że maskowanie nie spełnia swojej roli.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Łyssy, z tobą nie dyskutuję, bo masz nieaktualne informacje.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ja pierdziu...... będę płakał :icon_cry:

To oświeć mnie, chętnie się dowiem czegoś nowego, specjalnie dzwoniłem do gościa co jest na bieżąco i wychodzi że bajki opowiadasz.

Jeżeli poprzez swoje wypowiedzi czymś konkretnym, to wejdę pod stół, odszczekam, przeproszę i powiem że się myliłem, a ty jesteś miszczem świata i całej okolicy .

 

Mój post odnosił się do rewelacji Stanleya.

Ale z nim się zgadzam całkowicie, a tą historię znam chyba z tej samej ręki i to ghillie widziałem...

 

A skoro tak uczą w OSS w Toruniu maskowania to już wiadomo dlaczego (za przeproszeniem) potem widać taką chujnię, że maskowanie nie spełnia swojej roli.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Hłe hłe hłe

Mówisz o jakiś fotach robionych z odległości 2metrów, bo z większej odległości nic nie widać ?

Czy o gościach tego typu?

443c6034-aa52-45e3-9832-a452a1ecc91b.jpg

To ta twoja wielka tajemnica z Anakondy ?

 

Nie wiesz jak uczą w Toruniu i nigdy się osobiście nie przekonasz :icon_razz2:

I nie każdy żołnierz z SWD,ALEXEM czy inną "snajperką" to snajper przeszkolony w Toruniu, wielu strzelców jest na takim etacie po kilka lat zanim trafią na kurs... ale skąd ty możesz o tym wiedzieć???

 

Odpowiesz na moje pytania, czy się obrazisz i będziesz tupał nóżkami ??

Link to post
Share on other sites

Widzisz - ty dzwoniłeś. Ja widziałem zamówienie i fakturę w WOG. A jak uczą w Toruniu. Kiedyś byłem. Odnośnie wiedzy stricte strzeleckiej nie zarzucę nic. Natomiast co do aspektu maskowania to jednak nadal kuleje.

 

Wbrew Twoim słabym wycieczkom, o wojsku wiem o wiele więcej niż Tobie mogłoby się nawet zdawać :icon_wink: I już widziałem wiele sytuacji z gatunku "na chuj kupowac takie drogie, to jest tańsze i wystarczy". Wystarczało - na 2 miesiącem, maks pół roku. A później się rozpadało i trzeba było kupić albo znowu ten sam chłam albo coś lepszego. Sam to przerabiałem na własnej kompanii, gdzie ludzie woleli kupić taniej. Po pół roku jakoś kupili (prywatnie, bo to co mon dał to inna sprawa) to co ja im radziłem.

 

 

Ludzi się dziwią czemu w MON jest chujnia w aspekcie wyposażenia. Czemu żołnierz musi sam sobie kupować. No, ale skoro sami żołnierze zamiast powiedzieć w WOG, że weźcie to kupcie i nic nie będzie trzeba przerabiać, dorabiać czy oddawać na poprawki do krawcowych mówią, żeby wziąć chińszczyznę to ja nie mam pytań. Pewnie jeszcze szelki z Lubawy chwalą :icon_wink:

Chcą używać MFH? Spoko. Jednak żołnierz powinien kierować się nie tylko ceną (co jest cholera u nas powszechne w każdej gałęzi państwa), ale też specyfikacją.

 

 

Skoro już się tak czepiłeś zwiadowcow z 15BZ - yowie suit. Nawet w tej sposób można wykorzystywać.

 

Co do Anakondy to nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale nie w moich postach. Sam o niej wspomniałeś i teraz te brednie przypisujesz mi. To teraz podzwoń po WOGach i się popytaj co pozamawiali. Powodzenia, masz do obskoczenia 36 oddziałów :icon_wink:

 

uż co do samej ceny - fajnie jest porównywać produkt w pełni szyty w Polsce z porządnych materiałów z produktem chińskim klepanym z chińskich materiałow w fabryce, gdzie ludzie robią za szalone 2-3zł/h

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Widzisz - ty dzwoniłeś. Ja widziałem zamówienie i fakturę w WOG.

Spoko, ja widziałem w moim WOGu faktury na laserowe dzidy.

Napiszesz gdzie i co w końcu WOG zakupił za wielkiej wody?? I czemu nie kupił tańszych SCG?

Jeżeli to są DWSy to uwierzę nawet w plecaki odrzutowe.

 

Natomiast co do aspektu maskowania to jednak nadal kuleje.

Przekażę im :icon_biggrin: Chłopaki lubią nowinki i chętnie się uczą, może przyjedziesz i pokażesz coś ciekawego czego jeszcze nie testowali ??

Może weźmiesz udział w stalku lub potem staniesz na PO? I wykryjesz wszystkich kulejących kursantów?

A może to ty byłeś z 2-3 lata temu na jakimś pokazie z najnowocześniejszym ghillie??

 

Wbrew Twoim słabym wycieczkom, o wojsku wiem o wiele więcej niż Tobie mogłoby się nawet zdawać :icon_wink: I już widziałem wiele sytuacji z gatunku "na chuj kupowac takie drogie, to jest tańsze i wystarczy". Wystarczało - na 2 miesiącem, maks pół roku. A później się rozpadało i trzeba było kupić albo znowu ten sam chłam albo coś lepszego. Sam to przerabiałem na własnej kompanii, gdzie ludzie woleli kupić taniej. Po pół roku jakoś kupili (prywatnie, bo to co mon dał to inna sprawa) to co ja im radziłem.

Standard, taka sytuacja ma miejsce w każdej JW liniowej :icon_biggrin:

A masz na myśli jakieś maskałaty/ghillie?

 

Ludzi się dziwią czemu w MON jest chujnia w aspekcie wyposażenia. Czemu żołnierz musi sam sobie kupować. No, ale skoro sami żołnierze zamiast powiedzieć w WOG, że weźcie to kupcie i nic nie będzie trzeba przerabiać, dorabiać czy oddawać na poprawki do krawcowych mówią, żeby wziąć chińszczyznę to ja nie mam pytań. Pewnie jeszcze szelki z Lubawy chwalą :icon_wink:

Chcą używać MFH? Spoko. Jednak żołnierz powinien kierować się nie tylko ceną (co jest cholera u nas powszechne w każdej gałęzi państwa), ale też specyfikacją.

Poszukaj książki "skarg i zażaleń " w najbliższym PSSie i tam wpisz to co tu.... jak powinno być a jak jest to nie jest ten temat, to miejsce i ten czas. Zejdź na ziemię. Mi nie pasują letnie trzewiki więc śmigam w Gromach, nie pasi mi czapka MONU więc śmigam w cywilnej czarnej.

Mam się teraz i tu żalić na forum ASG że powinienem dostać od MONu HAIXY albo LOWY??

 

Pewnie jeszcze szelki z Lubawy chwalą

Ty na pewno byłeś w Toruniu?? Jak widziałeś snajperów w Lubawkach .... to przestań juz brać to co bierzesz...

 

Skoro już się tak czepiłeś zwiadowcow z 15BZ - yowie suit. Nawet w tej sposób można wykorzystywać.

:icon_biggrin: oook, ooooook.

To ty ich pokazałeś, że żołnierze używają takiego zajebistego sprzętu...

 

Cholera - jak nic mają chłopacy MFH :icon_razz:

13599778_497088277150397_1408484207279953363_n.png?oh=8eeed64c9fdea8989e550d4a6d908d8e&oe=58B2A4AE

Ty zacząłeś, podając ich jako przykład.... ja się nie czepiam, zadałem Ci tylko pytania na które mi nie odpowiedziałeś, ot i tyle.

 

Co do Anakondy to nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale nie w moich postach. Sam o niej wspomniałeś i teraz te brednie przypisujesz mi.

Za bardzo walisz ogólnikami i owijasz w bawełnę, zasugerowałem się tym zdjeciem chłopaków które wrzuciłęś, a wczesniej pisałęś

 

Łyssy - to zgadnij co teraz mon kupił, bo żołnierzom się rozwalały te MFH. I co wcześniej kupił, z tym, że w cholerę drogo (zza wielkiej wody). I co żołnierze kupowali za własną kasę :icon_wink:

Ja już nie wiem o czym ty piszesz...nie nadążam za tobą...

Napisałem Ci że nie wiem co MON kupił takiego zajebistego, i poprosiłem Ciebie byś napisał.... Ale ty drugą stronę tematu walisz ogólnikami...

 

To teraz podzwoń po WOGach i się popytaj co pozamawiali. Powodzenia, masz do obskoczenia 36 oddziałów :icon_wink:

hehehe, widzisz, do nikogo nie musze dzwonić, inaczej i szybciej można to sprawdzić, a sprawdzę to jak bedę w WOGu :icon_razz2:

Zdradź nazwę lub dżima tylko :icon_biggrin: No chyba że jest to taki tajne że nikt o tym nic nie wie??

 

uż co do samej ceny - fajnie jest porównywać produkt w pełni szyty w Polsce z porządnych materiałów z produktem chińskim klepanym z chińskich materiałow w fabryce, gdzie ludzie robią za szalone 2-3zł/h

:hahaha:

Weź przeczytaj pierwszy post w tym temacie, tylko powoli i ze zrozumieniem.

A nie w każdym temacie o maskowaniu i ghillach wciskach propagandę żeby kupować drogie SCG...

Chłopak pisze że chcę zrobić COBRE a ty że musi SCG za 800zł kupić :icon_lol:

Sprinter Ci płaci za reklamę??

Edited by LYSSY88
Link to post
Share on other sites

Tak dla ścisłości w Toruniu to jest OSSW, co sprowadza się do podstawowej różnicy między strzelcem wyborowym, a snajperem,

OSSW= Ośrodek szkolenia strzelców wyborowych, w skrócie mówią ludzie "szkoła snajperów", ośrodek snajperów itp.

OSSW powstało zanim w wojsku wszedł do terminologi "snajper", nazwa została.

Całe szkolenie opiera się na szkoleniu pary/sekcji snajperskich. Ale to temat rzeka, a to jest temat jak COBRE zrobić :)

ale z tego chyba nawet tam nie zdają sobie sprawy.

Byłeś, widziałeś?

 

Powiem tak, jak byłem na "zewnątrz" i widziałem "pojedyncze elementy"wyrwane z całości które tam robili, to wydawały mi się one debilne i bez sensu(serio, sam się śmiałem do żołnierzy co oni odpie*), bo tyle filmów obejrzałem, jakąś książkę przeczytałem i za dzieciaka latałem w maskałatach i sie bawiłem w podchody lub chowanego.

Ale od środka, już zupełnie inaczej to wyglądało....i cała moja konstrukcja się rozsypała i wszystkiego od zera się uczyłem... No ale to nie czas i miejsce :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...