Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 516


Recommended Posts

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Myślę o kupnie repliki na początek (broń Boże kałach) i chciałem zapytać czy cyma z powyższego linku jest sensownym wyborem. Zaznaczam, że pod względem wyglądu/dotyku/wagi czy innego zapachu jestem w stanie znieść abs. W miarę możliwości, ile czasu wytrzyma ta replika? (Strzelam dość rzadko, bez ekstremalnych warunków.) Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Plastik z natury nie jest wytrzymały. Raz się z nią wywalisz i coś odpadnie, coś pęknie. Następnym razem kolejne części poddadzą się i w końcu gearbox wyjdzie ci bokiem z repliki. Poza tym sam GB w cymach seri 5xx jest mega słaby. Ja na twoim miejscu kupiłbym CM028 (też plastik, ale ma wytrzymały gearbox) lub dozbierać do RK-01 albo 02 od Boyi. Niestety najtańsze dające radę emki to Specna, GFC i PJ, zaczynają się od 700 zł w górę. Półkę wyżej są G&G i Evolution Airsoft- świetne, markowe repliki. Zaś najtańszą M4 jaką mogę ci polecić jest GFG03-http://gunfire.pl/product-pol-1152191347-Replika-karabinka-GFG03.html ma metalowy korpus, a producent dodaje mosfet, kable niskooporowe, wzmocnione zębatki, lufę precyzyjną i Bóg wie co jeszcze, plus mamy 2 lata gwarancji. Polecam replikę, zwłaszcza jak kosztuje teraz około 600 zł.

Link to post
Share on other sites

Plastik z natury nie jest wytrzymały. Raz się z nią wywalisz i coś odpadnie, coś pęknie. Następnym razem kolejne części poddadzą się i w końcu gearbox wyjdzie ci bokiem z repliki. Poza tym sam GB w cymach seri 5xx jest mega słaby. Ja na twoim miejscu kupiłbym CM028 (też plastik, ale ma wytrzymały gearbox) lub dozbierać do RK-01 albo 02 od Boyi. Niestety najtańsze dające radę emki to Specna, GFC i PJ, zaczynają się od 700 zł w górę. Półkę wyżej są G&G i Evolution Airsoft- świetne, markowe repliki. Zaś najtańszą M4 jaką mogę ci polecić jest GFG03-http://gunfire.pl/product-pol-1152191347-Replika-karabinka-GFG03.html ma metalowy korpus, a producent dodaje mosfet, kable niskooporowe, wzmocnione zębatki, lufę precyzyjną i Bóg wie co jeszcze, plus mamy 2 lata gwarancji. Polecam replikę, zwłaszcza jak kosztuje teraz około 600 zł.

 

"broń boże kałach" nie wystarczyło? :D

To że gościu nie chce kałacha nie znaczy że koniecznie chce eMke.

Oglądnij g36, Steyr AUG, mp5 od JG, mp5 galaxy, m14 cymy, G36 of GFC.

Link to post
Share on other sites

Miałem coś podobnego jako pierwszą replikę (naprawdę pierwsza była z kiosku ruchu więc się nie liczy) i powiem ci, że bawiłem się nią dość długo. Szału wielkiego nie było, ale jako początkujący miałem ubaw. W końcu sprzęt się rozleciał od uderzenia w beton i już nawet nie próbowałem go ratować. Jak pisał przedmówca - plastik nie jest wytrzymały.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę jeszcze doprecyzuję sytuację, repliki używałbym gdzieś raz na 2 tygodnie do jakiegoś 2 godzinnego rekreacyjnego 2v2 lub strzelania do tarczy, na prawdę nie zamierzam nią rzucać :icon_biggrin: Chciałbym wiedzieć czy ten gearbox i ten plastik mieści się w granicach tolerancji.

 

Może powinienem się przestać bać 028-ki, ale jeden problem to szyna. Jest jakakolwiek możliwość wydłużenia jej w tył lub wogóle zamontowania kolimatora gdzieś bardziej nad magaynkiem?

 

Jak na razie pociąga mnie mp5k i drugi g36, steyr za drogi :D

Da się skombinować kolbę składają do mp5k?

Edited by Jakotako
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Nie baw się w tanie Emki - jak już powiedziano nie są warte uwagi, jeśli nie chcesz (z dowolnych przyczyn :icon_wink: ) nic z serii AK to bierz gietę - http://www.taiwangun...&campaign-id=19 - niedroga a sprawdzona konstrukcja.

 

Wracając do AK odpusciłbym już 28-kę i poszedł albo w RK-01 boyi albo w 48-kę cymy. Drożej ale imho warto. A mocowanie optyki najprościej imho pójdzie na "jaskółce"

NCjxHfY.jpg

 

CiRC3yP.jpg

są także wersję z orisowanym chwytem plus dodatki typu szyna na szczerbince więc nie będziesz miał problemu z dodaniem np. kolimatorka

 

Da się skombinować kolbę składają do mp5k?

Da się, ale lepiej kupić wersje ze składaną kolbą, po co później szukać :icon_wink:

Edited by griszek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...