Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

(SILVERBACK AIRSOFT) Replika karabinu snajperskiego SRS


Recommended Posts

Witam,

od niespełna roku przesiadłem się na sprężynową snajperkę po ponad dwóch latach biegania po lesie z AEG'iem (wiem wiem, doświadczenia tyle co kot napłakał). Od razu zaczęło mi to sprawiać super frajdę, pomimo tego, że z AEG'a wypluwałem tony kompozytu (ciężki palec), to zacząłem doceniać tą jedną kulkę, którą mam i nie zawsze pociągałem za spust oczekując na lepszy moment do strzału. Czasami jednak ta okazja nie przychodziła. No cóż tak to bywa, ale zabawę mi to zaczęło sprawiać niemiłosiernie.

 

Teraz jednak do sedna, jak zwykle w zabawie w snajpera ASG potrzebny gruby hajs, ja na dzień dobry w replikę wsadziłem 1,5kPLN (w sumie mało). Przemierzając bezkres internetu trafiłem na coś takiego http://gunfire.pl/product-pol-1152209319-Replika-karabinu-snajperskiego-SRS-A1-22.html .

 

Mam więc pytanie, czy jest wśród Was ktoś kto użytkuje sprzęt firmy Silverback, chętnie usłyszę opinie o nim, jak się użytkuje, jakie są wady, co zmienić, co dokupić, czego unikać? Bardzo mnie ta replika zainteresowała, szczególnie, że część elementów jest wspólna z AEG'ami, a samo przeładowanie polega na pchnięciu dźwigni przeładowania. Dodatkowym atutem jest oczywiście układ bezkolbowy, co daje dużą długość lufy w stosunku do całej repliki, co przy moim marnym 165cm robi różnicę.

 

Z góry dzięki za informacje i uwagi.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie używałem, ale czytając opis:

- głowice od AEG - po co? Tłoki do snajperek z zintegrowanymi głowicami są nie do zdarcia.

- pchnięcie zamiast naciągnięcia springa - przy 400fps ujdzie, ale przy M170 może być wesoło.

 

 

Cytat z gunfire:

 

"Napięta sprężyna, a nie chcesz jeszcze strzelać? Nie ma problemu - odciągnij dźwignię do pozycji tylnej i wciśnij spust.

 

Dokładnie to samo robię w każdej replice bolt-action. Jedynie odpinam maga by nie załadować drugiej kuli.

 

Trochę obawiałbym się tych nowinek. Może moje obawy są nieuzasadnione, ale zwykle "innowacyjne" w replikach snajperskich = "zbędne". Prostota konstrukcji i kompatybliność magów daje sporą przewagę. Zwłaszcza jak idziesz na grę gdzie masz limity kul w magu - to możesz przeklinać, swoją replikę. Np. ja mam w sumie 6-10 magów do vsr co daje mi 30-50 kul "pod ręką" przy limitach. Z Twoją repliką będzie o wiele gorzej, zwłaszcza patrząc po wymiarach i dostępności maga.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

mikadorus dzięki za uwagi. Racja z tymi magami. Co do przeładowania to poprostu trzeba będzie łapki napompować.

 

Właśnie ze względu na takie niuanse szukam kogoś kto użytkuje SRS'a aby poznać opinię z pierwszej ręki.

 

Replika dostępna od 2015 więc ktoś już powinien z nią latać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Snajperka "na popych" to lekkie nieporozumienie. Jeśli nie planujesz innego napędu niż sprężynowy, to wg mnie to już na starcie bardzo duży minus. Tak jak wspomniał mikadorus : na stocku to przeładowanie wygląda sprawnie, ale przy sensownej dla snajpera sprężynie mogą być kłopoty. Odrywanie stopki od ramienia w związku z pchaniem repliki do przodu, czy wręcz opuszczenie repliki w dół, żeby ścisnąć sprężynę, czyli dłuższy czas pomiędzy strzałami - niby pierdoły, ale potem w praktyce ma to znaczenie. Choć nie powiem, replika fajnie się prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Miałem VSR na częściach barta i to była katorga.

Kupiłem srs, zmieniłem sprężynę na m145 i mam 560fps/0.20g przy stokowej lufie i gumce zasięg 90m mierzone, na 0.36.

Przy tak słabej sprężynie przeładowanie nie jest uciążliwe, chodzi gładko.

Ale jak będziesz chciał wsadzić m160 to nie ma szans dopchania jej.

Patrząc po wartościach fps jakie się tutaj uzyskuje to z m160 fpsy byłby kosmiczne.

Z magami nie ma problemów, nie są drogie zamawiając z ehobby w cenach hurt.

Ja od roku korzystam z jednego maga i bb loadera na 200bb od king arms i szczerze nie spieszy mi się z kupnem magów.

 

Odnośnie uwag jeszcze pchania tłoka aniżeli naciągania. Jeśli ktoś ma z tym problem na ehobby są 4 dostępne konwersje pozwalające zmienić tą replikę w wersję pull - koszt 40$ za całą gotową konwersję którą po prostu wsadzasz zamiast stokowego zestawu cylindra. Czas zmiany 2 sekundy, choćbyś siedział na polu gry. Kwestia zdjęcia tylnej stopki.

 

Co więcej w wersji 22" upchalem promyka 650mm, właśnie przeprowadzam testy i dobieram gumkę.

 

Ale największym, ale to największym plusem jest hopek. który reguluje w 4 płaszcyznach. Zniknął problem z vsr gdzie kulka skręcała w którąś stronę. A wyjęcie hopka z lufą to odkręcenie 2 śrub.

Edited by Czoło
Link to post
Share on other sites

Sprostuje, bo dostałem już pw w tej sprawie.

Nie twierdzę, że części od barta są złe. Bardziej chodziło mi to, że miałem złożoną vsr na częściach uważanych za jedną z najlepszych opcji a i tak vsr ciągle miała jakiś problem. Więc biłem do konstrukcji samej repliki.

Ciężkie rozkładanie, pękanie sprężynek, problemy z komorą, skręcające kulki, problemy z searami itd itd.

Edited by Czoło
Link to post
Share on other sites

Tm - komora tak samo, gumka zielona km head, spust bart, cylinder tłok itp bart lufa promyk.

Złożyłem i zaraz sprzedałem. 3 osoby przy tym główkowały i nadal się psuła. Co strzelankę coś innego.

 

Mam jeszcze dwóch znajomych z vsrkami na różnych konfiguracjach, od pdi przez bart na promyku.

Tak samo mieli problemy. Do tej pory mają i się wkurwiają tylko ale są wytrwalsi niż ja.

Ogólnie jak chodziliśmy się strzelać to nie było tak, żeby komuś coś się nie zjebało, nie skręcało blokowało.

 

Takie jest moje zdanie, moje obserwacje. Skoro u Ciebie wszystko działa bez zarzutu non stop to możesz być dumny ze swojej vsr :icon_smile:

 

Jeśli chodzi o rozkładanie to mam porównanie. Jak będziesz miał okazję u kogoś taką dojrzeć to zobacz jak to tutaj działa :) i jak prosta jest ta replika w rozkładaniu bez porównania.

Edited by Czoło
Link to post
Share on other sites

No cóż, nie posłuchałem i kupiłem SRS A1 22' w promocji na gf.

Pierwsze uwagi?

- Mega wyważony, środek ciężkości w okolicy spustu, powoduje że łatwo się z nią przemieszczać.

- Regulacja Hop-up troszkę problemów sprawia. Dwie śruby imbusowe z dojściem z zewnątrz, można to w miarę ogarnąć, np. przy użyciu teflonowych śrub M3x20 lub 25.

- Przeładowanie?! No cóż w stocku nie ma problemu (M125), jednocześnie kupiłem dwie sprężyny (Element M145 i M155). Przy M145 są problemy z przeładowaniem w pozycji strzeleckiej (za blisko rączka przeładowania od ramienia), M155 to już w ogóle kosmos :icon_smile: Rozwiązaniem jest montaż rączki, w moim przypadku chwyt skośny.

- Komora Hopsiup aluminiowa, ładnie spasowana z lufą, mądrze rozwiązana, mocowana do lufy dwoma imbusami, co przy stockowej mosiężnej (chyba) lufie może doprowadzić do jej uszkodzenia, jeśli użyje się za dużo siły.

- Lufa stock 578mm / 6,05mm przy całkowitej długości repliki 850mm, no niech ktoś to pobije!

- W zestawie mamy instrukcję, a na stronie manuala, pokazującego jak regulować hopsiupa, co przy innym podejściu (regulacja dwoma śrubami M3) może przysporzyć kłopotów. Dodatkowo mamy klucze oraz smar do repliki.

- Przednia część repliki jest w całości wykonana z aluminium i to nie byle jakiego, dodatkowo istnieje możliwość regulacji położenia spustu (też aluminium). Wszystkie wewnętrzne komponenty wykonane z aluminium lub stali, co wpływa na żywotność.

- Manual na stronie producenta pokazuje wszystkie elementy wraz z ich kodami produktu!!! Dodatkowo mamy widok z rozłożonymi elementami repliki, co pozwala nawet laikowi, zrozumieć co z czym się je (dodatkowo producent prowadzi swój kanał na Youtube, gdzie pokazane jest jak wymieniać elementy).

 

Podsumowując, jestem nią zachwycony, uwagi od użytkowników zostały przez producenta wysłuchane. Skąd to wiemy?

Aktualnie w sprzedaży są już zestawy do przerobienia repliki na wersję pull, dodatkowo już od tego tygodnia w sklepach (Chiny oczywiście) pojawiła się wersja, która od razu będzie miała oba pakiety Pull oraz Push (wersja pull daje jakieś% więcej powietrza na kulkę). Taki zestaw (do modyfikacji na pull) jest właśnie dostępny na gf.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że na stronie http://fg-airsoft.co...1-parts-for-srs można znaleźć układ typu push-pull rozdzielający siłę naciągu sprężyny w stosunku 60/40, czyli najpierw mamy opór przy pull i przy push! Co pozwoli nam na włożenie naprawdę mocnych sprężyn.

Druga rzecz to komora hopup, dzięki zapaleńcom z grupy na fb, producent opracował nową komorę hopsiup bez konieczności używania imbusów.

Trzecia sprawa to manual, w którym producent pokazuje każdą nawet najmniejszą śrubkę wraz z np. normą wg której dana śrubka została wykonana, co pozwala na wymianę takich elementów, bez konieczności pisania do wszystkich świętych, co to za część i gdzie to zdobyć!

A czwarta sprawa to taka, że przecież nie musimy Wszyscy latać z VSR'kami.

 

Wszystkich zainteresowanych tą odmianą snajperek zapraszam na PRV'a, stronę producenta http://www.silverback-airsoft.com/ lub kanał ich na YT https://www.youtube....rt4rRY025VK8DsQ

 

Na koniec testy zrobione na lufie stockowej z gumką czarną Guarder i kulkach 0,25g G&G:

stockowa sprężyna - 381fps

sprężyna Element M145 - 475fps

sprężyna Element M155 - 512fps

 

Wszystko zmierzone na Guarder Speeder 2000.

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

No spoko, nawet nie zauważyłem, że na GF są części zamienne i zestaw pull :)

 

Szybie pytanko, do tej wersji pull można oczywiście większego springa dać niż to m140 ;) ?

Dwa skoro na m140 im wychodzi 480fps na 0.20 a ma być 46% więcej objętości powietrza niby to czemu ja mam na m145 na 0.20 540fps :D?

Link to post
Share on other sites

Czoło.

Tak są dostępne mocniejsze sprężyny nie tylko od producenta. Sprężyna jest w standardzie APS z tego co wiem. Najważniejsze aby średnica wewnętrzna sprężyny miała 11mm a zewnętrzną 13mm.

Co do kwestii mocy i pojemności powietrza. Być może chodzi o kwestię oddania energii przez sprężynę w miarę jej "rozprężania" lub coś takiego. Nie wiem tak jakoś próbuje to sobie wyjaśnić.

Moze kto mądry w tym pomoże z kolegów.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki - załadujcie tam takiego springa jaki jest odpowiedni dla snajperów. tj. by dawało ok. 500-550fps na kulkach na jakich strzelają snajperzy tj. 0,4g (ewentualnie 0,36g)... i powiedzcie jakie są wrażenia ze strzelania.

 

Każda snajpa, która spełnia ten rygor będzie dobrą bazą. Każda, która nie spełnia ma trochę utrudnione zadanie na polu walki. W VSR najniższy próg idzie osiągnąć na M150 guardera w zależności od zastosowanego tuningu wartości mogą się różnić.

 

Bo tak to na razie są słuchy, że jest tak ok. 500fps na lekkich kulkach, co nijak się ma do snajperów, a bardziej podchodzi pod stockowe repliki sprężynowe (zwłaszcza SWD).

 

A długość lufy to nie ma dużego znaczenia dla snajpera... ja biorę 43cm i mam krótką poręczną replikę. Wystarczy by oddać celny strzał... nie ma większych różnic pomiędzy długościami luf w replikach sprężynowych. Możliwe, że lekko celniejsze by było... ale to jest tak minimalna różnica, że w strzelaniu jej nie wychwycisz. Może przy imadle i tarczy by było coś widać, ale w praktyce nie ma to znaczenia.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...