Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

(SILVERBACK AIRSOFT) Replika karabinu snajperskiego SRS


Recommended Posts

Trafiłem na taką grupkę, chyba wielki brat wyczuł co ostatnio przeglądam.

Tak tylko dla informacji.

 

W którymś poście ktoś zamieścił zdjęcie chrono i taki podpis:

Local limit is 600 on .2 (~3.3J).

Guarder m160 spring

Prommy 6.03 420mm

Silverback 80° bucking

Pull, light piston

668.5 fps

Komentarz

Why not silverback spring?, i mean i know on 26 inch version and with m170 i get around 600

Minie trochę czasu zanim będę w stanie wydać tyle na replikę (i pewnie drugie tyle na akcesoria i optykę) ale im więcej czytam tym bardziej mi się podoba :icon_biggrin: Liczę, że będą to forsowali i zdobycie jej za rok/dwa nie będzie przypominało polowania.

Jeszcze jakby zrobili mańkut verszyn to już w ogóle byłbym sprzedany.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Ja na m140/0.20g mam 540fps i 90m zasięgu. Dzisiaj mi dojdzie konwersja pull, zobaczymy ile wyjdzie tam np. na m160-m170. Zwiastuje, że wyjdzie wynik w okolicy tego o którym pisał mikadorus.

 

Odnośnie długości repliki weź pod uwagę Mikadorus, że przy lufie 650mm SRS i tak jest krótszy aniżeli standardowa vsrka z lufa 430 :icon_wink:

 

Mi 650mm przy wersji 22" kończy się w tłumiku płomienia na który zakładam tłumik dzwięku typu AAC SPR.

Więc tak czy siak mogę go zdjąć. Ale tłumik daje ogromną różnicę w głośności tej repliki.

Ostatnio chronowałem replikę gdzie za ścianą z kartongipsu moja żona usypiała 2 letniego synka i nic nie słyszała. Tak samo znajomy obok którego siedziałem w krzakach, dopiero jak go zawołałem to mnie dojrzał :icon_biggrin:

Dezorientacja wroga więc jest ogromna jeśli mnie nie widzi :icon_wink:

 

Ps. Viader, zlokalizowałeś już może firmę od której dostaniemy springi APS o wymaganych średnicach ?

Z tego co ja sie rozglądałem to Guardery mają 9mm wewnętrzną, promyki 9.3 :o

PDI póki co znalazłem o takich wymiarach, http://deltashop.pl/p/516/23100/pdi-sprezyna-aps-ss-5000-m24-czesci-replik-snajperskich-air-soft-gun.html

Edited by Czoło
Link to post
Share on other sites

Trafiłem na taką grupkę, chyba wielki brat wyczuł co ostatnio przeglądam.

 

Minie trochę czasu zanim będę w stanie wydać tyle na replikę (i pewnie drugie tyle na akcesoria i optykę) ale im więcej czytam tym bardziej mi się podoba :icon_biggrin: Liczę, że będą to forsowali i zdobycie jej za rok/dwa nie będzie przypominało polowania.

Jeszcze jakby zrobili mańkut verszyn to już w ogóle byłbym sprzedany.

Jestem w tej grupie, powiem tak, mega grupa zapaleńców na punkcie SRS. To między innymi dzięki tej grupie powstałą nowa komora hop up.

Co do kasy, to mnie też ustawiła promocja na GF. Plusem jest to, że nowy wypust SRS'ów będzie posiadać układ push oraz pull, więc można sobie wymienić jak się chce. Tu z kolei można znaleźć wynalazek kolegów z Francji, którzy opracowali układ pull-push http://fg-airsoft.com/en/51-parts-for-srs, który rozkłada siłę naciągu sprężyny w stosunku 40-60 przy przeładowaniu.

 

Czoło, sprężyny można tu nabyć http://airsoft.tiger111hk.com/index.php?select=120&manufacturers_id=125, jestem też w tej chili w kontakcie z producentem, może bezpośrednio od niego uda mi się coś nabyć.

Link to post
Share on other sites

Na tygodniu zamówiłem już z tiggera m160 i m170 silverback :icon_wink:

A czytałeś coś o gumkach hop ? Ja próbowałem czerwonego Promyka ale jest na tyle sztywna, że od metalowych docisków od razu pękła :P

Przydałaby się jakaś bardziej elastyczna :P

Edited by Czoło
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Co do SRSa, polecam załatwić sobie komorę FAST, cudo airsoftowej inżynierii, GENIALNIE uszczelnia, dwa oringi jeszcze przed samą gumką, dysza się na nich świetnie uszczelnia, do tego duży oring który nakłada się na lufę, przy skręcaniu zapewnia szczelność na tyle komory. Regulacja bardzo przyjemna (pierścień regulacji jak w komorach m4 typu prowin), bo sam pierścień jest widoczny w oknie. Na 650 FPS,mancraft, kulki 0.4 specny, czerwony promyk zrobiony na flata, czarny dystanser typu bridge od promyka jest +- 85m skutecznego, na 70m, każda kulka w celu 25x25cm. Co do gumek, SRS bardzolubi gumki z ciasnym kołnierzem, ze względu na dość cieńką dyszę -> stock srs, czerwony promyk. Maple leaf z tego co słyszałem jest za"luźne" i trzeba kombinować. Jak dotrze będę probował zrobić sugru-hopa. Dam znać jak będą wyniki i to przetestuję

 

Jestem w tej grupie, powiem tak, mega grupa zapaleńców na punkcie SRS. To między innymi dzięki tej grupie powstałą nowa komora hop up.

Co do kasy, to mnie też ustawiła promocja na GF. Plusem jest to, że nowy wypust SRS'ów będzie posiadać układ push oraz pull, więc można sobie wymienić jak się chce. Tu z kolei można znaleźć wynalazek kolegów z Francji, którzy opracowali układ pull-push http://fg-airsoft.co...1-parts-for-srs, który rozkłada siłę naciągu sprężyny w stosunku 40-60 przy przeładowaniu.

 

Czoło, sprężyny można tu nabyć http://airsoft.tiger...acturers_id=125, jestem też w tej chili w kontakcie z producentem, może bezpośrednio od niego uda mi się coś nabyć.

Sam SRS Desert Tech już jest w wersji dla mankuta, ale polecam indywidualnie się zgłosić do SIlverbacka, istnieje bardzo duża szansa, że zrobią (bo wystarczy zmienić same nylonowe body i rączkę przeładowania,

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Powiedzcie mi - czy ta replika w stocku wytrzyma Srpinga M160-M170 które do nich są dedykowane ?(nie przeszacowane guardery ale prawdziwe M170).

I czy gdzieś da się to sprawadzić taniej ? ehobby asia w porównaniu do gunfire (jezeli doliczy sie vat) wcale nie jest takie duzo tańsze...

Ta replika była w promocyjnej ofercie gunfire ? Bo nie wiem czy jest sens czekac ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jakby kogos interesowało ... Zamówiłem w powair6.

Wysylka następnego dnia - doszło w 4 dni (poniedziałek wysłali, w czwartek doszło).

Podwójnie zabezpieczona przesyłka - bo orginalny karton zabezpieczyli jeszcze jednym większym kartonem - tak że nawet nie było szans zeby karton przyszedł podrapany czy coś.

 

Orginalnie widać że hop źle skręcony, lufa wciśnięta tak że nie dało się jej wyjąć (okręcona jakąś tasiemką żeby nie było luzów w lufie zwenętrznej.)

Stockowa sprężyna łatwa do naciągania - ale przy M150 mam problem żeby aż tak zgięć ręke ... troche cięzko jest przeładować mimo ze to wersja pull.

Od razu wymieniłem gumke na flat hopa.. regulacja hopa to masakra. Za luzno chodzą śrubki regulacji i nie do końca mam pewność czy już zaskoczył klucz w i kręce czy nie.

 

Precka 6.01 stalowa od evike wchodzi spokojnie. Dodatkowo schowana w tłumiku (510 mm).

 

Jakość wykonania ... no bosko to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Jakby kogos interesowało ... Zamówiłem w powair6.

Wysylka następnego dnia - doszło w 4 dni (poniedziałek wysłali, w czwartek doszło).

Podwójnie zabezpieczona przesyłka - bo orginalny karton zabezpieczyli jeszcze jednym większym kartonem - tak że nawet nie było szans zeby karton przyszedł podrapany czy coś.

 

Orginalnie widać że hop źle skręcony, lufa wciśnięta tak że nie dało się jej wyjąć (okręcona jakąś tasiemką żeby nie było luzów w lufie zwenętrznej.)

Stockowa sprężyna łatwa do naciągania - ale przy M150 mam problem żeby aż tak zgięć ręke ... troche cięzko jest przeładować mimo ze to wersja pull.

Od razu wymieniłem gumke na flat hopa.. regulacja hopa to masakra. Za luzno chodzą śrubki regulacji i nie do końca mam pewność czy już zaskoczył klucz w i kręce czy nie.

 

Precka 6.01 stalowa od evike wchodzi spokojnie. Dodatkowo schowana w tłumiku (510 mm).

 

Jakość wykonania ... no bosko to wygląda.

Stockowa komora lubi rhopy, co do flatów i wszystkiego innego polecam FAST,http://fg-airsoft.com/en/hopup-and-related/375-fast-hopup-chamber-silverback-for-srs.html, regulacja jak komory typu Prowin do emki (obracający się płynnie pierścień).

Dla wszystkich zainteresowanych zapraszam do grupy na fb, MASA ludzi które robi customowy sprzęt, rączki, prowadnice itp. (to oni wymyślili tą komorę) a także mega zasobnica wiedzy, na grupie są pracownicy silverbacka

https://www.facebook.com/groups/412157952327722

Link to post
Share on other sites

No wlasnie ciezko znalesc FAST komorę w polsce - bede musial poszukac gdzies dalej i kupic.

Problem z dzialaniem flat hopa rozwiązałem wkladajac wyciety gumowy dystanser pasujacy idealnie w okno hopa. Wtedy metalowe elementy do regulacji nie naciskaja od razu na gumke hopa - ale najpierw na gume w oknie.

Mysle ze to pomoże na zacinki i nierówne działanie hopa. Wizualnie wyglada dobrze.

 

Rączke większą bym kupił ... Tak to ciężko m150 się naciąga. Ciężko odciągnąć ręke aż tak mocno do tyłu.

BTW - pelny stock, gumka flat, lufa 6.01 z evike 510 mm dają przy springu M150 AirsoftPro - 602 fps na 0.2 albo 402 na 0.45

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Eh, w kategorii snajperek sprężynowych do 550 FPS, SRS ma szanse/zdetronizował już dla kogoś z użytkowników VSR-10/BAR-10?

Zastanawiam się czy nie wpakować się w jakiś czterotaktowy karabin snajperski, ale chyba skłaniam się jednak do VSR-10/BAR-10, bo nie zamierzam bawić się w harde snajperstwo, a chciałbym mieć jakiegoś porządnego leśnego sprężynowca w zanadrzu jakby ktoś się kiedyś sapał do HPA, albo jakby mi lipole pozdychały. Wygląd i popularność VSR to również plusy, przyznam szczerze, że pakowanie się w rzadsze repliki jeszcze mi nigdy nie wyszło na zdrowie :icon_razz:

Śledzę grupę SRS na fejsiu i wiem o świetnym wsparciu klienta, ale jednak jest coś w prostym wyglądzie VSR z lunetą i dwójnogiem, co do mnie przemawia :icon_razz: Nawet jeśli mag jest w "dziwnym miejscu".

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

SRSka jest ... specyficzna.

Po pierwsze - łatwość zmiany sprężyny czy wymiany lufy. Masa części zamiennych (każdą część możesz kupić) Wymiana długości lufy od 30 cm do 68 cm. dwie długości risów...

Nie jest lekka ... jakość wykonania jest świetna.

Ale też ma kilka aspektów które są ... dziwne albo trudne.

Po pierwsze - przeładowanie w formacie bullpop nie jest łatwe (mówie o wersji pull gdzie normalnie ciągniesz do siebie).

W wersji push jest jeszcze ciężej bo masz ruch ręki taki, że nienaturalnie pchasz do przodu.

Wersja push+pull troche ratuje sytuacje ale to jest nieoficjalny custom (albo jak ja sam sobie robisz system 2 sprężyn).

 

Zamontowanie mancrafta jest raczej proste (mam ale na co2 powtarzalność strząłów to dla mnie kpina - mój regulator ssie...).

 

Ciężko naciąga się springa przy 600+ z uwagi że masz bardzo oddaloną do tyłu dzwignię przeładowania i trzeba naprawde siły zeby naciągnąć a twój biceps przeszkadza w odciągnięciu rączki do tyłu. W ostrej oczywiście to jest żaden problem...

Do 550 jest spoko bo naciągnięcie sprężyny jest dośc lekkie.

 

Niewątpliwym plusem repliki jest to że w stocku nic nie trzeba wymieniać. Pociągnie nawet na 700 fps.

Dziwny hop z podójna regulacja - jak ustawisz raz dobrze to będzie ok... ale jak kombinujesz z różnymi kulkami to będziesz kląć (wtedy przydaje sie komora FAST). Pozatym ustawienie tego równo jest czasochłonne i najprościej jest wyjąć zamek i zobaczyć wizualnie czy usatwienie jest właściwe.

 

Gumki chroniące komorehopa od przodu i dołu (żeby kulki nie wypadały z komory - zmieniając maga nie tracisz ani jednej kulki - ale moze to powodowac ze nie poda kulki, oraz gumka chroniąca żeby kulki nie wpadały do komory tam gdzie wchodzi dysza) może i w teori fajne - ale nie zawsze dobrze działają i czasem potrafią wypaść i się zgubić. Zestaw gumek kosztuje jakies 30 zł i opłaca się go od razu kupić.

 

Tuning do 550 to tylko zakup sprężyny... Zresztą tak samo tuning do 650 czy 700 ...

Polecam wersje convert = jest krótsza niż emka cqb a ma lufe długości jak w vsr...

Waży swoje - tu jest tylko dobrej jakości aluminium i polimer.

Ja ogólnie mam mieszane uczucia wobec SRSki.

Z jednej strony jest to pięknie wykonana replika, prosta do składania i rozkładania, migiem można ustawić inna moc. Z drugiej - przy ekstremalnych tuningach 650+ przeładowanie podczas celowania jest cięzkie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam! Chcę się przesiąść z DMR na właśnie SRSa w wersji nadłuższej. Wiem, że to może głupie pytanie, lecz nigdzie nie mam dostępu do SRSa w okolicy...jaki to ma skuteczny zasięg mniej więcej przy 550-600FPS w stocku? Słyszałem, że lufy i sprężyny pasują od AEG, tak samo jak gumka(?). Dzięki za odpowiedź z góry ;)

Link to post
Share on other sites

Lufy gumki pasują od aega, no zasięg jest super, spasowanie części idealne, tam poza lufą (która i tak jest super), sprężyną i MOŻE gumką nie ma nic do wymiany :) Ale osobiście mam wersję 26" i bym polecał jednak 22", ktoś pisał że lepiej kulka lata na krótszej lufie... Ja mam 650mm i jestem zadowolony. Jak ktoś jest wybredny/leniwy może zmienić komorę na typ fast i w sumie tyle. Polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam ,odkopie temat bo przymierzam się do zakupu i chciałbym się poradzić z racji iż kilka osób tutaj posiada ta replikę i może coś na pewno więcej powiedzieć :icon_wink:

Aktualnie na redwolfie są lekkie przecenny na tą wersje 297 $

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_Silverback_Silverback_SRS_A1_Sport_20_inches_Push_Bolt_Licensed_by_Desert_Tech_BK.htm

 

Większość ma tą dłuższa wersję, czy ta krótsza wersja sprawuje się podobnie?

Po dłuższym czasie użytkowania jak sprawuje się w stocku ?

Jak z dostępnością sprężyn na wersje push ? W naszych sklepach widziałem ale tylko te na wersje pull .

Edited by Kendziior
Link to post
Share on other sites

No więc, kilka odpowiedzi:

1. Zapraszam na FB na grupę "Silverback SRS owners Group" jest jak "Kopalnia Króla Salomona".

2. Różnice są, ale niewielkie pomiędzy 16', 22' i 26'. Lufy tam masz od 420mm do 650mm. Lufa stock wg wielu na poziomie promyka, średnica 6,05mm.

3. Uzytkowanie w stocku? Człowieku, mi nic się nie dzieje. Są sytuacje, że potrafi odpaść bezpiecznik czy też inna śrubka, wszystko to dotyczyło gen.1 ten Twój Sport to gen.2 więc uwagi użytkowników zostały wzięte pod uwagę (są na grupie wymienionej powyżej i reagują).

4. Push?! W tej wersji sprężyna to standard AEG, każda do AEGa będzie pasować, słyszałem tylko że podobno Guardery są za długie, ale to tylko słyszałem, ja dokupiłem kit Pull, a tam jest wersja APS2 z min. 11mm wewnętrznej średnicy sprężyny. Więc możesz kupować każdą taką w ciemno. Koledzy z fg-airsoft (Francja) opracowali wersję pull-push, gdzie siłą naciągu jest podzielona prawie 50/50. Ciągniesz i pchasz napinając tłok, podobno mega rozwiązanie.

 

JAk jakieś pytanka to dawaj, replika jest mega fajna! Polecam!

 

Ah i zapomniałem, coś Ci się ułamie, odpadnie itp. Wysyłasz info do Silverback, a oni przysyłają część zamienną, żądnego pytania o zdjęcia, dowody itp. Wierzą Ci na śłowo, pewnie kiedyś to się zmieni, ale narazie tak to wygląda!!! Pokaż mi jakiegoś producenta, który tak postępuje?!

Edited by Viader
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za tak szybką i wyczerpującą odpowiedz :) !

W takim razie na dniach będę brać.

 

Odnośnie tej francuskiej strony już własnie ja przeglądałem , gdzieś w wątku była podana :)

Resztę konwersji myślę że z czasem wy testuje w szczególności jeżeli pojawi się coś w naszych sklepach .

Zważywszy na to że to wersja push a sporo innych wersji jest wyprzedanych albo w opcji pre order szukając po necie informacji i jakiś recenzji natknąłem się na ten filmik

i w sumie dodanie tego chwytu wydaje się nie takim głupim pomysłem jako punkt zaparcia .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jak dla mnie dwie mozliwosci - sprawdz jak ci wychodzi taniej.

Ja kupowalem na powair6 (francja) - ale jezeli szukasz wersji sport to nie maja na stanie:

https://www.powair6.com/en/bolt-action-rifle/4898-silverback-srs-a1-covert-16-inch-pull-bolt-fde.html?search_query=Silverback+SRS&results=74

Drugi strzal to UK i:

https://www.longbowbb.co.uk/product-page/silverback-srs-rifle-builder

Mozesz sobie wszystko wybrac - raczej maja wszystko zwiazane z SRS.

Oczywiscie nie musisz ani cla ani vatu placic.. Mozna kombinowac z evike ale to ryzyko i tak jest prosciej.

 

Ja mam wersje convert gen 1 z mancraftem.

Ogolnie nie ma sensu przy tych fpsach wybierac cos dluzszego. Convert daje rade wypluć nawet 780 fps na springu m150 guardera...

Chyba ze dla estetyki chcesz nosic takie długi wiosło z lufa 500+ ;)

53256819_1705914362887330_91836356952168

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...