Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo szybko się wyładowuje.


Recommended Posts

Czołem.

Przeszukuję forum i nie mogę znaleźć podobnego przypadku,stąd niniejszy wpis...

Posiadam w replice baterię Turnigy nano-tech airsoft 1.3 (2 cell 7.4V).

Używam ładowarki Redox Alpha V2 (z balanserem).

 

Przed strzelanką bateria ładowana zgodnie z programem do 4,2 V.

Na strzelance po ok. 4h (jakieś 2000 kulek) bateria zdycha( tylko tryb strzału pojedynczego)

Zwyczajnie ją odcina jak stockowego NiMh'a przy niskiej temperaturze użytkowania.

 

Co może być przyczyną?

 

Dodam,że silnik wymieniony,kable wymienione na niskooporowe.

Link to post
Share on other sites

Zmierz faktyczną pojemność baterii trybem Discharge w tej ładowarce. Jak to ustawić masz w instrukcji. Być może jedno ogniwo jest trefne i szybko traci pojemność (jest oczywiście doładowywane przez drugie ogniwo, dlatego do pewnego momentu single może co jakiś czas działać), ale w rezultacie cały pakiet pada.

Link to post
Share on other sites

Czołem.

Przeszukuję forum i nie mogę znaleźć podobnego przypadku,stąd niniejszy wpis...

Posiadam w replice baterię Turnigy nano-tech airsoft 1.3 (2 cell 7.4V).

Używam ładowarki Redox Alpha V2 (z balanserem).

 

Przed strzelanką bateria ładowana zgodnie z programem do 4,2 V.

Na strzelance po ok. 4h (jakieś 2000 kulek) bateria zdycha( tylko tryb strzału pojedynczego)

Zwyczajnie ją odcina jak stockowego NiMh'a przy niskiej temperaturze użytkowania.

 

Co może być przyczyną?

 

Dodam,że silnik wymieniony,kable wymienione na niskooporowe.

"ŁADOWANA ZGODNIE Z PROGRAMEM DO 4,2V"?? Ładujesz tylko jedno ogniwo? Bateria powinna mieć 8,4V po naładowaniu.
Link to post
Share on other sites

A jeżeli ładujesz poprawnie i po sprawdzeniu pojemności wszytsko jest ok, to może jednak trzeba się do bebechów znowu dobrać... Silnik może i wymieniony ale czy nie iskrzy i czy wydajny prądowo jest. Poza tym czy nie za ciasno w przekładni- opory mechaniczne zeżrą każdą batkę...

Link to post
Share on other sites

No i 1300mAh to też nie jest jakaś gigantyczna pojemność. 2000 kulek to i tak dobry wynik jak na taki pakiecik.

Wątpię by perfekcyjne podkładkowanie i dopracowanie płynności gearboxa wydłużyło czas działania znacząco.

A co do ładowania, nie da się pakietu taką ładowarką naładować tylko do 4,2V jako całości. Ładowarka sama wygrywa ilość ogniwa w pakiecie i ładuje adekwatnie, tj do 4,2V na ogniwo, co autor miał z pewnością na myśli.

Po prostu osiągnął granice swojego pakietu. Jeśli chce się więcej wystrzelać kulek na jednorazowym ładowaniu potrzebna jest większa pojemność. Z praktyki wiem, że 2200mAh nigdy mnie nie zawiódł bo raz wywaliłem 10 hicapów tj około 3000 kulek i działał wciąż a rozładowany był do raptem 7,8V

Za to 3000mAh działał naprawdę długo, a obecnie nowe serie nano-tech są mniejszych rozmiarów niż kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...