Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH " U wrót Moskwy" 3 Grudnia 2016


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mogę pożyczyć trochę szpeju na stylizację na Niemca lub Ruska, tylko proszę o uprzednie zgłoszenie się ;)

 

Przypominam też o zabraniu latarek do walk w ciemnych pomieszczeniach.

 

Jako, że aktualnie Warszawa jest cała biała chyba możecie szykować jakieś elementy kamuflażu pod śnieg, np. prześcieradła ;)

Link to post
Share on other sites

Dojazd:

 

Najlepiej dojechać z obwodnicy:

Jeśli jedziemy od wschodu tj. prawej strony Wisły, należy zjechać na Sochaczew (Bemowo) i dalej w prawo wzdłuż Lazurowej, która zamienia się w Kaliskiego

Jeśli od Zachodu to zjeżdżamy na Warszawa (Bemowo) i na skrzyżowaniu w lewo w Lazurową.

 

Na Kaliskiego po prawej mijamy Wojskową Akademię Techniczną i na rondzie skręcamy w lewo w Radiową. Z Radiowej po jakimś kilometrze skręcamy w lewo w ulicę Płk. Kazimierza Leskiego (dosyć łatwo to przegapić, jeśli na Radiowej dojedziecie do torów kolejowych, to przejechaliście zjazd). Dalej mijamy po lewej jednostkę wojskową, przejeżdżamy przez tory i jedziemy aż do początek terenu. Samochody najlepiej ustawić wzdłuż drogi.

 

Na mapie (droga jest od zjazdu z obwodnicy) - https://www.google.p...1e3!4m2!4m1!3e0

 

W razie potrzeby kontakt do mnie: 502 594 723

Rozpoczęcie będzie bez opóźnień o 9:00

Ci którzy przyjadą później będą po prostu dołączać po moim krótkim objaśnieniu scenariusza ;)

Link to post
Share on other sites

Człowiek ma nadzieję która zawsze umiera ostatnia no i niestety, mimo chęci po raz kolejny pozostaje mi iść do pracy a wam życzyć przedniej i udanej zabawy.Zresztą w tak zacnym gronie to oczywiste :)

 

Pozdrawiam i życzę obu stronom udanych łowów !

Link to post
Share on other sites

Było super! Atmosfera zrobiona przez zimno i śnieg zrobiła swoje! Impreza naprawdę udana.

Przewaga liczebna (9/15) i ogniowa Niemców olbrzymia, ale daliśmy radę. Ostatnia reduta została obroniona, a Niemcy odparci w upartych kontratakach.

Zmęczenie i związany z tym spadek morale przyszło wcześniej niż zakładali organizatorzy i skończyliśmy wcześniej, ale i tak dłużej byśmy nie pograli ze względu na rowerzystów i spacerowiczów z pieskami i bez.

Czas spędzony przy ognisku był tak samo ważny, jak w polu.

Dziękuję orgom i wszystkim uczestnikom.

 

I do następnego razu!

Link to post
Share on other sites

Czytając wypowiedź Cortes'a zaczynam czuć wyrzuty sumienia, że zbieram "szpej" niemiecki (myślę o przewadze; sam bym rzucił się do waliki z faszystowskim najeźdźcą). Z drugiej strony, to chyba smutek, że nie mogłem dojechać na czas... Szkoda,ale jestem pewien: do następnego spotkania!

 

P.S. Domin, w sumie do Ciebie skierowałem zapytanie na wątku: o wyższości herbaty...

 

P.S.2 - zażyczyłem sobie komplet gimnastiorki od Mikołaja, abstrahując od braku zrozumienia przez rodzinę, mam nadzieję na zebranie (w końcu) pełnego "abarudowanija" "krasnoarmiejca" (zapis fonetyczny - nie wszyscy zgodzą się z taką transkrypcją - nie do końca oddaje stosunek do tych elementów "szpeju").

 

P.S. 3 mikołaj miał też zakupić mi - w miarę możliwości - elementy brytyjskiego sprzęty (PSZ ewentualnie), więc w przyszłym roku mam nadzieję wystąpię w różnych (multiple) stylizacjach :maniak_usmiech:

 

P.S.4 - w P.S. 3 mikołaj miał być z dużej litery ("M")

 

P.S. 5 - żeby Mikołaj się nie obraził

 

P.S. 6 - jakby Mikołaj czytał te posty

Link to post
Share on other sites

Boje były zacięte a sowiecka obrona pomimo mniejszej liczebności zadawały Niemcom spore straty, za pewne dzięki obecności komisarzy :icon_lol:

Zdobyczna Pepesza odmówiła posłuszeństwa jeszcze przed wymarszem, chwyciłem więc za Mosina ale rosyjska zima i jemu dokuczała :icon_razz2:

Pomimo tego manewry uważam za bardzo udane a scenariusz za prosty i dobrze przemyślany. Jak dla mnie do pełni szczęścia brakowało tylko limitów amunicji żeby dodać bitwie trochę dreszczyku :icon_idea:

Kwestie upadku morale graczy tłumaczyłbym bardziej awariami sprzętowymi i rozładowanymi bateriami :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Marku, dzięki za organizację. Wszystko było jak należy a najlepszy był śnieg, nie wiem jak go zorganizowałeś, ale wyszło zaj...dobrze. Prosty scenariusz, proste zasady, nic tylko grać. Bardzo dobra gra, szybka, bez jakiś wielkich przerw. Towarzystwo jak zwykle dopisało, więc czego chcieć więcej. Chyba tylko więcej takich imprez.

Pierwszy raz na tak dużej imprezie grałem 4-taktem i chyba muszę częściej. Dużo większa frajda z trafienia kogokolwiek. No i broń krótka, bez niej ani rusz.

Przed chłopakami z Koszalina i Katowic chylę czoła, że chciało im się tyle jechać.

Niemcom dzięki za możliwość pofragowania, ruskom dzięki za możliwość wspólnego umierania za Mateczkę Rosyję.

 

P.S wiem, że jeszcze muszę nad sylwetką sowieckiego soldata popracować, ale to się ogarnie

 

Do następnego, gdziekolwiek to będzie.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...