Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

E&L seria M4


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do stockowych tłoków w replikach E&L to mój wywiną mi taki numer po wystrzeleniu ok 500 kulek na singlu na lipo 7,4 redoxa

97c0a70302f6.jpg

 

Co prawda to w v3 gen2 ale tłok pewnie dają ten sam w v2

Potwierdzam w ELAR identycznie tłok się poddał ale nie tak szybko jak u Ciebie (po ok. 5-6k)

Link to post
Share on other sites

hej!

Czy ktoś testował już wytrzymałość GB na mocniejsze sprężyny albo dogrzebał się w sieci info na ten temat?

Ja nawet napisałem do E&L ale oczywiście kamień w wodę...

 

dziwny kształt GB nie napawa mnie optymizmem jak myślę o ewentualnym pęknięciu, ale znalazłem coś takiego:

https://www.ebay.com...lUAAOSwB-1YsdOE

 

wygląda na to, że kształt naszych GB jest w jakimś standardzie ARESA

 

Chyba mogę częściowo odpowiedzieć na Twoje pytanie. W ramach dalszych wygłupów z ELAR MUR ELITE. Postrzelałem trochę na SP170 Guardera. Jakieś 150-200 pojedynczych i kilkanaście krótkich serii. Na baterii 11,1V i na 7,4V. Na 7,4 trochę więcej fps. To nie wiem czemu. Wynik w granicach 560 fps. I wszystko ślicznie działało. Ale do czasu.

Później coś zachrobotało i przestało strzelać.

Po rozebraniu gearboxa okazało się że urwało ten pierwszy, najgrubszy ząb tłoka. Na szczęście. Tłok to była jakaś tanizna z 14 stalowymi zębami. Ale to pewnie była chińska stal :icon_lol:

Nauczka. Nie wkłada się takich gówien do takich mocy.

 

2bd075c2d5f1.jpg

 

A zębatki ? Żadnych śladów jakiegoś stresu w związku z tym. A chyba nawet podczas strzelania słyszałem jak się śmiały z tej sprężyny :icon_lol:

Na dzisiaj nie mogę powiedzieć jak całość z lepszym tłokiem da radę. Ale chyba jednak to sprawdzę :icon_lol:

No i oczywiście nie był bym sobą jak bym nie pochwalił się swoją dziewczynką :icon_lol:

Dostała lepszy wydech Prometheus 509 mm i tłumik 250 mm w którym znika 1,5 cm przed końcem.

Na dzisiaj chyba wygląda już nieźle. Ale na pewno będzie wyglądała jeszcze lepiej. I zapewne jeszcze drożej :icon_lol:

 

9301e7c36c77.jpg

 

0a3f558458d3.jpg

Link to post
Share on other sites

Udało mi się wreszcie znaleźć dyszę która się dobrze dogaduje ze stokową komorą. Od razu znalazły się brakujące fps-y. I przede wszystkim strzela bardzo powtarzalnie. Dysza jest super szczelna na prowadnicy.

Jak by kogoś interesowało :

https://gunfire.pl/p...ik-typu-M4.html

 

Do tego gumka : https://airsoftarmor...ka-Hop-up-/1632

 

500fps robi się na SP130, masz nieszczelność na poziomie ~40fps.

 

@Rych33 możesz podać swoją konfigurację repliki? Co masz tam włożone?

Link to post
Share on other sites

Pogadaj z extremestore to powiedzą Ci to samo :icon_smile: W sumie już powiedział ich członek w temacie g&p :icon_smile:

 

No akurat extremestotre i inne pizdore mnie nie interesuje. Ale jedno wiem na pewno. Od paru dni chwalisz się jak to już prawie bez sprężyny masz 500 fps. Ale nie widziałem z Twojej strony żadnej porady co do tych cudownych, magicznych części.

Link to post
Share on other sites

No akurat extremestotre i inne pizdore mnie nie interesuje. Ale jedno wiem na pewno. Od paru dni chwalisz się jak to już prawie bez sprężyny masz 500 fps. Ale nie widziałem z Twojej strony żadnej porady co do tych cudownych, magicznych części.

Noż Qrwa. Kaszpirowski

Link to post
Share on other sites

Chłopak pisze po serwisach żeby wzięli go w obronę na forum. Widać kogoś znalazł. Pewnie takie dbanie o zadowolenie klienta z głębokim portfelem :-) Jeszcze focha strzeli i pójdzie gdzieś indziej ;-) Ja typa zacząłem ignorować, mitoman i chwilowy folklor.

Link to post
Share on other sites

No akurat extremestotre i inne pizdore mnie nie interesuje. Ale jedno wiem na pewno. Od paru dni chwalisz się jak to już prawie bez sprężyny masz 500 fps. Ale nie widziałem z Twojej strony żadnej porady co do tych cudownych, magicznych części.

 

Po pierwsze wyolbrzymiasz, bo stare serie SP120 dawały nawet ponad 500 :icon_smile: Po drugie mówiłem, że 460-470fps na aktualnej serii SP120 to prawilny wynik. Kupiłem przez ostatni rok sporo tych sprężyn, różnice są nawet w regularności zwojów, ale nie miałem żadnej która dałaby mniej niż 450.

 

Jak wcześniej wspomniałem - zależy dużo od części, ich doboru i spasowania. Wynik może być mniejszy lub większy. Nawet te "ciastkowe" 410fps ma sens o ile lufa jest krótka. Czasem chińska dysza uszczelni się lepiej z gumką niż markowy Guarder czy Promyk. Tak samo z gumkami, głowicami... wszystkim. Nie ma jednego setu dla każdej repliki, pomijając kompatybilność z wersjami gb.

 

Nie ma tu niczego magicznego bo to normalny wynik... Taki wynik uzyskać się da zarówno w boyi montując części shs'a jak i w vfc jadąc na markowych częściach. Szczelność to szczelność, nie ważne czy markowa czy chińska. Albo jest albo jej nie ma.

 

W sumie bez sprężyny też miałem 500fps, dokładniej mówiąc to ~550.

 

Nie chwalę się ile ja mam, a ile na tym springu da się wycisnąć (zależnie od partii) i że ludzie tyle robią, więc to normalny wynik. Na potwierdzenie tego opisuję jakie wartości mi się udało uzyskać - co nie jest chwaleniem się, a tylko potwierdzeniem. 500fps na SP140 to za mało aby mówić o szczelności przy takiej replice. Jak chcesz się czegoś nauczyć to wyjdź spoza tego zaściankowego forum na fora zagraniczne. W sumie forum jak forum, działa i funkcjonuje prawidłowo, to ludzie są burakami. Brak jakiejkolwiek polemiki na poziomie i trzymanie się utartych schematów od lat.

 

Piszę dużo więcej na grupach fb czy na pw, tutaj? Zbyt dużo replik i za mało konkretów by doradzić cokolwiek. Nie ma jednego setu do każdej repliki i nie będę każdemu polecać tego samego. W sumie to sam nie wiem co by w Twojej replice akurat pasowało, nie robiłem jej, nie strzelałem, nie widziałem. Wróżyć z fusów nie ma co. Nawet wymienienie Ci jakie części od A do Z powinieneś zamontować nie załatwi sprawy bo liczy się jeszcze spasowanie wszystkiego ze sobą.

 

@gratek, a kto pisał do ciastka? Ojej <3

 

W polskich internetach jest taka zasada - więcej postów = masz więcej racji. Ewentualnie im bardziej znany jesteś tym masz więcej racji.

Nie piszę po serwisach, a ze znajomymi serwisantami z którymi od dłuższego czasu wymieniam się wiedzą. Poza tym Extremestore=/>asgrevolution, więc posiłkowanie się doświadczeniem ciastka, nie mając własnego jest śmieszne.

 

PS: lepiej piszcie na pw. Z tego co wiem można też tworzyć grupowy czat więc nie ma sensu robić ot.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

No i chyba spotkała mnie kara za wyśmiewanie się z innych :icon_lol:

Niechcący potrąciłem replikę opartą o ścianę. I upadek spowodował że na połączeniu korpus - lufa, obudowa lufy zrobił się okropny luz. Co wcześniej było monolitem nie do ruszenia.

Co tam się mogło urwać, ułamać ? Nie wiem jak się za to zabrać. Jak to jest składane, mocowane, skręcane ?

Niech to szlag.

Swoją drogą to nie powinno się zdarzyć od byle upadku.

https://drive.google...bV5Ivxi9O6n-_Nb

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

"@gratek, a kto pisał do ciastka? Ojej <3"

 

Trololo, pytałem o wartości jakie uzyskuje się na sp120 i nic więcej. Nie spamowałem po ludziach z prośbą o wsparcie jak Ty :hahaha: Ojej <3

 

"więc posiłkowanie się doświadczeniem ciastka, nie mając własnego jest śmieszne."

 

Nie mając własnego? Dokładnie ten spring miałem w 3 replikach w 4 konfiguracjach.

Link to post
Share on other sites

"@gratek, a kto pisał do ciastka? Ojej <3"

 

Trololo, pytałem o wartości jakie uzyskuje się na sp120 i nic więcej. Nie spamowałem po ludziach z prośbą o wsparcie jak Ty :hahaha: Ojej <3

 

"więc posiłkowanie się doświadczeniem ciastka, nie mając własnego jest śmieszne."

 

Nie mając własnego? Dokładnie ten spring miałem w 3 replikach w 4 konfiguracjach.

 

Ale ból dupy, ja pierdziele :D Dobrze Ci idzie ignorowanie mnie. Masz plusa.

 

No i gdzie to Twoje doświadczenie? Bo strzelałem z replik, które robił ciastek :)

Link to post
Share on other sites

A gdzie ja mówiłem o jakimś doświadczeniu ? Po prostu się uczę. A na własnych błędach jest najlepiej. Bo tu na forum jak i innych. można znaleźć różne porady. Różne. To dobre słowo. Ale twoje są bardzo różne,

Cenię ludzi co siedzą w temacie. Jak przekazują jakąś wiedzę. Podpierasz się jakimś "ciastkiem" . Ja przepraszam, ale nie znam. Ja przepraszam bo może to nie jest jakiś pan ciastko tylko dobry fachowiec.

Przepraszam Pana Ciastko jeśli poczuł się urażony.

Link to post
Share on other sites

@Rych33, z tym doświadczeniem to akurat nie do Ciebie. Gratek mówi, że niby ma doświadczenie bo ma sprężynę guardera w replice i że strzela z replik, które robił ciastek. No jaaa.... ale doświadczenie. Przeglądając jego posty, raczej mało wypowiada się nt. serwisowania replik.

 

Ciastek to jeden z bardziej kojarzonych serwisantów w Polsce, czy ogarnia? Wiedzę ma, replikę potrafi na pewno dobrze poskładać, ale dużo zależy od części które montuje. Nie raz z nim pisałem i co do fps'ów na springach Guarder'a się z nim nie zgadzam.

 

Moje rady są zawsze takie same. Staram się pisać sensownie i przejrzyście, jeśli ktoś czegoś nie rozumie staram się wytłumaczyć. Przejrzyj moje posty na tym forum i porównaj je chociażby z postami gratka.

 

 

Pisałem jasno, że sprężyna SP120 daje 460-470fps i nie jest to niczym nadzwyczajnym. Dziś znajomy odbiera swojego boyi ze stockową lufą 363mm, komorą specny, flatem, cylindrem typ3 i springiem SP120 - 465fps.

 

Ja przepraszam, ale nie znam. Ja przepraszam bo może to nie jest jakiś pan ciastko tylko dobry fachowiec.

Przepraszam Pana Ciastko jeśli poczuł się urażony.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...