Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak namówić rodziców na pierwszą replikę?


Recommended Posts

Witam!

Wiem że powstało już bardzo dużo takich tematów ale żaden mi nie pomógł.

Rodzice twierdzą że nie kupią mi repliki (za swoje pieniądze) bo uważają że jestem nieodpowiedzialny.

Gdy pytam dlaczego ich główny argument brzmi "Nie bo komuś strzelisz w oko i będziesz miał problemy" wiele razy opowiadałem im o bezpieczeństwie w airsowcie ale nie chcą mnie słuchać.

Mama twierdzi że repliki to broń i jej to nie interesuję że w świetle prawa jest to "zabawka" ze względu na moc a tata stwierdził że on woli wiatrówkę za 300 zł i że oszalałem jeżeli chcę "zabawkę" za ponad 700zł

Wiele razy obiecywałem poprawę ocen,stawiałem sensowne argumenty ale oni się upierają że nie.

Chcę ją kupić szybko ze względu na dużą (wg mnie) przecenę.

Wiedzą też że chcę się dostać do szkoły wojskowej i mówią"Pójdziesz do wojska to dostaniesz karabin"

Proszę o pomoc i brak komentarzy typu "poszukaj na forum już było" bo wyjaśnienie jest na początku tematu.

Dzięki i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Idealny wiek na podjęcie pierwszej pracy, a sezon na odśnieżanie blisko! Odłóż z kieszonkowych na dobrą łopatę śnieżną, dogadaj się z sąsiadami że za odśnieżenie chodnika/podjazdu dostaniesz 5zł, zamiast grać na komputerze do późna połóż się wcześniej spać, wstań o świcie i do boju! Aktualnie mamy jesień pełną parą - zobacz czy nie trzeba komuś pograbić w ogrodzie. Narzędzie pracy powinieneś dostać od potencjalnego klienta.

 

Grosz do grosza, a będzie kokosza. Przy okazji udowodnisz rodzicom swoją dojrzałość i odpowiedzialność :icon_smile:

 

 

1000zł to 200 odśnieżeń za 5zł, załóżmy 30 dni odśnieżania to zaledwie 7 odśnieżeń na dzień :) Do zrobienia!

Zakładając grabienie w listopadzie powinno wyjść mniej.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Zaczynałem będąc w Twoim wieku i rodzice wpoili mi pewną zasadę której się trzymam, a któregoś dnia przekażę ją swoim pociechom. Chcesz mieć dziwne hobby? Sam sobie zarób na nie pieniądze. Roznoszenie ulotek to całkiem opłacalne zajęcie. Dodatkowo, nie potrzebujesz 700zł by zacząć. Na strzelbę AGM, ochronę i kulki wystarczy 200.

Link to post
Share on other sites

Rodzice brzmią raczej na nieprzekonywalnych, więc zrób jak koledzy powyżej radzą i ewentualnie licz, że zmiękną jak wykażesz się hartem ducha i motywacją :icon_biggrin:

Poza tym faktycznie dużo łatwiej będzie zacząć od AGMa i ochrony oczu. Ekonomiczna opcja, a w przyszłości boczniak/zapasowa jak znalazł :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

"Wiele razy obiecywałem poprawę ocen,stawiałem sensowne argumenty ale oni się upierają że nie." Popraw oceny, to będzie sensowny argument.

"Wiedzą też że chcę się dostać do szkoły wojskowej i mówią"Pójdziesz do wojska to dostaniesz karabin" Do wojska przyda Ci się liceum, gdzie na dobrym poziomie jest matematyka, fizyka, angielski, chemia. To Ci się przyda do wojska o wiele bardziej niż "szkoła wojskowa" (zapewne chodzi Ci o klasę mundurową w liceum). Szkoły/ uczelnie wojskowe to WAT, WSOSP w Dęblinie, WSOSL we Wrocławiu etc.

​Co do promocji: polecam poczekać na Czarny Czwartek. Co prawda 2 lata temu, ale RK-12S kupiłem wtedy za 400 zł.

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites

5zł za odśnieżenie? :D Zależy oczywiście jaki duży chodnik do odśnieżenia ale też znowu nie wpuszczajcie go w maliny. Dycha za godzinę minimum to rozsądna stawka jak sprawnie machasz łopatą.

 

Swoja drogą jak miałem 14 lat to, bez urazy, nie sępiłem od rodziców prezentów za 700zł :| tylko we wakacje zaiwaniałem na czarno na grillu :D. W tamtych czasach dostawałem 4,50zł/h i i tak byłem happy hehhe. chętnie bym znów miał 14 lat <3

Link to post
Share on other sites

5zł za odśnieżenie? :D Zależy oczywiście jaki duży chodnik do odśnieżenia ale też znowu nie wpuszczajcie go w maliny. Dycha za godzinę minimum to rozsądna stawka jak sprawnie machasz łopatą.

 

Swoja drogą jak miałem 14 lat to, bez urazy, nie sępiłem od rodziców prezentów za 700zł :| tylko we wakacje zaiwaniałem na czarno na grillu :D. W tamtych czasach dostawałem 4,50zł/h i i tak byłem happy hehhe. chętnie bym znów miał 14 lat <3

Ale pisałem że za moje pieniądze xd
Link to post
Share on other sites

Rodzice twierdzą że nie kupią mi repliki (za swoje pieniądze) bo uważają że jestem nieodpowiedzialny.

 

Ale pisałem że za moje pieniądze xd

 

Masło maślane :) To w końcu:

  • rodzice mają kupić replikę za swoje pieniądze;
  • rodzice mają kupić replikę za twoje pieniądze;
  • ty chcesz kupić replikę za pieniądze rodziców;
  • ty chcesz kupić replikę za swoje pieniądze?

 

Dycha za godzinę minimum to rozsądna stawka jak sprawnie machasz łopatą.

Na dobrą sprawę trzeba by to uzależnić od wielkości chodnika/podjazdu, bo jak to jest robota na 10-15min to dycha to za dużo, a za piątkę by ludzie byli bardziej skłonni.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o pieniadze tylko o fakt ze rodzice nie chca pozwolic na asg. Sam mam syna w Twoim wieku ktory niedlugo bedzie mial 14 lat i strzelalismy sie w wakacje prawie co weekend ale tylko pod moja opieka. Moim zdaniem powinienes znalezc starszego kolege ktory porozmawia i przekona rodzicow. Ale sam nie wiem czy bym sie zgodzil...

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Masło maślane :) To w końcu:

  • rodzice mają kupić replikę za swoje pieniądze;
  • rodzice mają kupić replikę za twoje pieniądze;
  • ty chcesz kupić replikę za pieniądze rodziców;
  • ty chcesz kupić replikę za swoje pieniądze?

 

 

Na dobrą sprawę trzeba by to uzależnić od wielkości chodnika/podjazdu, bo jak to jest robota na 10-15min to dycha to za dużo, a za piątkę by ludzie byli bardziej skłonni.

Nie chcą kupić mi repliki za moje pieniądze xd
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o pieniadze tylko o fakt ze rodzice nie chca pozwolic na asg. Sam mam syna w Twoim wieku ktory niedlugo bedzie mial 14 lat i strzelalismy sie w wakacje prawie co weekend ale tylko pod moja opieka. Moim zdaniem powinienes znalezc starszego kolege ktory porozmawia i przekona rodzicow. Ale sam nie wiem czy bym sie zgodzil...

 

Dobra nic...............

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

W sumie dziwie sie takim rodzicom. Syn chce spędzać aktywnie czas, na świeżym powietrzu, zamiast grać na komputerze, i odkładać pieniądze na szpeje a nie gry/bluzy z wizerunkiem youtuberów a oni wybrzydzają że to hobby jest zue -.- Ja też zaczynałem w twoim wieku, jednak pierwsza moja replika kosztowała 150 a nie 700 zł, kolejne coraz więcej, miarę spędzonego na aesgejowaniu czasu. A jak problem polega na tym że nie chcą zrobić za ciebie przelewu to są 2 opcje: wysyłka za pobraniem albo założenie konta junior w banku.

Link to post
Share on other sites

Ja też zaczynałem w twoim wieku, jednak pierwsza moja replika kosztowała 150 a nie 700 zł, kolejne coraz więcej, miarę spędzonego na aesgejowaniu czasu.

Wtedy nie było takiej inflacji jak dzisiaj ;D

 

A co do problemu, to miałem dosłownie tak samo jak ja zaczynałem w Twoim wieku. Przyznam się, że wtedy zagrałem dość nieczysto, poprosiłem siostrę o pożyczenie trochu pieniędzy, mówiąc jej, że po pieniądze ma się zgłosić do rodziców, bo oni mają cały mój kapitał, Wtedy kupiłem od kumpla Mp5k galaksiaka i postawiłem rodziców przed faktem dokonanym ;p

 

Rzecz jasna nie nakłaniam nikogo tutaj, żeby wszystko robić tak samo toćka w toćkę jak ja, ale jako faceci czasem trzeba umieć się postawić :)

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo, przez długi czas namawiałem by mi pozwolili kupić replikę itp, ale nie pozwalali.

W końcu zamówiłem za swoje za pobraniem, powiedzieli, że jak będę strzelał do zwierząt, rodzeństwa (WTF)

to koniec z tym.

Zobaczyli, że nie jestem jakimś świrem, zachowuję się odpowiedzialnie i na strzelanki teraz na lajcie sobie jeżdżę.

Fakt Dokonany

#Polecam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...