Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak namówić rodziców na pierwszą replikę?


Recommended Posts

Zacznij zabawę z ASG od czegoś odpowiedniego do doświadczenia. Pobiegaj z shotgunem za ok.100zł, a jak się wkręcisz i pokażesz, że nie robisz głupstw to może dostaniesz kiedyś te upragnione "drogie aeg".

 

A jak chcesz za swoje to podłap jakąś dorywczą pracę. Ja swojego pierwszego AEG kupiłem w wieku bodajże 16 lat za 2 dni roboty przy wiązaniu sznurków do papierowych torebek. Z tego co pamiętam to było 5000 tys. torebek czyli 20000-28000 sznurków do zawiązania na supeł. Paluchy zdarłem, ale AEG to zrekompensował. Chyba było 4 albo 6 groszy za torebkę, w każdym razie po pierwszych 2 tysiącach musiałem założyć plastry na paluchy, bo warunek był taki, że po dwóch dniach wszystko miało być zrobione. :P Czułem się jak młody Chińczyk, bo nawet sen musiałbyć krótki by zdążyć.

 

:icon_razz: W sumie każdy kumpel za coś się zabierał by zarobić na aeg/mundur/kulki, a byliśmy prawdopodobnie "bananową młodzieżą", bo rodzice znacznej części byli lekarzami, radcami prawnymi czy architektami....

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

A ja ci dobrze radzę, uszanuj zdanie rodziców, widać mają swoje powody dla których teraz nawet za twoją kasę nie chca ci kupić repliki. Odpuść to sobie narazie i zajmij się siłownią oraz treningami mma. Trenuj ostro - co najmniej 3 x siłownia i 2 x mma w tygodniu. Do tego dobra dieta. W 4 lata - do 18-tki zrobisz z siebie mutanta i życie będzie łatwiejsze :D. Nie mówiąc już o tym, że będa cie chciały najładniejsze (chociaż niekoniecznie najmądrzejsze) panny.

Nie wiem ile masz wzrostu, ale jeśli dobijesz do około 90-95 kg dynamicznej, niezatłuszczonej wagi, to uwierz mi, wszycy, w tym twoi rodzice będa bardziej szanowali twoje zdanie ;).

Oczywiście nie odpuszczaj też nauki - trzeba myślec o przyszłości, dlatego profiluj sie już teraz w kierunku inzynierii, najlepiej elektronika lub IT, od biedy budownictwo.

Pamiętaj: nie ma picia, nie ma ćpania, są ciężary do dźwigania! A głowa służy nie tylko do tego, aby nią jeść i żeby włosy miały gdzie rosnąć...

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

Wtedy nie było takiej inflacji jak dzisiaj ;D

 

A co do problemu, to miałem dosłownie tak samo jak ja zaczynałem w Twoim wieku. Przyznam się, że wtedy zagrałem dość nieczysto, poprosiłem siostrę o pożyczenie trochu pieniędzy, mówiąc jej, że po pieniądze ma się zgłosić do rodziców, bo oni mają cały mój kapitał, Wtedy kupiłem od kumpla Mp5k galaksiaka i postawiłem rodziców przed faktem dokonanym ;p

 

Rzecz jasna nie nakłaniam nikogo tutaj, żeby wszystko robić tak samo toćka w toćkę jak ja, ale jako faceci czasem trzeba umieć się postawić :)

Teraz mamy deflację. Inną sprawą jest natomiast to, że jakość produktów spada a są za tę samą cenę.

Link to post
Share on other sites

A ja ci dobrze radzę, uszanuj zdanie rodziców, widać mają swoje powody dla których teraz nawet za twoją kasę nie chca ci kupić repliki. Odpuść to sobie narazie i zajmij się siłownią oraz treningami mma. Trenuj ostro - co najmniej 3 x siłownia i 2 x mma w tygodniu. Do tego dobra dieta. W 4 lata - do 18-tki zrobisz z siebie mutanta i życie będzie łatwiejsze :icon_biggrin:. Nie mówiąc już o tym, że będa cie chciały najładniejsze (chociaż niekoniecznie najmądrzejsze) panny.

Nie wiem ile masz wzrostu, ale jeśli dobijesz do około 90-95 kg dynamicznej, niezatłuszczonej wagi, to uwierz mi, wszycy, w tym twoi rodzice będa bardziej szanowali twoje zdanie :icon_wink:.

Oczywiście nie odpuszczaj też nauki - trzeba myślec o przyszłości, dlatego profiluj sie już teraz w kierunku inzynierii, najlepiej elektronika lub IT, od biedy budownictwo.

Pamiętaj: nie ma picia, nie ma ćpania, są ciężary do dźwigania! A głowa służy nie tylko do tego, aby nią jeść i żeby włosy miały gdzie rosnąć...

Pozdrawiam :icon_smile:

 

Różni są rodzice, akurat w moim przypadku bardziej popierają już ASG niż to jak chciałem iść na siłownię.

Ważę 57kg przy 185cm. wzrostu.

Link to post
Share on other sites

Też żaden problem - pozostaje kalistenika i crossfit - to wszystko możesz zrobić w domu. W seriach takich jak dasz radę rób dziennie po 100 pompek, 200 przysiadów, 300 brzuszków i podciągaj się na drążku. A potem dobijasz się bieganiem po schodach w górę i dół.

A tak już na poważnie - wygląda na to, że nie przekonasz narazie rodziców, zatem musisz zwiększyć siłę swojej perswazji. Oznacza to, że musisz sobą coś reprezentować - zarówno mentalnie jak i fizycznie. Kiedy ludzie cię szanują - z tej czy innej przyczyny - dużo łatwiej jest ich przekonać.

Twoi rodzice jak widać nie za bardzo ci ufają i nie za bardzo cię szanuja jako samodzielną jednostkę. Nie jest to ich wina, a twoja - widać nie dałeś im jeszcze powodów do ufania i szacunku. W przypadku 14-latka to normalne, masz na to jeszcze czas. Nawet nie chcesz wiedzieć jakie ja miałem przeprawy z rodzicami jak byłem młody i to nie chodzi o airsoft, bo tego jeszcze wtedy nie było, ale o życie ogólnie :icon_biggrin:.

Co do samej dyskusji na ten temat, to powinieneś użyć w rozmowie jednej lub więcej z sześciu podstawowych reguł wywierania wpływu na ludzi - to za prof. Cialdinim jest tak:

http://perswazja.biz...ta-cialdiniego/

Najskuteczniejsze będa reguły "autorytetu" - znajdź dorosłego grającego w airsoft, który wyjaśni kilka kwestii twoim rodzicom i spróbuje ich namówić oraz reguła społecznego dowodu słuszności - pokaż rodzicom jak popularny jest to sport, jak wiele ludzi, w tym nastolatków, go uprawia i jak mało jest jakichkolwiek wypadków. To tak w skrócie.

Ale zostanie mutantem jest fajniejsze :icon_biggrin:.

Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Tak jak wiele osób pisało polecam kupić jakiegoś AGM czy coś podobnego i pokazać rodzicom że to nie zabija, pobiegać z tym kilka razy a potem myśleć o czymś lepszym.

 

A tak jak mówiło kilka osób o tym że mieli podobnie, to ja mam to szczęście że mój tato nie miał problemu z tym żebym się strzelał, ale wszystkie moje repliki kupiłem sam za kasę którą oszczędziłem/zarobiłem.

Edited by Kubolakuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...