Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Classic Army seria z plastikowym korpusem


Recommended Posts

I nawet cena jest spoko.

 

P.S.

 

Replika, dzięki poręczności i rozsądnej prędkości wylotowej, idealnie nada się do CQB, tym bardziej, że po zastosowaniu baterii o napięciu 9,6 możemy osiągnąć nawet 10000RPM.

 

Zapomnieli tu czegoś dopisać :v

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Replika wykonana jest z fajnego plastiku, kiedy weźmie się ją w ręce pierwszym skojarzeniem jest tworzywo użyte w Ameobach.

 

MfOrTe9.jpg

Tak wygląda korpus z obu stron. Nie posiada oryginalnych oznaczeń, tylko classic army.jCfGQPm.jpg

o04tVBJ.jpg

Front keymod jest wykonany z tego samego tworzywa co korpus. Jest dobrej jakości, nie ma nadlewek, krzywo wyciętych keymodowych dziur (nie wiem jak to nazwać :P).

uQM6nf4.jpg

 

Chwyt pistoletowy i kolba są wykonane estetycznie, jednak kolba posiada luzy i jest w niej bardzo mało miejsca.

Kolba.

eAmwSjl.jpg

 

Chwyt pistoletowy.

5KBmrBl.jpg

 

W kolbie jest bardzo mało miejsca, to wina mosfetu i przejśćiówki deans-tamiya mała, bo replika stockowo ma wtyk deans. Bateryjka redoxa 500mah mieści się, z trudem wchodzi też mały lipol 1100mah od gfc (w obu przypadkach kiedy bateria jest w kolbie nie da sie owej kolby złożyć), ale żadne sticki jakie miałem nie mieszczą się- są za długie.

 

Lipol gfc w kolbie:

yvHgHlM.jpg

 

Redox (chyba najmniejsze lipo na rynku)

ZFTXsGL.jpg

 

Komora hop up wykonana jest z metalu, a reguluje się ją tak jak prowina. Przepraszam za jakość zdjęcia.

 

l3iETpv.jpg

 

Magazynek ma moim zdaniem fajny design.

 

6OJBoTt.jpg

Podkleiłem go izolką bo siedział trochę luźno.

 

Osiągi w stocku są bardzo dobre- mamy mosfet, kable niskoopoowe, lufę 6.03 mm, fajną komorę hop up, zębatki 18:1 i szybką wymianę sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Do kolby wchodzą baterie typu nunczako, z tym, że nawet w przypadku baterii z t-deans robi się trochę mało miejsca na całkowite złożenie kolby. Co do samej repliki - jak za taką cenę, to jestem zadowolony. Metalu prawie nie ma (ucho zawieszenia, kilka śrub i drobnych elementów), ale całość dobrze spasowana, nic nie trzeszczy. Jedynie atrapa dźwigni zwalniania zamka trochę lata, ale to detal. Magazynek który przyszedł z repliką wchodzi w miarę sztywno, trochę lepiej hi-cap od GFC. Jeszcze nie strzelałem poza kontrolnymi na sucho, także tu ciężko napisać coś więcej. Ogólnie nie wygląda to wszystko najgorzej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po 3 strzelaniach mogę stwierdzić, że replika strzela celnie i daleko, ma znośny hopsiup (bez rewelacji, ale robi swoje) i generalnie dobrą kulturę pracy gearboxa. Zewnętrznie nic się nie poluzowało, ani nie odpadło. Póki co - jak za takie pieniądze - nie jest źle. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z tego co mi wiadomo CA produkuje te repliki również na zlecenie ASG z korpusami na licencji Armalite (chodzi o nową serię z nazwami "ranger", "light tactical carbine", "operator" - wszystkie w cenie poniżej 700zł z baterią i ladowarką i jeden za niecały 1000zł z racji zastąpienia korpusu i frontu wersją z metalu "assault")

Link to post
Share on other sites
Ciekawe, że w opisie GF zaznacza, że replika wychodzi bez akumulatora i ładowarki, a na stronie producenta i we wszystkich materiałach promocyjnych CA, w recenzjach itp. takowe są w zestawie z repliką.

Pewnie stocki szybko się psują a GF nie chce dawać na nie gwarancji.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, jak za te pieniądze, patrząc na to co replika oferuje w stoku, wydaje się ciekawą konkurencją dla różnych serii budżetowych innych producentów. Kilka dni temu założyłem temat szukając jakichkolwiek informacji o tych sprzętach ( http://forum.wmasg.p...y-asg-armalite/ ) a dziś przypadkiem natrafiłem na ten wątek.

Edited by Punishment
Link to post
Share on other sites

Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo jakie mamy w Spartackach itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH. Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego na szynę czuć delikatny luz. Praca gearboxa bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np keymoda musze wymienić całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto

Edited by jedrek33
Link to post
Share on other sites

Ja dorzucę parę groszy od siebie posiadam CA4A1 EC1 od CA mimo że replika wykonana jest z tworzywa nie jest to tworzywo jakie mamy w Spartackach itp , ale bliżej mu do tworzywa jakie mamy w AMOEBACH. Kolba ma luzy magazynek też po zamontowaniu chwytu przedniego na szynę czuć delikatny luz. Praca gearboxa bez zastrzeżeń celność może być hopek jeszcze nie ustawiony .Jedyny duży minus w mojej CA4A1 to jeśli chciałbym zamontować np keymoda musze wymienić całe body. Mi udało się ją kupić na GF z 528zł mimo tych Mankamentów za tą kasę naprawdę było warto

Miło, że CA wyznacza takie standardy (chodzi mi o stosunek ceny do jakości i bebechów). To chyba ciekawa opcja zarówno dla początkujących graczy jak i dla tych, których nie razi tworzywo sztuczne w replikach. Sam kiedyś byłem sceptykiem w stosunku do plastikowych korpusów ale po użytkowaniu AMOEBy zmieniłem zdanie. Szczególnie czuć ten ubytek wagowy karabinka przy kilkugodzinnych strzelankach.
Link to post
Share on other sites

Cena jakość bije na głowę repliki w tym przedziale cenowym zwłaszcza co replika ma w bebechach mofset szybka wymiana sprężyny niskooporowe przewody i element zewnętrzne metalową lufę metalowe przyrządy celownicze metalowa prowadnic kolby a jak komuś przeszkadza body z kompozytu można zawsze je zmienić

w tej chwili jest na GF super cenie http://gunfire.pl/product-pol-1152213529-Replika-Karabinka-CA4A1-EC2.html lub http://gunfire.pl/product-pol-1152213524-Replika-Karabinka-CA4-KM12-.html za tą kasę naprawdę warto

Edited by jedrek33
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...