Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trudne początki


Recommended Posts

Szkoda że nie mogę już edytować, bo chcę jeszcze podkreślić że z takimi zabaweczkami (replikami replik) nie będziesz miał szans w starciu z innymi graczami, nawet takimi mającymi Spartaki itd. Co do postu wyżej to napisałem moje odczucia, i z postu chyba jednoznacznie wynika że repliki za 100-200 zł to DZIEŁO SZATANA.

Link to post
Share on other sites
Według mnie sensowne repliki zaczynają sie od 500 zł Cymami 04x i kałchami Boyi, a sensowne emki od G&G albo CA z korpusem z tworzywa, za 600 zł można wyrwać

 

Człowieku za 600 to można kupić metalowe Specny, używane ale to w niczym na start nie przeszkadza

 

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Nie polecałbym repliki używanej dla osoby która dopiera zaczyna.

Czemu? Ja tak kupiłem i jestem bardzo zadowolony. A kupiłem na komisie tutaj

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

O widzisz, dopiero doczytałem, że używane - tak to jest jak człowiek po robocie

Ps. Specny są metalowe?

Nie wiem czy wszystkie, ale jeszcze się z plastikową nie spotkałem

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Gdzie?

W komisie WMASG

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No, poczytałem opis jednej ze Specn.

Replika karabinka SA-B01 marki Specna Arms wykonana została w przeważającej części z jednolitego stopu cynku i aluminium, z zastosowaniem elementów stalowych w najbardziej newralgicznych punktach repliki (stalowe są wiec wszystkie śruby, piny oraz magazynek i przesłona wyrzutnika łusek)

Czyli poza paroma rzeczami ze stali reszta jest ze ZnAlu zwanego również gównolitem. Ja wiem, że jest ZnAl i ZnAl, ale to nie metal.

Link to post
Share on other sites

@MarekMac trochę mnie zaciekawiła Twoja odpowiedź. Chemię miałem dawno, ale jestem pewien, że zarówno cynk jak i aluminium to metale. Czy stop metali można nazwać metalem? Myślę, że przynajmniej jako skrót myślowy tak - czy chodzi Ci właśnie o to, że stop to nie metal, tylko właśnie stop metali i nic innego?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze o to, że stop metali to nie metal. Po drugie (i w tym przypadku dużo ważniejsze) o to, że ZnAl wykorzystywany w replikach (w szczególności tych tańszych) rzadko bywa dobrej jakości i nazywanie go metalem, szczególnie gdy piszemy do świeżego w środowisku, może spowodować, że ktoś się srodze zawiedzie jakością wykonania. W końcu metal rodzi skojarzenia - coś mocnego, twardego. Gdy mówimy metal to pomyślimy raczej żelazo niż złoto czy miedź. Ba, nawet pomyślimy o stali (która de facto jest stopem). Więc myślimy o czymś mocnym, a dostajemy kupę.

Link to post
Share on other sites

Marek, idź się wyśpij bo pitolisz jak... niewyspany. Jeśli nie znasz definicji metali to podaję jeden z wyznaczników czy coś metalem jest czy nie: metale mają elektrony swobodne w sieci krystalicznej. Po drugie stop metali to metal. Po trzecie, to czy Tobie się podoba znal i jego jakość/wytrzymałość niczego tu nie zmienia. Dostajemy kupę jak zabierasz się za swoje "mondra rady". Ogarnij się.

 

Definicji jest więcej, nie wiem jak Ty chcesz wmówić komukolwiek że znal to nie metal...

Link to post
Share on other sites
Metale – pierwiastki chemiczne charakteryzujące się obecnością w sieci krystalicznej elektronów swobodnych (niezwiązanych). W przeważającej większości wykazują one następujące własności: [...] bardzo dobre przewodnictwo elektryczne (za przewodnictwo odpowiedzialne są elektrony, e−), które poruszają się w sieci krystalicznej między jonami dodatnimi. Jest to typ wiązania metalicznego)

Bardzo dobre przewodnictwo elektryczne, a są stopy zwane stopami oporowymi:

Stop oporowy - stop metali odznaczający się dużą rezystywnością, stosunkowo małym współczynnikiem cieplnym oporu elektrycznego i dużą stabilnością obu tych wielkości w pewnych zakresach temperatur. Stopy oporowe stosuje się w elektronice na: rezystory regulacyjne i obciążające (konstantan, manganin, nikielina), rezystory pomiarowe (np. konstatntan, manganin) oraz na elementy grzejne (nichrom, kantal).

 

Stop metali (dawniej także: aliaż) – tworzywo o właściwościach metalicznych, w którego strukturze metal jest osnową, a poza nim występuje co najmniej jeden dodatkowy składnik, zwany dodatkiem stopowym.

Tu wróćmy do definicji metalu. Skoro metal to pierwiastek o jakiś tam właściwościach to jak coś co składa się z przynajmniej dwóch pierwiastków może być metalem? Metal = 1 pierwiastek. Stop > 1 pierwiastek. Stop =/= metal. Tak jak jedna krowa to krowa, dwie krowy (lub więcej) to stado, ale stado nie jest krową (mimo, że składa się z krów).

Źródło cytatów: Wiki.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś ludziom do lansu wystarczał opis "full metal" i nikt nie dociekał :icon_lol: A jak trzeba było mieć niezawodną replikę to brało się TM. Dziś jest większy wybór za 600zł można kupić, albo i złożyć przyzwoitą replikę. W używki bez znajomego serwisanta bym nie wchodził, zakres replik polecanych jest w linku który podałem wcześniej więc też nie ma się co rozwodzić nad tematem.

Link to post
Share on other sites

Marku, masz ochotę dyskutować ze mną na tematy chemiczno-metalurgiczne? Serio?

Stopy oporowe NADAL są bardzo dobrymi przewodnikami. Definicja metalu to nie tylko ta chemiczna z wikipedii ale są też inne, masz tu drugą, też z wiki specjalnie dla Ciebie:

Metal jest materiałem (najczęściej krystalicznym) o wiązaniach metalicznych, którego główne cechy to:

. Pojęcie metalu nie oznacza wyłącznie metali w ujęciu pierwiastków chemicznych.

 

 

Ostatecznie nie jestem Twoim korepetytorem, żebym Cię miał uczyć w internetach. Po prostu przestań pleść swoje bzdury.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że w motocyklu mam plastikowy silnik, bo jest z siluminu czyli stopu glinu z krzemem :(.

Nie pisałem, że stopy to plastiki więc skąd taki wniosek?

Marku, masz ochotę dyskutować ze mną na tematy chemiczno-metalurgiczne? Serio?

Stopy oporowe NADAL są bardzo dobrymi przewodnikami. Definicja metalu to nie tylko ta chemiczna z wikipedii ale są też inne, masz tu drugą, też z wiki specjalnie dla Ciebie:

Metal jest materiałem (najczęściej krystalicznym) o wiązaniach metalicznych, którego główne cechy to:

. Pojęcie metalu nie oznacza wyłącznie metali w ujęciu pierwiastków chemicznych.

 

 

Ostatecznie nie jestem Twoim korepetytorem, żebym Cię miał uczyć w internetach. Po prostu przestań pleść swoje bzdury.

Okej, przyznaję Ci rację. Aczkolwiek posługiwałem się definicjami, które znałem (i wnioski wyciągnąłem logicznie poprawne). Co nie zmienia faktu, że metal daje skojarzenie czegoś mocnego, a ZnAl wykorzystywany przy replikach rzadko do takich należy.

Link to post
Share on other sites

Podepnę : Witam , mam zamiar kupić synowi rewolwer na Green gas i mam pytanie lepiej kupić Rewolwer GG R-357 Zastava Oruzje/ASG, Dania czy kupić raczej Replika rewolweru Python 357 Magnum firmy STTi ? Z góry dzięki za opinie i sugestie. Proszę o opinie tylko o tych 2 firmach .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...