Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika Snajperska


Recommended Posts

Witam forumowiczów!

Zastanawiam się nad zakupem repliki snajperskiej lub ew. karabinu wyborowego do ok. 700zł.

Chciałem dodać, że koniecznie musi być ze sklepu deltashop.pl Dlaczego? Ponieważ zrobiłem zwrot i mam wybrać rzecz o wartości ok. 350zł lub więcej jeżeli bym chciał dopłacić :icon_smile:

 

Tylko proszę bez well'ów, cym, i ''dopłać do vsr'ki'' :icon_wink:

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

EDIT: Nie będzie to moja pierwsza replika :)

Edited by PrOdEuX
Link to post
Share on other sites

No nie wyczerpałeś. Mowa tu również o aegach. Mam pytanie podoba mi się ten aug: deltashop.pl/p/434/20785/asg-steyr-aug-a3-mp-proline-17936--karabiny-elektryczne-repliki-broni-asg-air-soft-gun.html

 

Czytałem opinie na jego temat i jest według mnie opcją interesującą. Tylko czym się różni od tego: deltashop.pl/p/434/20761/asg-steyr-aug-a3-sportline-16935--karabiny-elektryczne-repliki-broni-asg-air-soft-gun.html

Link to post
Share on other sites

A np. do ok. 1000zł? Może być też aeg z długą lufą.

Jeżeli swd to spreżyna czy elektryk?

PS Dzięki za powyższe odpowiedzi :icon_wink:

 

To zależy czy zależy Ci na "szybkostrzelności" czy też nie. Repliką snajperską sprężynową "przegrywasz" z aeg jeśli chodzi o szybkość strzelania (mowa o trybie single nie auto). Nie każdemu się to podoba, bo w przypadku zagrożenia musisz sięgnąć po replikę boczną (małe odległości), ale jak ktoś do Ciebie "sieje" z aeg nawet na single to ciężko się sprężyniakiem mu przeciwstawić.

 

Jeśli lubisz radzieckie wynalazki to polecam swd. Moim zdaniem różnica dodatkowa na plus sprężyny jest taka, że tuningując odpada Ci choć jeden dodatkowy koszt, który w aeg będziesz pewnie musiał ponieść, a mianowicie koszt wymiany silnika.

 

W sprężynie tego nie ma, ale za to jest spust, który trzeba wymienić, więc pewnie na jedno wyjdzie i może będzie kilkadziesiąt złotych taniej i zostanie na kulki :icon_smile:

 

Prawda taka, że biorąc się za tuning tak jak kolega wyżej napisał -trzeba wyłożyć sumę większą od ceny repliki (czy to aeg czy spring), ale spring moim zdaniem ma jedną przewagę - można wykonać to taniej niż elektryk. Dlaczego? Opiszę na swoim przykładzie: kupiłem swd koera za cenę poniżej 400 zł, w stocku ma to 2 sprężyny (chińczycy zachęcają do zakupu dając do karabinu springa 400 fps, oraz dodatkowo w zestawie drugą sprężynkę dającą około 550 fps).

 

Praktycznie na starcie wybierasz z mocniejszą, a 400 dostajesz luzem. Po wyjęciu z pudełka - strzela to celnie na około 50 m , a i tak trzeba się mega starać, żeby trafić (montażu i lunety oczywiście to za taką cenę nie ma).

 

W aeg na starcie (o ile uciągnie taką sprężynę) przegrywasz. Po usztywnieniu lufy wewnętrznej wg tematu z forum (o swd a&k, ale to jest praktycznie to samo co koer) ma to już nieco lepszą celność (w aeg być może trzeba to także zrobić, czyli usztywnić lufę wewnętrzną - robiłem sam, co przy elektryku bałbym się robić, bo do gearboxa na razie podchodzę jak do jeża :icon_biggrin:)

 

Więc w aeg pewnie koszt zakupu sprężyny dochodzi i serwis, chyba, że zrobisz samemu to chwała za to :icon_smile:

 

Kolejna sprawa - montaż i luneta - tutaj koszta takie same i zależne od tego co kupisz, czy montaż z AK, czy dedykowany, czy lunetę PSO czy jakiś ACM za 80 -100 zł - nie wnikam.

 

Po zakupie tychże akcesoriów tj. montażu (kupiłem od AK, bo mi nie przeszkadza, że nie oryginalny - nie dyskutuję o gustach) i lunety (u mnie ACM - i tak nie będę strzelał na 300 m) już się okazuje że da się w miarę strzelać na 60-70 m, a zasięg maksymalny przekracza 85 m (na takie odległości trafiałem na stockowej lufie i gumce a kulka leciała dalej za cel, więc maksymalny jest większy - powiedzmy, że skuteczny jest 85-90 m).

 

W elektryku to trudno mi podejrzewać, żeby był podobny jak aeg np. cymy ma chyba w stocku 480 fps (ale to ktoś mądrzejszy się wypowie).

 

Do tego w elektryku pewnie musiałbyś cylinder, tłok, prowadnicę i głowicę tłoka zmienić nie mówiąc o sprężynie i silniku, a i może zębatki, żeby to poszło jak należy.

 

Lufa i gumka - nie dyskutuję, bo koszta podobne za towary z różnych półek (niska, średnia i wysoka - można założyć do obu to samo).

 

Rączka przeładowania - zrobiłem sam, bo mam możliwość - jeśli nie to dodatkowy koszt w postaci jakichś 70-80 zł za aluminiowe przedłużenie rączki.

 

Powyższe wyniki uzyskałem praktycznie tylko na mocniejszej sprężynie, bez doszczelniania, zmiany lufy, gumki i komory, a i od biedy po przesmarowaniu i usztywnieniu daję się naciągać ręcznie około 550 fps.

 

Idąc dalej w tuning i mocniejszą sprężynę będzie trudniej to wykonać - nie każdy też ma "możliwości" i lubi to naciągać.

 

Także wg mnie, jak boisz się elektryka tuningować, albo nie masz na tyle doświadczenia, żeby się za to brać, ale nie boisz się poekspermentować na sprężyniaku to wg mnie warto sprężynę.

 

Jeśli lubisz komfort posiadania elektryka - strzelanie na single nawet większej ilości kulek to aeg.

 

Trzeba rozważyć czego oczekujesz i podliczyć "za" i "przeciw"

 

U mnie wyszło to tak:

zawieszenie do repliki (nie było w zestawie - zrobiłem sam) 0 zł

usztywnienie lufy - 0 zł (zrobiłem sam),

rączka przeładowania (przedłużka) - 0 zł (zrobiłem sam),

przegląd i smarowanie repliki - 0 zł (zrobiłem sam),

sprężyna 500 fps (chińczyk, był w zestawie z repliką) 0 zł,

gumka (zielona G&G) -35 zł,

lufa (Madbull Black Python na razie 650 mm zobaczę czy zostanie na dłużej) - 110 zł

montaż na jaskółkę z AK - 55 zł,

luneta ACM 3-9x40 - 80 zł (używka w idealnym stanie)

więc wydałem około 300 zł na same części, bez montażu bo montowałem wszystko sobie sam (kulek i magazynków, oraz zawieszenia nie liczę)

 

Na lufie MB i gumce GG nie robiłem jeszcze testów, więc nie wiem czy jest więcej/mniej fps, czy jest lepszy/gorszy zasięg - liczyłem na poprawę celności, więc jak schronuję i postrzelam to się okaże.

 

To jeszcze nie koniec tuningu, bo zapewne będę musiał chińską sprężynę z czasem wymienić na lepszą (ubije się), do tego okaże się co z lufą, ponadto jeszcze może komora do wymiany, bo wkurza mnie regulacja hopka imbusem (trzeba montaż z lunetą zdjąć), może dojdzie dysza i okaże się z biegiem czasu co ze spustem, czy zaczep nie wyciera się itd. Także pewnie jeszcze z 500 zł przede mną :D

 

Jakby tak jeszcze dopieścić z zewnątrz np. w drewienka to ponad 1000 zł za sam tuning się zrobi :D

 

Ale lubię grzebać, więc chociaż co pomodzę i sam spróbuję to moje i sam się z wieloma rzeczami bawię :D

Wybór należy do Ciebie :icon_smile:

 

 

P.s. w springu odpada jeszcze koszt baterii (pewnie by lipo poszło do repliki). No i spring nawet w mrozy nie padnie :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję. Dało to mi dużo do myślenia. Tylko ze sprężyną jest taki problem, że jaki Ci coś padnie, to jest ciężko z częściami.

 

Nie ma za co :) Po to forum< aby sobie pomagać :D :D

 

Cylindry, tłoki, komory widuję bo sobie czasem szperam po częściach, gorzej z zaczepem spustu. Sprężyny i inne są.

 

Jak dobrze zrobisz usztywnienie i poskładasz to raczej nie ma co tam paść, bo replika jest sama w sobie prosta bardzo (dlatego zdecydowałem się sam tam dłubać, bo w aeg bym się nie odważył).

 

Jest na forum temat o swd (a&k) poczytaj sobie i tam masz fajnie opisane wieloletnie doświadczenia na swd :D

Wtedy będziesz wiedział czy chcesz w to iść - mi trochę ognia ciągłego brakuje i szybkiego single, a i 500 + fps też swoje robi to też trzeba uważać, żeby do kogoś z 30 m nie wypalić).

 

No ale zobaczę jak tam się dalej sytuacja rozwinie, bo z takim wiosłem 1,20m biegać to też trzeba umieć, albo się nauczyć :D

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za niski na swd. To ze względu na mój wiek... Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat snajperstwa, to powinno się uczyć podchodzić bezszelestnie do wroga i ściągać go z bliskiej odległości ok. 30m. Dlatego nie napisałem nic o tuningu w temacie. Wystarczy mi dobra lufa, gumka i 400 fps. A poza tym, my w naszym teamie strzelamy się na małe odległości.

Link to post
Share on other sites

No nie wyczerpałeś.

 

Pytanie które zadałeś pada w zasadzie od zawsze, dlatego powstał temat który podlinkowałem. Ponadto, forum jest pełne poradników, a w większości tematów o popularnych "sznajperkach" w pierwszych postach zrobione są streszczenia. Trzeba tylko ruszyć główką i poczytać. Leń jesteś i tyle.

Link to post
Share on other sites

to musisz sobie przejrzeć modele i poczytać opinię o nich - tematu jak ze specshopu wybierać pewnie nie ma jako takiego.

 

Jak przeglądam ofertę to widzę, że tam snajperki wyskakują zaraz po pistoletach :D tak czy inaczej coś co kosztuje 300-400 zł tylko przypomina wyglądem snajperkę, dlatego z takimi replikami nierozłącznie wiąże się pojęcie tuningu :) Chyba, że ktoś kupuje, żeby na ścianie powiesić i ma to być stock.

 

Po co mi taka snajperka jak mam problem na 50 m trafić w człowieka, a z aeg (rk-02 z kolimatorem) moge wybrać gdzie go chcę trafić i jeszcze mam ogień ciągły??

Dlatego dyskusja zeszła na tuning, bo to nie znaczy wybrać coś tam i snajperkę zrobisz, tylko baza pod tuning tez musi być odpowiednia. Można i 1000 fps zrobić, a wytrzyma 1 strzał, albo nie strzeli ani razu :D

Link to post
Share on other sites

Masz rację Foton, ale już mam MP5. Spróbuję się na następnej strzelance ukryć się jakoś daleko. A np. ta: deltashop.pl/p/435/1830/sniper-rifle-svd-dragunov-black-karabiny-snajperskie-repliki-broni-asg-air-soft-gun.html Wydaje mi się, że sobie poradzę może z tym wiosłem :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...