Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta Aresa ma mechanizm spustowy jak pozostałe MSR, a zespół cylindra najpewniej zbliżony do VSR. Komora HU w MSR-ach ujdzie, ale po przeróbkach. Poza tym funkcjonalny magazynek w oryginalnym miejscu wygląda fajnie i dodaje realizmu, ale pod względem niezawodności tego rozwiązania już tak fajnie nie jest.

 

Cyma jak to cyma - jak to wyżej zostało wspomniane, kluczowa jest komora HU. Komora będzie w miarę ok to i replika się do czegoś nada.

Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites

znalazłem i powiem, że pierwszy raz taki widzę spodziewałem się raczej standardowej przekładni czy jak to nazwać co jest przy lufie po lewej str albo pokrętła ale okazuje się że hopek ustawia się poprzez 2 małe dziurki w komorze które widać dobrze tylko przy dobrym świetle po miesiącu myślę że zrb o tej replice jakiś artykuł :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeglądałem temat o tej replice na zagranicznym forum i jakiś gościu rozłożył ją i porobił zdjęcia. Z tego co wyczytałem i widziałem to w stocku mamy coś ala zt od pdi. Komora to również kopia tej od pdi. Do cylindra pasuje idealnie tłok od vsr. Czyli obiecująco. Ogólnie replika wyglada na rebrand tej od S&T powstałej we współpracy z PDI.

Link to post
Share on other sites

Może parę słów o tym karabinie:

 

- lufa wew. wygląda na bardzo wysokiej jakości, ma głęboką koronę itd, ale jest miętka jak nie wiem, robiłem teflonfix i przy skręcaniu komory śruby wgieły lufę do wewnątrz...

- już drugą mam w łapach, pierwsza miała szczelność strzykawkę, na lufie zew. i cylindrze była nalepka QC passed itd a w drugiej jest na lufie zew tylko i nie było strzykawki...

- tłok jest pod 13mm springi, prowadnica nie...

- lufa to 460mm jakby ktoś się zastanawiał.

- ogólnie spoko karabin, pierwszy strzelał okolice 460fps na 0,28 GG (bo takie mam najlżejsze) drugi podobnie ale z troszkę większym rozrzutem.

- cylinder imo jest do wymiany, nie jest stalowy, mam wrażenie że mój się już rozchodzi lekko...

- magi podchodzą chyba z m24

- lufa zew. nie jest przymocowana do łoża tak jak w l96 albo vsr, tylko tak jak w palnej leży na łożu, nie jest sztywna bardzo przez to, ale nie przejmowałbym się tym, chyba że ktoś chciałby montować tłumik dźwięku 70 metrowy to raczej bym tego nie robił.

- spust jest bardzo fajny, szkoda że nie ma regulacji jak w pdi, ale nie narzekam, jest spoko

- gumka HU jest zadziwiająco porządna, ale w sztuce którą mam obecnie mam wrażenie że puszcza kołnierzem

 

Ogólnie plan mam taki:

 

- zestaw cylindra od barta

- precka jakaś nie wiem jaka promyk alboco jak narazie wpadnie jakiś stalowy wyrób

- zobaczę jak to gada :icon_smile:

 

Update: Lufa jest na tyle plastyczna, że po odkręceniu HU wróciła do pierwotnych wymiarów.

 

To tyle z grubsza, jak ktoś ma jakieś pytania zapraszam w temacie do dyskusji, nie piszcie do mnie PW.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...