Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

porobiona, wszystko ładnie śmiga z, nazwijmy to customowym odpowiednikiem M160 100 m bez problemu jak nie więcej, 85-90 skuteczny - JEDNAK - (sorry ;p ) Macie jakieś sposoby na "odciążenie spustu"? ładnie strzela się i wgl ale po dwóch magazynkach na mocniejszej sprężynie czuć spust "odbity" na palcu, zestawiając ze stockiem ciężko wcisnąć. Jest opcja porobienia spustu, sprężynką jakąś czy czymś żeby chodził gładko? Czy szansa to dopiero jak wyjdzie zestaw spustowy  do Cm.700? pomijając fakt że pół jego drogi jest luźny, a od pół dopiero jest ten ciężki do wciśnięcia punkt :p

Link to post
Share on other sites
  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Masz lufę i gumę/dystanser inne niż stock? Może z gumami warto poeksperynentować z HU. U mnie na razie będzie po prostu porównywanie Macarona z Monsterem i w końcu ten TDC xd

Z innej beczki;

Zauważył ktoś /ma ktoś też tak że po wciśnięciu spustu i zatkaniu końca lufy wewnętrznej palcem szczelność podupada, ale przy tym samym ale z dociśnięciem całego cylindra palcem "do przodu" (dociska się do komory HU) szczelność 100% ?

Link to post
Share on other sites

Lufa, gumka, dystanser są inne. Już wszystko robiłem i nic się nie zmieniało. Jedynie czerwony madbull dawał super szczelność ale nie kręci kulek 0,43.

Szczelności na komorze nie ma bo za każdym razem się powietrze wydostaje.

Link to post
Share on other sites

Gdyby ktos był zaciekawiony wymianą komory:
(Post zaczerpnięty z Airsoft Sniper forum)

This Cyma M40A3 is identical with S&T M40A3 PDI Custom which I used.

For those who are looking for after market hop up chamber for this gun, it can use action army hop up L96 chamber, since the diameter is same 22mm. 
For applying this you have to drill a 2.5mm hole on the outer barrel, 6mm from the edge that the magazine comes in to outer barrel.
Also sand the mag catch to make enough room for the screw that holds the chamber through the 2.5mm new hole.

It's definitely giving much better consistency compare to the stock one.
The only problem is when you adjust the hop screw. You can do it by sliding a little and adjust through the hole that originally exist. It is difficult but do-able. TDC might be a perfect combination for this set up.
 

ReStart.exe

2018-04-16_12_1523858067096.44.22.jpg

2018-04-16_12_1523858095636.47.22.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

siema!

wsadziłem komorę Action Army od l96 mniej więcej w ten sam sposób co kolega z Airsoftsniperforum z tym, że u mnie jest bardziej cofnięta w stronę cylindra, w zasadzie wyśrodkowana w tym oknie. działa to bez problemu ale trzeba mieć TDC bo inaczej regulacja hopka to jakiś koszmar musi być (ja zrobiłem tdc już wcześniej). trzeba też porobić dziurki w magach tam gdzie plastik opiera się o lufę zewnętrzną bo teraz pojawia się tam śruba.

da się ten karabin stuningować spokojniutko tylko, że trzeba "trochę" pracy i precyzji w to włożyć :)

 

teraz szukam RĄCZKI PRZEŁADOWANIA - wie ktoś czy podchodzi z VSR?
 


mój konfig:

buda: cm.700

lufa: lambda one 6.01 455mm

gumka hopup: prometheus, czarna, flat

komora hopup: action army l96

dystanser: prometheus flat (czarny)

zespuł spustu: stock z podmienionym zębem trzymającym tłok na taki własnej roboty ze stali (stockowy był za krótki i nie łapał tłoka)

sprężyna 170 airsoftpro od l96 z dołożonym centymetrowym dystansem na prowadnicy (cylinder w cm.700 jest dłuższy niż w l96)

prowadnica: airsoftpro od vsr

tłok: airsoftpro czerwony do VSR (uwaga, sprawdzić przed montażem czy dobrze skręcony, mój się poluzował)

głowica cylindra: airsofpto z płaskim ryjem bo mam płaski tłok (stockowa dysza jest odrobinkę cieńsza ale za to dłuższa)

cylinder: stock.

replika strzela naprawdę KOZACKO :) na 0,48g mam 420 fps więc mocy też nie brakuje przy czym pomiar na 0,2g pokazuje 620 fps więc jest to sporo poniżej limitu większości imprez gnie nie mierzy się jouli. w moim przekonaniu ta moc to aż nadto a replikę naciąga się bardzo łatwo (bez odrywania oka od lunety). ładowanie tam dłuższej lufy nie da nic chyba, że ktoś ma zamiar walić lżejszymi kulkami (co także jest bez sensu). najwięcej jouli z tego setupu wychodzi właśnie na 0,45-0,48g.

wiele razy słyszałem, że tej repliki nie da się stuningować - teraz wychodzi na to, że da się i jest to najtaniej złożona, porządna giwera do snajpienia bo cena za wszytsko wyszła niezła a buda jest 100 razy lepiej wykonana niż tanie VSR czy l96 (co do vsr marui się nie wypowiadam bo nie miałem tego w ręce, zwyczajnie mi się nie podoba)

 

pozdro!

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Buda faktycznie wykonana przyjemnie i nie wydaje się tania. 

Nie wymieniałeś ringów trzymających cylinder? U mnie to pierwsza rzecz której szukałem i dopiero po wymianie tego na teflonowe była przyjemność z używania bo chodzi gładko - a jednak... ! Przy sprężynie M160 do VSR (13 mm - wym wewn) mimo że naciąg jest gładki to przeładowanie innym osobom serio sprawia trudność, po przeszło godzinie strzelania zabiją to część przyjemności - tak samo boli palec od "twardości" spustu.

Czy zmiana sprężyny na - jw. L96 z jakimś dystanserem może rozwiązać sprawę lekkiego naciągu? A może macie jakieś sprężyny godne polecenia/sprawdzone? Zależy mi na 160-180 max i stosunkowo przyjemnym "ciągnięciu" :lennyface:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, ogłaszam i rozgłaszam - Mod do HOPKA / TDC - użytkownik olx Airsoftology podjął się zaprojektowania i druku (sprzedaży) jednolitego ramienia do  naszej kochanej komory HU. Ramię trzyma dystanser, nie pozwala mu latać na boki co dzieje się przy stocku, samo w sobie siedzi w komoże stabilnie, wymaga zrobienia TDC, ale to chyba Must have w tej cymce (z resztą w SSG24 na full thrusta też trzeba wiercić tdc ;p )

https://www.olx.pl/oferta/asg-cyma-700-ramie-dociskowe-hop-up-nie-m4-vsr-mp5-g36-airsoft-CID767-IDAKV3p.html

Ramię w dwóch opcjach - dla komór stockowych - bez powiększanial okna komory (żeby lepiej upozycjonować dystanser na gumce)ORAZ dla komór z rozwierconym okienkiem

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zestaw tuningowy z TG (60zl) daje moc 603fps przez około pierwsze 10 strzałów. Po 100 strzałów zbił się do 587fps i tak się utrzymuje póki co.

Przeładowanie nie jest tak gładkie jak w stocku z powodu aluminiowego tłoka który obiera się dość mocno o cylinder. Sprężyna jest około 1cm dłuższa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i ja także skusiłem się na  tą replikę. Mam wersję olive na razie w stocku: plan jest taki, żeby zmienić gumkę i dystanser, zrobić TDC  i cieszyć się z osiągów. Na razie sprawdziłem to na chrono - 505-520 fps w stocku.

Zestawu tuningowego na razie nie kupowałem. Zobaczymy jak się będzie to sprawować - na razie robi wrażenie dosyć solidnego :)

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy cm.700 :)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Foton napisał:

 

TDC rzeczywiście robi różnicę ;) Mimo wielu głupich pytań na forum, na prawdę replika robi robotę :) a do tego pozmieniane bebechy i tym bardziej jak marzenie. Polecam też wymienić plastiki trzymające cylinder na teflonowe. Ogromna różnica w przeładowaniu, wręcz daje satysfakcję. Jedyne co to mówią że ciężka, ale łapy same się nie zrobią ;p 

O teflonowe ringi polecam podpisać do Bart_a na maila. Polecam i pozdrawiam rówież ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przepraszam, że post pod postem, ale nie ma mozliwości edycji już.

No wreszcie i ja poskładałem snajpę z pomocą Airsoftology. Setup jaki jest w tej chwili to wszystko oprócz gumki i dystansera stockowe, dystanser Maple Leaf Omega plus żółta gumka Maple Leaf Macaron 60 stopni.

W replice wymieniłem także ślizgi na tworzywne od Airsoftology, a także ramię hop-up też na tworzywne od niego.  Oczywiście lufa nawiercona i nagwintowana pod TDC i fajnie się dystanser w oknie lufy pojawia.

Uszczelnione teflonem, przesmarowane i na chrono pokazuje w granicach 510-520 fps i się trzyma w tych granicach (co mnie zadowala biorąc pod uwagę, że cylinder, dysza, tłok, sprężyna i prowadnica sprężyny to stock). A jak będzie z celnością tego to się okaże (niby stockowo lufa ma 6,03).

Przy okazji serdeczne podziekowania dla kolegi Airsoftology za dobry kontakt sms/facebook, porady i miłą współpracę zarówno przy cm.700 jak też i klamce mk 23.

W niedzielę spróbuję przestrzelać na początek w ruch pójdą kulki 0,45 specna, a pózniej zobaczymy czy nie zmienią się na BLS (na razie mam tego calutką paczkę). No i okaże się jak to lata.

Dziękuję także wszystkim udzielającym się w temacie, bo dzięki waszym postom i radom można było się zorientować co warto zrobić i w jaki sposób.

Pozdrawiam i życzę udanych trafień!

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Gdzieś miałem testy kulek i specna odpadała w przedbiegach. Celność marna. Najlepiej sprawdzały się Madbull i BLS. Odziwo specna wygrywała z guarderami :)

Nie potrafię dorwać tych tabeli co robiłem te testy :(. Kulki 0,36-0,45. Dystanse od 40-90m. Tyle pamiętam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzień dobry panowie, trochę odnawiam temat. Otóż zakupiłem ostatnio tytułową cymke, wystrzeliłem z niej 2 magazynki i zaczęło coś dziwnego dziać się z przeladowaniem. Strasznie ciężko zaczęło chodzić, po wyjęciu bebechow okazało się, że cylinder podczas przeladowania obciera się o lufę zewnętrzną. Nie wiem co może być tego powodem oraz proszę o jakieś wskazówki rozwiązania problemu. Czy może oringi teflonowe załatwiły by sprawę? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...