Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja zrobiłem testy na 0,45 specna. Lata to w miarę dobrze = przeważnie choć nie zawsze udaje się trafić w tarczę wielkości 500x500 mm (subiektywny punkt widzenia, bo nie miałem kulek tej samej wagi, żeby porównać). Zmierzony zasięg skuteczny do 80 m (na tyle kulki dolatują do tarczy) z dalszej odległości czasem udaje się trafić lecz delikatnie trzeba lobować = spadają pod tarczą.

Chcę jeszcze pozmieniać coś w replice i sprawdzić czy się coś zmieni.

 

Kupiłem też lepsze kulki czyli 0,45 BLS oraz zestaw tuningowy alu do cm 700  z TG z aluminiową prowadnicą spręzyny z łożyskiem, tłokiem alu i sprężyną na 575 fps.

Z zestawu wykorzystam sprężynę i prowadnicę z łożyskiem (jakoś nie do końca wierzę w ten super aluminiowy tłok, bo boję się że to cylinder mi porysuje).

Celuję w te 570 - 580 fps i poprawienie zasięgu skutecznego o 10-15 m więcej (czyli w granicach 90-95 m). Zobaczę czy uda się to zrobić.

Na razie wszystkie inne bebechy stockowe zostają.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witajcie dawno nie pisałem w tym temacie,jak to jest z wagomiarem kulek u was? ja mam cos w granicach 620fps set od barta lufa 550zci gumka maple macaron 80 i dystanser maple omega komora stock,strzela przyjemnie,nie narzekam na hopka,uzywam kulki bls 040g a jak czytam tutaj to uzywacie 043,045 przy mniejszych fps? z jakim wagomiarem mam pokombinować? jakich wagomiarów wy byscie uzywali na moim miejscu? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No ja przy 100 fps mniej do Ciebie (mam około 520) patrzyłem na kulki 0,36 i 0,4 na próbę. Przy zrobionym TDC to 0,36 są wyraznie za lekkie - niby hop na zero, a kulka szybuje w górę wyraznie. Podobnie choć trochę mniej mam na 0,4, ale różnica w 0,4, a 0,45 mam taką, że zasięg w miarę podobny (może kilka metrów krócej na 0,45), ale tor lotu i stabilność kulki 0,45 w locie o wiele lepsza.

Dlatego jak dla mnie optymalnie zostaje 0,45 raczej (nie miałem 0,43 żeby porównać).

Może to, że tak kręci przez flathop, bo mam zrobiony i z hopkiem na zero nawet mogę śrubkę od TDC wykręcić i tak poprostu mam. Może to także przez lufę, bo mam stock tylko. Dlatego sypię 0,45 :D

Myślę, że pewnie dla Ciebie 0,43 -0,45 będzie optymalne.

Za dużo to Ci kulek nie zostaje - jeszcze 0,48, albo 0,5, ale białych znowu nie ma i się zaczyna lipa (myślę tutaj o BLS).

Mam też 0,45 BLS więc w wolnej chwili zobaczę jak leci 0,45 specna, a 0,45 BLS.

 

Kulki jak chcesz testować to albo od kogoś pożyczyć kto ma, albo dobrym wyjściem jest kupić na Deltashop woreczki po 100 szt i można sobie porównać co i jak, bez kupowania po 1000 szt na próbę.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dzięki Foton,zamówiłem z Azteko 0,43 i 0,45g BLS po 100szt i będę testował jak latają,pewnie masz rację że przez flathop musisz używać cięższych kulek bo mocniej guma je dociska,u mnie siedzi dystanser omega i z gumką maple leaf macaron 80 ładnie podkręca,ale dla łatwiejszej regulacji muszę zrobić jedno ramię i tdc mod.

Edited by Saimon3
Link to post
Share on other sites

Dzięki odezwę się do niego :) ale mam pytanie z innej beczki,na jakiej długości macie ustawione te wałki stabilizujące lufę wewnętrzną (mierząc od pocztku komory hopka,tzn od miejsca gdzie przylega cylinder) bo nie wiem jak je ustawić,i czy używacie innych niż te oryginalne?

Link to post
Share on other sites

Ja mam te standardowe co były w replice.

 

Odległości to nie znam - muszę zmierzyć. Ale jak replika do mnie przyszła to lufa wewnętrzna latała w środku pomimo tych stabilizatorów. Jak rozkręciłem i składałem to próbowałem te stabilizatory wcisnąć trochę na lufę - tj. przesunąć je do przodu lufy.

Lufa zewnętrzna ma kształt stożka - przy komorze jest większa średnica, a na wylocie mniejsza. Jak za mocno wcisnąłem stabilizatory to nie mogłem tego zmontować.

 

Ale po małej poprawce złożyło się to fajnie - tak pasownie weszło bez użycia dużej siły i lufa wewnętrzna po skręceniu przestała latać.

 

Przy wkładaniu pomagałem sobie na wylocie lufy jakimś wkrętakiem oklejonym taśmą papierową/izolacją do przewodów czy szmatką, żeby lufy nie zarysować, a trafić w otwór w pierścieniu.

W pierścieniu zamykającym lufę zewnętrzną jest zagłębienie, że lufa wewnętrzna wchodzi i po złożeniu jest dociskana/podpierana na samej końcówce.

 

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Czyli metodą prób i błędów ustawiać,ok dzięki,nie używałem ich wcześniej w cale bo nie dość że nie chciały wejść na lufę zci (grubsza jest od stokowej)to używałem przejściówki do tłumika dźwięku i ta przejściówka była sama w sobie dość spasowana z lufa,dałem troszkę taśmy i siedziała sztywno więc uznałem że nie będę ich zakładał.Po wykręceniu tej przejściówki z tłumikiem nie podoba mi się to,że strasznie lata na boki (bo w sumie nic jej nie trzyma po za komorą i tym pierścieniem wewnątrz przy końcu o którym wspomniałeś.

Ps.dzięki że jeszcze tu ktoś odpowiada w tym temacie ;)

Link to post
Share on other sites

Promocja - 20% na szynę montażową do cymki na TG - może ktoś się skusi :)

 

 

A ja mam jeden tłumik od MK 23 USP Socom wolny i myślę czy tłumika jeszcze nie założyć. 

Wybebeszyć to z tego kawałka lufy co jest w środku, wstawić kawałki pianki do rur i zakręcić do cm 700 przez jakąś przejściówkę. Ciekawe czy to coś da poza wyglądem?

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że to kwestia wypełnienia, kupiłem z początku tłumik castellana jakiś za 30 zł, 150mm,ale  to ze względu na dłuższą lufę, potem jak zmieniłem na ZCI chowającą się w lufie zewn, zacząłem odkręcać tłumik, replika bez niego jest krótsza wydaje się bardziej "manewrowalna" ;p tzn poręczna - dodałem tam trochę wypełnienia i powiem szczerze że różnice w dźwięku słyszę sporą, ufając appce to masz 10 dB, ale "na ucho" to dźwięk strzału jest rzeczywiście "wygładzony" - cichszy z tłumikiem a główny huk idzie z cylindra mam wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam lufę 550mm schowana w tłumiku 100mm,jeżeli jesteś po stronie celu to fakt dźwięk jest troszeczkę inny ,ale jako strzelec słyszę tylko uderzenie tłoka i manewrowanie gorsze.Byłem dziś przestrzelać replikę i na około 60 metrach na kulkach 040g bls 5 strzałow w celu na 5,w karton po pizzy.Na kulkach 045g bls nie miałem problemu trafić na 80m w karton,a 040g już uciekały na lewo na prawo pod koniec lotu,więc narazie zostaję przy 045g 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, EszOzwierz napisał:

Podejrzewam że to kwestia wypełnienia, kupiłem z początku tłumik castellana jakiś za 30 zł, 150mm,ale  to ze względu na dłuższą lufę, potem jak zmieniłem na ZCI chowającą się w lufie zewn, zacząłem odkręcać tłumik, replika bez niego jest krótsza wydaje się bardziej "manewrowalna" ;p tzn poręczna - dodałem tam trochę wypełnienia i powiem szczerze że różnice w dźwięku słyszę sporą, ufając appce to masz 10 dB, ale "na ucho" to dźwięk strzału jest rzeczywiście "wygładzony" - cichszy z tłumikiem a główny huk idzie z cylindra mam wrażenie.

Dziękuję za opinię chyba popróbuje z tłumikiem

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że jedem post pod drugim. Dzisiaj wreszcie przetestowałem replikę. Po zrobieniu rhopa, na wyciętej zielonej gumce G&G oraz z dystanserem Omega, zasięg skuteczny przy około 520 fps mam w granicach 90 m skuteczny i ponad 95 m maksymalny. Sprawdzałem na kulkach 0,45 specny i 0,45 BLS. Kulki (szczególnie BLS) lecą  fajnie i w traczę sylwetki 500x500 wchodzi 5 na 5 strzałów (patrzyłem w odległości 80 m).

 

Trzeba się także starać trafić przy tej ogległości (myślę tutaj o celności, bo niewielkie wachnięcia ręki powodują pudło) - strzelałem z ręki podpartej na kolanie (pozycja klęcząca).

 

Jak na stockową lufę leci to fajnie (mam jeszcze TDC zrobione jak pisałem wcześniej).

Miałem wcześniej swd Koera i tam tak kulki fajnie nie latały jak w Cymce :)

Jak dla mnie rewelacja - po Koerze została mi jeszcze lufa 650 PPS, ale chyba już nie będę w tym grzebał - tym bardziej że będę musiał ją skracać jeszcze.

Ale z tym tłumikiem mnie korci i coś podziałam.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

No to ładne wyniki masz :) na wczorajszym strzelaniu zapomniałem kulek... Kumpel pożyczył mi 048g bls i lipa hopek wcale mi nie podkręcał kulek.bylo ze dwa stopnie więc może i dlatego albo i kulka za ciezka,musze się wziąć za to tdc.ps.mam gdzieś stara zieloną gumkę g&g może pokombinuje. R hopem

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Saimon3 napisał:

No to ładne wyniki masz :) na wczorajszym strzelaniu zapomniałem kulek... Kumpel pożyczył mi 048g bls i lipa hopek wcale mi nie podkręcał kulek.bylo ze dwa stopnie więc może i dlatego albo i kulka za ciezka,musze się wziąć za to tdc.ps.mam gdzieś stara zieloną gumkę g&g może pokombinuje. R hopem

Dzięki. Trochę się poprawiło po flathopie. W sumie osiągi mnie zadowalają i mogłyby zostać.

 

Jak TDC zrobisz to 0,48 na pewno Ci podkręci (pewnie na nich stabilnośc lotu jeszcze lepsza jest), bo u mnie jak ze śrubką przesadziłem i dodałem za dużo to po 70 m jeszcze daje hopka do góry (pewnie przy takim hop up jeszcze mógłbym podbić lot kulki na końcówce i uzyskać 100 m).

Mam te 90 m idealnie prostego lotu, że celując na przybliżeniu 3, albo 4 na lunecie, kulki lecą i trafiają blisko krzyża.

 

Więc rób TDC. Zobaczysz różnicę na plus i regulacja hopka o wiele lepsza i wygodniejsza. Ja mam śrubkę trochę za długa i do transportu repliki ją wykręcam z lufy - muszę przyciąć i zostawić, albo dać imbusową i kluczyk sobie do schowka pod spustem schować :D Jak już ustawię to jest miód, ale po co to zawsze ustawiać jak można ustawić imbusem i mieć spokój (ewentualnie malutkie korekty).

Jakbyś chciał gumkę z wypustek "kastrować" to najlepszy sposób wywinąć na lewą stronę, żyletka i naciągnąć na lufę. Wtedy obcinasz wypustki i jest super. Przy odrobinie precyzji nie przetniesz gumki :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Witam,

wczoraj podziałałem ze swoją cymką. Wymieniłem lufę na PPS i jest problem bo stockowe stabilizatory nie wchodzą, jest trochę inne okienko na hop up przez co nie widać dobrze dystansera w lufie i pewnie mój rhop nie bedzie działał jak trzeba. Poza tym, że lufa z swd ma chyba 590 mm i trzeba albo ciąć albo schować to w tłumiku.

 Jak obejrzałem tłumik z mk23 socom to na długość by się zmieściło i zostaje 1/3 długości na wygłuszenie. FPS na tej lufie pokazało 500-510 max.

 

Ostatecznie wróciłem na razie na lufę stockową ale zmieniłem gumkę na macaron bez wyspustek i do tego włożyłem sprężynę z zestawu tuningowego. Jest trochę dłuższa niż zwykła i nawet jak jest rozprężona to już trzeba głowicę tłoka dopychać dosyć mocno, żeby wkręcić.

Widać, że sprężyna jest przekrzywiona poza prowadnicą w cylindrze co może rysować cylinder.

Prowadnicę zostawiłem z pomu, tłok i głowica tłoka zostały - sprawdziłem i wyniki w granicach 560-570 fps na 0,2, 380 fps na 0,45g i energia około 3 J.

Naciąga się to ciężej niż poprzednio - przy oku żeby naciągnąć jest problem bo się trzeba siłować (przedtem naciągałem). Osiągów w terenie nie znam, bo składałem wieczorem w domu i tylko schronowałem. Chyba jednak wrócę do tego co było - łatwiej przeładowywać no i boję się o to rysowanie cylindra przez sprężynę (to samo z prowadnicą i tłokiem alu).

 

Poza tym ta przejściówka do tłumików do cm 700/701/702 ma gwint, który jest zamały w porównaniu do tłumika z socoma, który i tak mi leży. Trzeba przejściówkę toczyć :D

Kupiłem szynę na promocji i zamontuję jak skrócę troszkę śrubki bo nie da rady ich w body aż tyle wkręcić :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Saimon3 napisał:

Szkoda cylinder porysować, daj znać jak z tą szyną czy będzie ładnie pasować czy trzeba będzie ja pod szlifować,żeby nie wypychała czasem lufy zewnętrznej w górę.ps ja nic jeszcze nie pogrzebałem przy swojej... Niestety brak czasu.

No też tak myślę z tym cylindrem. Szynę założyłem - jedyny problem to zbyt długie jak dla mnie śrubki do przykręcenia dolnej części do body. Są tam niby otworki do wkręcenia tych śrub, ale ze 3-4 zwoje przed końcem już nie chcą się wkręcać i trzeba używać ogromnej siły. Skróciłem te 4 zwoje i weszły bardzo fajnie. Dobrze trzymają dolną część szyny w body.

Górna połowa też fajnie pasuje, śrubki bez zastrzeżeń.

Pomalowałem swoją cymę i wygląda to tak (osłona spustu, lufa zewnętrzna, szyna malowana -montaż i luneta były malowane wcześniej). Dwójnóg jest jeszcze w spadku z swd - też wcześniej malowany z inna repliką.

1d5c1cc9f4458602med.jpg

31c8f7a8ad4d4621med.jpg

84d71abb5580a6cdmed.jpg

Właśnie pracuję nad tłumikiem z Mk23, żeby zaadaptować go do cymy. Wybebeszyłem środek - wygłuszenie z pianki do rur i spasowanie ciasno z adapterem do cymy 700.

 

W niedzielę test repliki w terenie po tych przeróbkach - zobaczymy co i jak :)

 

Kupiłem dziś więcej kulek o wagach 0,43 0,45 a nawet 0,48  (po 100 szt do testów).

Jak przyjdą to popatrzę co i jak lata.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...