Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@Foton. Do tłumika to lepszy od gąbki i innych wynalazków jest tzw. z angielskiego Scotch brite. A po ludzku to jest zwykły pad ścierny do kupienia w Castoramie za parę groszy. I z tego wycinasz wypełnienie (krążki) coś według tego schematu : 

0f622268a5d4.jpg

 

Średnica otworu wewnętrzna ta mniejsza krążków przez które przelatuje kulka. Im mniejsza tym ciszej. Ale musi być to wykonane precyzyjnie i osiowo. Bo inaczej katastrofa. Najlepiej wytoczyć sobie taki wycinak. 54002583_358355478344992_447196101277751

Tylko ten pad to nie zielony. Lepszy ten w kolorze buraczka. Ma większą gęstość.

54255902_358355518344988_284696683218993

I będziesz Pan mocno zdziwiony. A przede wszystkim zadowolony z efektu.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites
  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
12 godzin temu, Saimon3 napisał:

Zabieram się za ten tdc mod i szukam inspiracji jak by miał wyglądać,jak dzialac, pokrętło śrubka itp.Czy mogli byście mi podesłać foto jak to u was wygląda? Z góry dzięki :) walski.szymon1@gmail.com

Można różne wersje zrobić. Np.:

Ja to wywierciłem wiertłem fi 3,2 mm, nagwintowałem na M4 i początkowo miałem śrubkę zwykłą, ale ponieważ wystawała (była widoczna) i musiałbym wkrętak nosić, żeby to dokręcać jak jest potrzeba, to wymieniłem na śrubkę imbusową. Imbus wkleiłem w schowku tj. dopasowałem kawałem koszulki termokurczliwej, żeby klucz wchodził bez luzu - koszulke przykleiłem ostrożnie do klapki koło spustu. Wsuwam tam kluczyk i zamykam klapkę - już ki.ka strzelań wytrzymał i jeszcze sie nie zgubił, więc miejsce chyba dobre i jest pod ręką jak trzeba :D

 

Wygląda to tak:

be82a793cc2fb08dmed.jpg

f1b4281edfed5457med.jpg

3c0d1b8c8bdb131dmed.jpg

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Foton czyli nagwintowałeś otwór w lufie zewnętrznej,nie za cieńka ścianka na gwint? A pod spodem jak to masz?jedno ramie, sklejone dwa? Co ci je wypycha? Ja myślę żeby wywiercić otwór i przykleić nakrętkę na lufę zewnętrzna i dać śrubkę żeby ją goła ręką regulować.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Saimon3 napisał:

Foton czyli nagwintowałeś otwór w lufie zewnętrznej,nie za cieńka ścianka na gwint? A pod spodem jak to masz?jedno ramie, sklejone dwa? Co ci je wypycha? Ja myślę żeby wywiercić otwór i przykleić nakrętkę na lufę zewnętrzna i dać śrubkę żeby ją goła ręką regulować.

Tak zrobiłem - nagwintowałem przez lufę zewnętrzną - no u mnie gwint trzyma jeszcze i działa ok. Możesz właśnie przykleić nakrętkę M4 i przez to dodatkowo śrubkę dać.

 

U mnie pod spodem mam jedno szerokie ramię z drukarki 3d od Airsoftology (jest tu na forum i na olx też znajdziesz). Ale można takżer próbować skleić te 2 fabryczne ramiona co były razem i je założyć.

 

Oryginalne śrubki od hopka fabrycznego mam całkiem wykręcone, oring co był na ramionkach hopka zdjęty, a pod tym ramieniem dystanser Omega do flathopa, który naciska od razu na gumkę.

Mam jeszcze zrobiony rhop - czyli wężyk silikonowy wklejony w okno lufy bo bokach na klej, na to gumka Maple Leaf bez wypustki i dystanser omega flat hop. Działało to ok, ale na stockowej lufie nie byłem dostatecznie zadowolony z celności. W zeszłym tygodniu zmontowałem to na nowo na lufie pps. W wolnym czasie chcę sprawdzić celność (mam nadzieję, że się poprawi i będzie dobra). Jeśli nie to albo przeróbka komory na Maple leaf crazy jet itaka lufa, albo labda one wpadnie :)

Szkoda, że zdjęć nie zrobiłem, żadnych jak składałem.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Jak wspomniał przedmówca - też mam od Airsoftology z olx, choć nie dam sobie uciąć   czy ją ma dalej w ofercie, ale możesz pytać - 2 wersję ramion pojedynczych, dla stockowej i stockowej - przerobionej, gdzie ramię przesuwa się bliżej okienka, żeby precyzyjniej dociskało, do tego dodał 2 śrubki na imbus z łbem walcowym, którymi lufę nagwintowałem (obiema bo pierwszy raz zrobiłem to źle więc mi ją zerwało, przez co musiałem ją wywiercić i wykręcić resztki). Lufa jest aluminiowa, bez problemu nagwintujesz, nie jest aż tak cienka. Ja na śrubę wrzuciłem jeszcze sprężynkę z długopisu którą lekko poszerzyłem. Może to jakoś ładniej oprawię bo pokusiłem się o drukarkę 3D. Wiem za to też że Airsoftology miał ostatnio uszczelnioną komorę HU.

20200219_164154.jpg

20200219_164107.jpg

Link to post
Share on other sites

Gdy robiłem u siebie TDC to też obawiałem się że lufa zewnętrzna będzie zbyt cienka do nagwintowania, jednak jest spoko. U siebie wywierciłem wiertłem 2.5, nagwintowałem pod 3mm i jest świetnie. Od razu wydrukowałem sobie też pojedyncze ramie do hopka bo mam dostęp do drukarki (#bogactwo). Jednak jak masz pojedyncze ramie musisz naprawdę precyzyjnie ustawić. A i jak śruba wystaje ponad lufę naprawdę warto aby była tam sprężynka między śrubą a lufą. Zrozumiesz jak spróbujesz regulować hopka

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie,obstawiałem że lufa zew.jest za cieńka do gwintu ale skoro mówicie że nie to ok :) ja się pobawię i skleje ramiona lub coś na nie nakleję w miejscu gdzie będzie śruba naciskać.A i jak daleko wierciliście otwór? Tzn. mniej więcej przy końcu ramion na środku? Jak zrobię to sie pochwalę :)

 

 

Link to post
Share on other sites

U mnie w tym miejscu - jak kończy się otwór na magazynek, a zaczyna właściwą komora - gdzie siedzi gumka. Zaraz przy tej ściance, max 1 mm jakoś. Tak że jest lekko za gumką, ale też nie na kończy żeby plastikowego ramienia nie odginało za bardzo. Paczątek ścianki był u mnie punktem odniesienia z obu stron.

Screenshot_20200219-225607_Gallery.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem już po modyfikacji TDC , najpierw wiertełko 1mm,pozniej 3,2mm i gwintownik m4,śrubka imbusowa z łbem walcowym długość około 6-7mm,ramiona sklejone blaszką długości 13mm x 5mm użyłem kleju pleksus metaakrylowy,efekt przy dociśnięciu hopka kulki 048g leciały w kosmos,muszę jeszcze dokładnie wyregulować wszystko ustawić pod 045g.Narazie mam zostawione śrubki pod spodem komory jak i oring który trzyma ramiona.ps niestety nie mogę dodać zdjęcia jakiś błąd na wmasg...

Edited by Saimon3
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Igi9710 napisał:

SIema. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach podjął by się zrobienia TDC moda w mojej cm700? Oczywiście odpłatnie ;) Nie dysponuje aktualnie prawie żadnymi narzędziami, więc raczej odpada zrobienie tego samemu.

 

Jeśli nikt się nie znajdzie to wyślij komuś. Koszt wysyłki to 2x 15zł :)

Link to post
Share on other sites
On 3/7/2020 at 8:40 AM, Karol88 said:

Jeśli nikt się nie znajdzie to wyślij komuś. Koszt wysyłki to 2x 15zł :)

Polecasz kogoś? Nie chciałbym czekać 2 miesięcy na zwrot lub, żeby ktoś zwyczajnie popsuł mi replikę. Niektóre serwisy niestety nie znają się na replikach sprężynowych i odwalają fuszerkę, z czym miałem już styczność. Z góry dzięki za polecenie kogoś dobrego ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gdyby ktoś zastanawiał się nad tłokiem (piston) i skróceniem jego drogi - osobiście posiadam czerwone do CM.700 i CM.702 od Airsoftpro, ten od 702 jest dłuższy (o 13.7mm), mimo to pasuje do naszej cymki, szczelność ta sama, różnicy w zasięgu nie dostrzegam, nie wiem jak to się ma do fizyki, ale mam wrażenie że jest minimalnie lepiej, ale lepiej przesmarowałem ;p 

Różnica w "naciągu" prezentuje się jak na zdjęciach - jest to odczuwalna różnica, po wrzuceniu kilku miesiącach używania tego do 700 mam wrażenie jakbym naciągał łuk ;p

Sorki jeżeli zdjęcia są zbyt poglądowe, bez konkretów. To pozycja na maksymalnym odciągnięciu po przeładowaniu.

Z innej beczki - Czy do naszej komory podpasuje nowa seria Maple Leaf Super Macaron? 

Z jescze innej - czy ma ktoś projekt do druku 3D magazynka jako atrapy, która by pasowała? ;)

20200421_192834.jpg

20200421_195052.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panie i Panowie, jaka jest najlepsza gumka do cymki? Dodam że w środku zestaw barta, spring 160,lufa stock(w przyszłości zci 550), kulki 0.43 lub 0.45, dystanser omega. Myślałem nad macaronem 60 75 80, ale nie bardzo wiem który najlepiej kręci. Jakieś testy i sugestie?

Link to post
Share on other sites

Początkowo używałem Monstera 60, ale kiedy dałem Macarona 60 przy dystanserze Omega i M160 i nie tyle przy 0.36 to przy 0.4 zdaje mi się przynajmniej że jest większa powtarzalność nawet przy 90 metrach, gdzie przy 65-70 metrach muszę już mierzyć wyżej. W przypadku snajp, owszem szybciej miękkie mogą się zużywać, to lepiej kręcą i łatwiej chyba wyregulować hopka (ja nic jeszcze nie odczułem po 1.5 roku, przy odświętnym czyszczeniu gumy)- było już poruszane, im miększa tym może być że lepiej, nie jestem specjalistą .

Ma ktoś jakieś info czy nowe Macarony Super przylegają nawet do lufy "bez rowka"? Zależy mi większej szczelności na wejściu do komory.

Link to post
Share on other sites

Gdyby bawił się ktoś drukiem 3D jak ja ostatnimi czasy, lub miał dostęp do drukarki i/lub korzystał z programu Fusion 360;
Użytkownik legrobidon na Thingiverse, który ma też inne projekty do airsoftu - wrzucił coś neidawno do naszej cymki;
https://www.thingiverse.com/thing:4358853
Magazynek i rozwiązanie pakowania go do środka pozwoliłem sobie zmodyfikować lekko:
- dodałem skos magazynka i wcięcia boczne (na wzór tych magów USMC M40A5)
Mimo pochylenia maga, czego się bałem przy druku, to wyszło nienagannie moim zdaniem. Niestety mój system lokowania go w zamku nie poskutkował, walnę go klejem na gorąco lekko i bedzie się blokoawł tam, trudno ;p Drukowany na Anycubic 4Max pro z materiału ASA ; slicer: Cura (w Astroprint)

Nic specjalnie użytkowego - zachęcam do ulepszenia designu; 1. przede wszystkim skróciłbym go jeszcze; 2. jakiś system wklikiwania się na miejsce; 3. funkcjonalność
pokrojony kabanos się może zmieścić ;p

Załączam zdj i plik .stl (model do edycji i/lub slicera). Niestety nie wiem jak można by zrobić dźwignię jak w 700A, bo niestety nie zapowiada się żeby sprzedawali ten element osobno, tyle wiem od panów z TG.

 

 

 

 

cm700 Magazynek.stl

100086868_2575041116157791_4121649783465050112_n.jpg

100787361_383914352515595_4983165260346163200_n.jpg

101020551_574313406828370_1895712334395998208_n.jpg

100507788_240595983914298_1183038425171755008_n.jpg

100620516_3000896986692145_1099628584030437376_n.jpg

Edited by EszOzwierz
zdj / drukarka
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.05.2020 o 15:53, Matthias98 napisał:

Panie i Panowie, jaka jest najlepsza gumka do cymki? Dodam że w środku zestaw barta, spring 160,lufa stock(w przyszłości zci 550), kulki 0.43 lub 0.45, dystanser omega. Myślałem nad macaronem 60 75 80, ale nie bardzo wiem który najlepiej kręci. Jakieś testy i sugestie?

Mam u siebie właśnie 80 i ładnie kręci 045g 048g mam lufe zci 550mm nie jest źle ale szału nie ma dozbieraj na lambdę albo da Vinci ,sam bym teraz tak zrobił ale coraz mniej latam już ze snajpą 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich Państwa (post no 1 na tym forum). 

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem tej zabawki. W asg nie bawiłem się nigdy, ale że zawsze pociągało mnie strzelectwo w ogóle, postanowiłem podjąć wyzwanie i połączyć hobby strzelania z pasją majsterkowania i wyciągnąć coś z wzmiankowanej strzelby. Jeśli uda mi się machinę sprowadzić do poziomu 100% celności kartka A4 80 metrów biegnę na pierwszą strzelankę :)

Jak na tą chwilę zmagam się oczywiście z hop up (tudzież jego niestabilnością). Przerobiłem polecaną na początku tego wątku gumkę Guarder czarną - efekt - kulka spada zaraz za lufą, nie wiem czy na skutek braku podkręcenia, czy po prostu z trudem przedziera się przez tak twardą gumkę. Testowałem na std. komorze, potem związałem ramiona dociskające gumkę na sztywno żyłką - bez zmian. Następnym krokiem było zamontowanie gumki Macaron żółtej (chyba 60 ale nie pamiętam) i powrót do oringa dociskającego zamiast żyłki - efekt nawet na kulkach 0.45 odrobinę w niebo (dodam, że na std. komorze i tylko wymienionym oringu na taki z zestawu do uszczelniania baterii łazienkowych :) ). Oczywiście na weekend planuję wiercenie TDC zanim do tego jednak kilka pytań do bardziej obeznanych z tematem:

1. Czy to, że kulka raz na kilka strzałów opada zaraz za lufą jest spowodowane bardziej niestabilnością hop up czy może pojawia się jakaś nieszczelność w układzie? Może jakieś podpowiedzi?

2. Na początku używałem std. sprężyny, tłoka i prowadnicy - łatwo się to napina, lecz nie lata tak jak się mię podoba, dlatego zamieniłem wstępnie na tzw. :) "zestaw tuningowy" z tajwana, kulki latają o niebo lepiej, lecz mam ogromny problem z napinaniem, szczególnie w ostatniej fazie, kiedy tłok przeskakuje zespół spustu (czy jak tam zwał ten cyngiel). Jak ruch wykonam z impetem to daję radę, lecz wystarczy odrobina zawahania i siłuję się z tym niemiłosiernie. Też tak macie, czy może da się to jakoś obejść? Na razie nawaliłem smaru silikonowego na tłok w miejscu gdzie zapina się spust, poprawiło, ale nie jest to kompletnie ten poziom, który mam przy stockowej sprężynie. 

3. Po kilkuset kulkach rozebrałem cylinder i ze zdziwieniem zauważyłem spore wyżłobienia na podstawie prowadnicy sprężyny (tłok bez śladu zużycia) + sporo opiłków w tej strefie. Macie jakieś doświadczenia skąd się to badziewie może brać? Tak jak pisałem tłok bez śladów, cylinder też, jedyne co mi przychodzi do głowy, to może nie wyczyściłem odpowiednio po poprzednim właścicielu, ale znając mnie to nieprawdopodobne...

4. Pomimo wymienionych powyżej problemów na samym tłoku mam wzmiankowaną na forum strzykawę (na lufie już nie). Ciekawym czy komuś udało się uzyskać całkowicie szczelny układ, z komorą hop up i lufą włącznie. Jeśli tak to jak?

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Od około miesiąca i ja jestem posiadaczem wersji cm.700A

Po wyjęciu z pudełka powtarzalne 500fps. 

W moim egzemplarzu czekała na mnie niespodzianka... a mianowicie chińczyk nie dał dystansera i kulki wypadały sobie z lufy :D

Na ten moment zrobiłem TDC, i wsadziłem super macaron 80. Wsadziłem tam ten chiński zestaw tuningowy z taiwana za 60zl (z czystej ciekawości) i miałem sprężynę na 550fps z mb08. Taki biedatuning wygenerował 585 fps. 

Co ciekawe sprężyna z zestawu na 575fps dawała 565 fps. 

Mam guarderową precke, ale musiałbym poszerzyć przejściówkę na tłumik płomienia (lub kupić nową). 

Jakiekolwiek testy zasięgu i celności zrobię dopiero jak uspokoją się wiatry.

Przetestuję całość na 0.40-0.45 przed wymiana lufy i po wymianie lufy. 

Być moze taki tuning za grosze przyniesie miłe efekty. 

Link to post
Share on other sites

Rhodo wywal ten chiński badziew bo on ci daje problemy,zgłoś się do barta forumowy spec od części do snajperek,mam od niego kompletny cylinder ,tłok głowice sprężynę prowadnice i stabilne 610fps dot wymienione pierścienie prowadzące cylinder i nie ma problemu tego naciągnąć, przede wszystkim sklejone ramiona hopka, i tdc,gumka maple 80 dystanser omega lufa 550mm zci 6.02mm polecam taki set.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...