Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na zestaw od Barta na pewno się zdecyduję jak tylko uporam się z problemami z hop up :) 

W ostatni weekend trochę nie miałem czasu, tak że nie zdążyłem zrobić TDC, wsadziłem tylko Super Macarona 75 i Dystanser Omega od ML (wcześniej testowałem ten od AP ale ML wydaje mi się znacznie lepiej wykonany). Do tego skleiłem ramiona komory i nakleiłem na nie plastikowy dystanser, który w zamiarze miał zapewnić stały docisk - no i co tu dużo mówić, zapewnia, ale tym razem nawet kulki 0,45 BLS lecą w kosmos (za to zasięg jest przepotężny hehe :). Odezwę się jak wreszcie zrobię tą regulację od góry, szukam tylko jeszcze czegoś, żeby skleić ramiona (ten plastik, który użyłem ostatnio jest fajny, sztywny, ale za gruby i nie zostawia miejsca na regulację). 

Tak przy okazji pytanie - powiększaliście kiedyś okno w lufie? Wydaje mi się, że w mojej jest odrobinę za małe dla Omegi ML, i że można by znacznie poprawić osiągi jakoś je rozwiercając, macie jakieś domowe sposoby? Nie mogę znaleźć inspiracji, a boję się tam podejść po prostu dremelkiem... 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Albo kombinujesz z dremelkiem albo zmieniasz lufe ,lambda lub da Vinci z (tych lepszych) mają duże okno pod flata,r hop itp.

Ja ramiona skleiłem przyklejając na nie blaszkę wycięta z kawałku nożyka do tapet jest cienka ale twarda i ładnie trzyma,podesłał bym zdj.ale coś nie mogę tu wrzucić 

Link to post
Share on other sites

Skopiowałem Twoje rozwiązanie z blaszką z nożyka - fajnie to działa. TDC zrobiony, na regulację hopka nie mam co narzekać (nareszcie :)). Ciężko mi było dziś sprawdzić jakiś skuteczny zasięg (wieje i leje przeokrutnie), ale wygląda to przyjemnie na tyle, na ile można potestować strzelając do słupków w ogrodzeniach sąsiadów. 

Dam znać jak to wyjdzie jak tylko będę miał okazję przestrzelać w ludzkich warunkach i pomierzyć dystans na spokojnie.

Pytanie co teraz - lufa czy cylinder? 

 

Link to post
Share on other sites

Nie mogę uzyskać idealnej szczelności na łączeniu dysza-gumka. Standardowa dysza, gumka g&g zielona. Miał może ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie? Ewentualnie może jakieś pomysły? Słyszałem że głowica od Airsoftpro podobno jest ciut dłuższa i grubsza od stockowej, to prawda?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
W dniu 30.06.2020 o 18:32, Elco napisał:

Nie mogę uzyskać idealnej szczelności na łączeniu dysza-gumka. Standardowa dysza, gumka g&g zielona. Miał może ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie? Ewentualnie może jakieś pomysły? Słyszałem że głowica od Airsoftpro podobno jest ciut dłuższa i grubsza od stockowej, to prawda?

Polecam dodatkowo sprawdzić czy dysza cylindra  jest w osi z lufą wewnętrzną. Brak osiowości może stać za przyczyną braku idealnej szczelności.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

U mnie wyszła całkowita rzeźba jeżeli chodzi o cm.700a, a efekt końcowy to wynik połączenia kilku lepszych części z biedatuningiem :D

 

-Stockowy zespół spustowy, 

-Zestaw cylindra od barta + spring (nie wiem w sumie jaka, prosiłem o sprężynę pod 590fps)

-komora aps 96 od AA

-Lufa to jakiś guarder, chyba 6.02 docinany. 

-gumką ml chyba super macron i dystanser Omega, do tego zrobiony TDC. 

 

Całość dmucha u mnie 590fps na 0.20g więc zgodnie z założeniem. 

Szczelnośc komory to była katorga, walka, krew, pot i łzy... Moja komora przyszła z trochę innym rozstawem śruby mocującej przez co instrukcja z zagranicznego forum nie specjalnie sie na coś zdała, dodatkowo w połowie dokręcania śrubka straciła "łeb"... Więc z komora miałem niezła jazdę, trzeba było trochę nawiercac, rzeźbić w lufie zewnętrznej, żeby to w calosci jakoś spasować, a do rzeźby to mam trochę lewe ręce. Koniec końców ulep kosztował mnie w całości około 1,5k.

Po zatkaniu lufy i oddaniu strzału na pusto powietrze sobie powoli schodzi, więc nie jest to efekt, który miał być uzyskany, ale dużo lepiej niż w stocku. 

Strzelanie: mierzone 80m trafienia 8/10 w sylwetkę na kulkach 0.45g, kulki lecą i lecą jeszcze daaaaleko, za jakiś czas będę miał możliwość testu na 0.48g no i chciałbym wsadzić lepsza lufę. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam snajperów :)

Ja w swojej  cymie potestowałem kulki 0,48 i okazuje się, że przy tych osiągach, które mam (lufa pps,tdc, flat hop Maple Leaf Omega, 510-520 fps) najlepiej i najrówniej latają.

Aktualnie rozważam zapodanie lufy lambda one 6,01 455 mm z lekkim nawierceniem zakrętki lufy zewnętrznej, żeby Lambda się  ładnie oparła (ewentualnie wyjście awaryjne przejściówka i tłumik).

Na kulkach 0,48 w tym secie wydaje mi się że zasięg skuteczny i maksymalny jest większy niż na 0,43 i 0,45.

 

Czy ktoś trafił może na jakieś nowe części do cymki, albo porobił ciekawe mody?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hejołki,

Dawno mnie tu nie było ;) Czy od tego czasu pojawiła się już może w końcu jakaś aftermarketowa komoru HU?

Ja w innej sprawie - Nie żebym się chwalił czy coś, ale gdyby komuś brakowało (jak mi jakoś od połowy tego wątku) magazynka i z M40A3 chciałby zrobić A5 (coś jak cm.700A) , a do tego miał dostęp do drukarki 3D:

https://www.thingiverse.com/thing:4809530

Trzeba tylko wycisnąć pin i pozbyć się klapki. Może nie działać idealnie, ale jestem otwarty na sugestie co do poprawek itd ;)

Jak też napisał przedmówca - gdyby spotkał się ktoś z jakimiś ciekawymi modami, oraz nowymi częściami - info warte diamenty.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, chciałbym zapytać was o zdanie mianowicie bardzo podoba mi się konstrukcja m40a3, przeczytałem cały temat i zastanawiam się czy brać cm700 za 700 zł dołożyć cylinder, prowadnicę tłok, springa, lufę, gumkę TDC i złożyć to na 550 fps.. 

Czy może kupić ssg10a1 

Co o tym myślicie? 

Która drogę wybrać ? 

I jak to będzie z zasięgiem celnością na yt ciężko o jakieś sensowne zobaczenie cm700 w lepszej konfiguracji. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.05.2022 o 20:43, Mr. Ostry napisał:

Witam, chciałbym zapytać was o zdanie mianowicie bardzo podoba mi się konstrukcja m40a3, przeczytałem cały temat i zastanawiam się czy brać cm700 za 700 zł dołożyć cylinder, prowadnicę tłok, springa, lufę, gumkę TDC i złożyć to na 550 fps.. 

Czy może kupić ssg10a1 

Co o tym myślicie? 

Która drogę wybrać ? 

I jak to będzie z zasięgiem celnością na yt ciężko o jakieś sensowne zobaczenie cm700 w lepszej konfiguracji. 

Aż z ciekawości musiałem sprawdzić czy faktycznie kosztują już 700zł, ja swoją kupiłem za 350zł, dorzuciłem zestaw ASP, zrobiłem tdc moda i bardzo przyjemnie strzela. Niestety jeszcze nie była wykorzystana w boju bo jak ją zrobiłem to zaczeła się pandemia, później tylko małe strzelanki i nie było kiedy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...