Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelnica Kraków


Recommended Posts

Cześć wszystkim jako że jestem nowy na forum :icon_biggrin: .

 

Nie mogę niczego znaleźć aktualnego z 2016r. związanego z aktywnością osób w AIPSC. Owszem doczytałem się, że coś tam w Krakowie może jest, więc stąd moje pytania:

 

Czy jest jakaś strzelnica/klub AIPSC w Krakowie?

 

Gdzie jest najbliższa?

 

Ile kosztuje?

 

i dodatkowo: jak inaczej można się przygotowywać do tej dyscypliny? (chodzi mi o strzelanie)

Link to post
Share on other sites

W lokalizacji strzelnicy Ci nie pomogę,ale dużo ćwiczeń można wykonywac w domu.

Po pierwsze, trzeba ćwiczyc szybkość dobycia klamki z kabury. Potem zaznaczamy sobie jakiś punkt na ścianie i staramy się,aby po dobyciu i złożeniu celowac właśnie w ten punkt.

Ogromnie ważne, jest nauczenie noszenia pistoletu pomiędzy czasem gdy oddajemy strzały tak, aby nasz palec był wyraźnie poza spustem(nie może być w świetle kabłaka). Chodź do przodu(pamiętając o palcu)złóż się do strzału i potem wycofaj się koniecznie pamiętając o zdjęciu palca ze spustu.

Kolejne ćwiczenie,które możesz robic na sucho to wymiana maga.

Takich ćwiczeń naprawdę jest dużo i nie wolno również zapominać o ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

Link to post
Share on other sites

To już zacząłem ćwiczyć jak jeszcze nie wiedziałem o istnieniu ligii action air. Dla mnie to zawsze było po prostu strzelanie dynamiczne, ale jak zobaczyłem, że są zawody z użyciem replik (czyli ipsc taniej :icon_razz2: ) to stwierdziłem, że mógłbym się spróbować. No i tu jest problem, że oprócz na sucho i strzelania do tarczy chciałbym poćwiczyć na torze. I o ile się dobrze orientuje nie można używać wiatrówek, a nie widziałem do tej pory, żeby ktoś na strzelnicy sportowej strzelał z asg, a przydałoby się poćwiczyć na tym co będzie się używało w czasie zawodów. Chodziło mi o ćwiczenia ze strzelania jakie robić jeżeli nie znajdzie się okazja trenowania na torach, ale dzięki za szybką odpowiedź :icon_smile: .

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem,ale ćwiczenie na torze do ostrego IPSC oczywiście ma sens. Można uzywac tych samych przesłon,poruszać się po tych samych torach . Z tym że cele musza byc bliżej. Zamiast normalnych tarcz IPSC muszą byc tarcze mini i poperki tez przystosowane do powalenie przez plastikową kulkę.

Co do ćwiczeń strzeleckich to mogę napisac jak ja się rozgrzewam.

Staję w odległości koło 6 m od celu. Ja używam o tego 3-4 zablokowanych mini poperów. Na początku po dobyciu oddaje 1 strzał do popperka. Po kilku seriach oddaje po 1 strzale do dwóch popperów. Dalej kolejno do 3 lub czterech. Na początku tylko po jednym strzale.

Potem pora na dublety. Też w tej samej konfiguracji-stopniowo zwiększam ilośc ostrzeliwanych popperów. Staram się zawsze przechodzic do następnego etapu po tym,jak juz bedę trafiał wszystkie strzały w konkretnej serii.

Potem przychodzi czas na wszybką wymianę maga. Strzelam dublety do powiedzmy dwóch poperków,potem szybka zmiana maga i kolejne dublety. Potem można to utrudnić przemieszczajac się w bok( i w trakcie tego zmieniamy płynnie maga).

Warto też poćwiczyćstrzelanie w ruchu. Najpierw na wprost,potem na boki. Czyli ustawiam 1-2 poppery,staje w odległości jakiś 12-10m od nich i zaczynam iśc(ważne aby stawiać stopy systemem pieta----palce idąc do przodu i odwrotnie oddalając się od celu) ostrzeliwują zablokowane popery. Z czasem mozna ćwiczenie utrudnic rozstawiając cele na boki,tak abysmy w ruchu ostrzeliwali cele raz z jednej strony raz z drugiej.

Nie wiem czy o to Ci chodziło z tym treningiem strzeleckim. Jakby co chętnie mogę jeszcze cos podrzucic.

A i do tej dyscypliny uzywamy replik asg z blow backiem a nie wiatrówek.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze Cię dopytam gdzie to robisz?

Warszawa,Klub Strzelecki ZKS i czasami stara strzelnica Na Siekierkach,jak mi się znudzi strzelanie z łuku bloczkowego.

Na ZKS jest bardzo mocna sekcja IPSC AA ,która organizuje co miesiąc zawody. A treningi są 2 razy w tygodniu-oczywiście w okresie zimowym na hali.

Edited by sipap
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jeśli chodzi o Kraków, to zapraszam na Pasternik. Jest to najlepsza strzelnica w Krakowie, która ma spory arsenał do wypożyczenia, można odbyć kursy ze strzelania i to wszystko za rozsądna cenę. Zwiedziłem wszystkie strzelnice w Krakowie i najbliższej okolicy i moim zdaniem ta jest najlepsza. Posiada wszystko co na strzelnicy jest potrzebne, a po za tym wokół strzelnicy są firmy/kluby, które wypożyczają broń, szkolą a nawet organizują różne imprezy/eventy na strzelnicy. Możecie sprawdzić ofertę jednego z takich klubów, który znajduje się tuż obok strzelnicy: https://gotoshoot.com/pl/

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Odświeżę temat i podepnę się do pytania. Jak wygląda obecnie sytuacja, jeżeli chodzi o Action Air w Krakowie lub okolicy. Czy trzeba kontaktować się z którymś z krakowskich klubów IPSC, czy jest jakaś grupa ludzi, którzy zajmują się tą konkretnie dyscypliną?

pozdrawiam

Grzesiek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...