Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania początkującego


Recommended Posts

Witam, Jestem użytkownikiem forum dopiero od kliku dni i potrzebuję kilku porad od bardziej doświadczonych kolegów. Planuję na wiosnę zacząć swoją przygodę z asg. Do tego czasu mam zamiar zebrać podstawową wiedzę i sprzęt. Przeczytałem już kilka tekstów dla początkujących na stronie i kilkanaście tematów na forum. Staram się stworzyć sobie listę rzeczy które muszę kupić aby wiedzieć mniej więcej ile będzie mnie to kosztować i aby nie popełnić w tych zakupach jakiegoś głupiego błędu.

 

Elementy które wybrałem na start:

  • Okulary - Prawdopodobnie któryś z modeli Uvex (pójdę do sklepu i sprawdzę w których będę się czuł komfortowo) ~50 zł
  • Replika - Specna Arms SA-A03 - 850 zł
  • Stalowa maska ochronna osłaniająca dolną część twarzy - 35 zł
  • Buty - Prawdopodobnie Grom Protektor - 220 zł
  • Mundur - Jeszcze się nie zastanawiałem jaki ~100 zł
  • Kulki - 40 zł za 4000 szt
  • Magazynek - Mid-Cap 2 szt. - 60 zł
  • Szybko-ładowarka - 10 zł
  • Ochraniacze - 40 zł

Czy rzeczy które wymieniłem będą wystarczające dla osoby która dopiero zaczyna? Któryś element trzeba zmienić? Czy ceny które wpisałem są rozsądne? (zawyżone / zaniżone)

 

Czy jest potrzebny od razu serwis który replikę nasmaruje, zmieni kable i gumkę Hop-Up? Czy mogę zaczekać z tym 2-3 miesiące na podreperowanie budżetu?

 

To samo pytanie w sprawie baterii. Dołączona do zestawu da radę na początku czy od razu konieczna wymiana na lipo?

 

W jaki sposób dobrać ciężar kulek do repliki? Chodzi oczywiście o zakup pierwszych kulek.

Czy jest jeszcze coś o czym zapomniałem / nie wiem co będzie mi potrzebne na początku mojej przygody z asg?

Link to post
Share on other sites

Kup jeszcze choćby najtańsze lipo 7,4v i ładowarkę do tego. Bierz kulki 0,25g - G&G. Tani i dobry mundur to MTP PCS. A co do reszty wyposażenia to kupiłbym rękawiczki. Robi się rześko, a trzeba mieć w miarę pewny chwyt oraz "nieskostniałe z zimna paluchy".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

1. Stock bateria na razie ci wystarczy.

2. Replika dobra na start. Chyba, że w życiu nie grałeś, to może coś tańszego.

3. HU do AEG wybierasz zazwyczaj pod FPS'y. Bo mają uniwersalne kołnierze. Mogą ci w sklepie wymienić na lepszą (np. zielona G&G). Kilka dych, ale warto.

 

Ale na wszystkie ekstra wydatki zawsze zdążysz. Na początek postrzelaj ze stocka z dobrze ustawionym HU i na dobrych kulkach.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

1. Jak będziesz miał szczęście (lub dobrą ładowarke) to starczy. [Edytuj] na zime warto mieć lipo [/edytuj]

2. Da rade, ale (z tel nie chce mi sie sprawdzać) pewnie za niewiele więcej kupisz coś markowego.

3. Kwestia fps i trochę szczęścia. W jednej replice gumka X będzie git, a w innym egzemplarzu tego samego modelu będzie lipa. Repliki to nie apteka - raz coś Chińczykom wyjdzie lepiej, a raz gorzej. Do 350-400 fps u mnie ładnie działał przezroczysty Guarder.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem styczności z asg. Wszędzie polecają na start cm 028 ale przeraża mnie że w większości jest ona zrobiona (obudowa) z tworzywa. No i miałem trochę do czynienia z prawdziwym palnym akms i strzela się z niego przyjemnie ale nie mogę nazwać tej broni poręczną i wygodną w manewrowaniu. Dlatego skłaniam się ku replice karabinka serii M4. Dodatkowo łatwiejsza (ponoć) wymiana sprężyny oraz dwie sztuki w zestawie wydają mi się być świetnym pomysłem. No chyba że to tylko chiński chwyt marketingowy?

 

Ogólnie dzięki za odpowiedzi, porady i sugestie. Każda z nich przyda się takiemu świeżakowi jak ja.

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to nie trzeba rozładowywać... Trzeba było to robić w dawnych czasach (których większość doradzających nie pamięta XD) kiedy uzywało się ogniw NiCd. Taka tam epoka airsoftu łupanego ale "złote rady" na zasadzie ludowych podań gdzieniegdzie przetrwały.

 

Serwisowanie- jak masz AEGa to zwyczajnie nie ruszasz póki strzela dobrze. Jak nie kupisz jakiegoś totalnego złomu to raz na rok czy dwa robisz przegląd u jakiegoś speca ale jak mam być szczery to i to nie jest konieczne tak często. Lufę przejechać raz wyciorem jak kulki zaczną gorzej latać (co kilka strzelanek) albo jak zapiaszczysz.

Link to post
Share on other sites

Kolejny temat który mnie zastanawia to kleszcze. Strzelanki najczęściej są w jakiś ruinach, dzikich łąkach i lasach. Czyli w miejscach gdzie jest dużo robactwa. O ile pająki, muchy, komary, itp mnie nie martwią bo nie są groźne to kleszcze wydają mi się być małym problemem. Jak sobie z nim radzicie?

Link to post
Share on other sites

Kolejny temat który mnie zastanawia to kleszcze. Strzelanki najczęściej są w jakiś ruinach, dzikich łąkach i lasach. Czyli w miejscach gdzie jest dużo robactwa. O ile pająki, muchy, komary, itp mnie nie martwią bo nie są groźne to kleszcze wydają mi się być małym problemem. Jak sobie z nim radzicie?

Koniecznie nogawki w buty,

Na pewnej grze ewidentnie uchroniło mnie to przed kleszczami. Znajomego, który tak nie robił, dopadły :D Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Olej maskę (wystarczy się nie szczerzyć) i ochraniacze (w lesie tylko przeszkadzają) będziesz 70 zł do przodu.

Kup spodnie, które mają możliwość włożenia wkładek na kolana np. Helikon SFU czy CPU są często przecenione na armyworld.pl poniżej 100 zł.

 

Co do konserwacji to nie zaszkodzi po strzelance przetrzeć lufę wyciorem, zawsze jakiś piach czy coś mogło się dostać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...