Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty - na walkę i na zimę


Recommended Posts

Osobiście używam buty Jungle speed lece (czy jak to się tam pisze), nie kontraktowe tylko kopie. Jak na strzelanki i na zimę wg mnie są bdb. Całą tamtą zimę w nich przechodziłem i byłem bardzo zadowolony. Grubsze skarpety się ubrało i było okej. Dodam jeszcze iż te buty są bardzo wytrzymałe. Wiele osób na kopie narzeka, ja nie, może trafiłem na dobry egzemplarz ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oooo Właśnie! Ważne!

Te buty mają mniejszą rozmiarówkę (Wojas). Normalnie opinacze i józefy (desanty) nosiłem 27. Wojasy 26,5 bo 27 (które mierzyłem - buty kumpla) były o dobry rozmiar za duże. Wiec poproś o dokładne zmierzenie wkładki.

 

ps. Wymiarowanie buta nie jest takie proste, u mnie np. ważna rolę gra tęgość i wysokość podbicia ale w tych bucikach nisko wszyty język pozawala na dobre dopasowanie buciora jeśli dobrze dobierzesz rozmiar ... gdyby nie system wiązania, wkurza mnie coraz bardziej... przez to w lekkie góry wolę treki gdzie poprawienie wiązania na wejście/zejście zajmuję mi sekund 5)

Link to post
Share on other sites

Pytanie: Jak konserwujecie i dbacie o swoje Wojasy? Nie ukrywam, że mam małe doświadczenie z butami membranowymi, a chciałbym, żeby mi pożyły jak najdłużej. Wiem że ich nie można pastować. Więc co robić żeby były czyste i nie pękały za bardzo? (już nie mówię lśniące... w końcu to nie buty paradne) Na razie mam preparat Nikwaxu do butów goretexowych.

 

Ściskam!

D.

Link to post
Share on other sites

Polecam buty BW 2005 Haixa (nie mają oznaczeń producenta Haix bo sa robione dla armii,żeby ktoś nie myslał że to podróbki,co nie zaczy że podróbek nie ma) najwygodniejsze buty jakie do tej pory miałem

 

1.Skóra w srodku,skóra z zewnątrz

2.po zaimpregnowaniu 100% nie przemakalne do wysokości buta

3.zimą napewno nie zmarzniesz a i stopy oddychają(tylko skóra,nie jakieś membrany co sie zopychają)

4.dużo leżejsze od BW 2000 i troszkę ładniejsze(inna podeszwa i parę innych detali)

5,zakładasz nowe i poprostu jak kapcie(wygodne ,bardzo dobrze trzymają pięte co dla mnie bardzo ważne)

 

Jedna ważna uwaga ,trzeba dobrze dobrać długość i co najważniejsze szerokość żeby były wygodne

 

Nie chce napisać że nie ma lepszych butków ale te mi bardzo podpasowały,polecam sklep armyword,pl

Link to post
Share on other sites

Buty BW 2005 jak sam nazwa mówi moga mieć max 4 lata ,a bardzo często można dorwać w stanie magazynowym(dosłownie zużyte przy przymiarce) byłem osobiście w armyword(hehe wioska stodoła i sklep ale jest OK) i większość Haixsów używanych jakich oglądałem była naprawdę git(i z tego co wiem niemiecka armia przeprowadza dezynsekcje butów) i są one bodajże za około 160zł

 

Ja kupiłem nowe bo nie było rozmiaru na mnie(wąską stope mam)

 

Ale spoko nie namawiam zabardzo,tylko mówie że są bardzo dobre,pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...