Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty - na walkę i na zimę


Recommended Posts

Co z gwarancją? W ciągu dwóch lat od zakupu masz prawo do reklamacji obuwia.

 

Jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta. Sprawa wygląda tak że gwarancji na buty w ogóle nie mam, jak i większośc klentów w Polsce, bo nie dostałem karty gwarancyjnej. Faktycznie dwa lata od zakupu jest rękojmia, i jest to ryzyko sprzedawcy. Co prawda ma on prawo do posiłkowania się opinią eksperta lub producenta, ale w moim przypadku nie dotrzymano terminu rozpatrzenia reklamacji bo buty podobno poszły podobno do Hiszpanii. Dostałem listownie świstek z informacją że reklamacje odrzucono, bez uzasadnienia, wysłany dnia w ktorym powinienem dostac spowrotem buty i uzasadnienie. Warte to tyle co kawałek papieru na którym to napisano. Na ta chwile nie wykluczam nawet procesu cywilnego, ale jestem zablokowany bo mija kolejny tydzien a ja nie mam butów, uzasadnienia ani kasy.

 

I tak to w końcówce lata biegam w butach z gore.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szukałem sam, ale tego wszystkiego jest zbyt wiele. Otóż potrzebuję w miarę dobrych butów na zimę do łażenia po cywilu. Mogą być treki, militarne itd byleby w stonowanych kolorach.

Jedynym ogranicznikiem tutaj jest cena, która najlepiej jakby nie przekraczała 400zł chociaż jeśli buty będą na prawdę warte swojej ceny to poważnie się nad nimi zastanowię (tylko nie wyjeżdżać mi z butami typu Haix KSK3000 - nie ten budżet).

Link to post
Share on other sites

problem z butami (jak i z każdym sprzętem stosownej klasy) jest taki, że faktycznie dobry- kosztuje. D0 400zł możesz dorwać coś przyzwoitego ale najwyżej przyzwoitego. Nie licz na sprzęt faktycznie dobrej klasy. A te haixy które wspomniałeś wcale takie drogie nie są. Od pewnego czasu zauważam, że są rzeczy na których nie warto oszczędzać. Nie tylko w airsofcie. Do tej właśnie kategorii zaliczam buty. Nie wnikając w poszczególne modele i firmy- kupisz coś za 200zł i przesiądziesz się na coś za około 600zł i różnica jest wyczuwalna od razu.

Link to post
Share on other sites

Jak się dobrze poszuka (ciut szczęścia też jest potrzebne) to na niemieckim i brytyjskim ebayu można wyrwać buty Lowa, Meindl i Haix za mniej niż połowę ceny sklepowej. BW kupuje modele Meindla, Lowa i Haix jako buty górskie, a poza tym obuwie tych marek jest bardzo popularne wśród żołnierzy na wyspach, którzy kupują je za własne pieniądze. A buty czy to wydawane żołnierzom, czy zajumane z magazynu, czy to takie które ktoś kupił i nie pasuje rozmiar trafiają znów do obiegu.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...