Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty - na walkę i na zimę


Recommended Posts

Ile wam trzymają te buty? Jak się zachowują po roku użytowania, dwóch, jak je konserwować?

Ja w swoich magnumach śmigam prawie 3 lata . Nadal są w świetnym stanie ;) mimo to, iż schły juz nad ogniskiem i nieraz pare dni sobie stały na balkonie, gdzie wilgoć nie pozwalała wysychac itp ;). Skóra nie zsycha się , nie twardnieje i nie pęka. Siatke impregnuję różnego typu impregnatami , a skóre pastą do butów. (polecam taką HELIOS z Kauflanda- śmierdzi niemiłosiernie, bo ona jest na bazie rozpuszczalników, ale kryje pięknie i genialnie wsiąka w skórę butów ;) )

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja przez bardzo długi okres używałem Magnumów Classic. Swoja pare mam juz ponad 6 lat i jedyne co mnie zmusiło do kupna nowych butów to to że pękły mi w środku i zaczeły niemiłosiernie obcierac noge. Na zime używałem ich z linerami i sprawowały sie dobrze, aczkolwiek jedyną wada było już wspomniane peknięcie podeszwy. W moim wypadku było one jedyne lekkie i pojawiło się przed rokiem, ale przy dłuzszym chodzeniu w deszczowa i śnieżna pogode nabierały wody. Wiem że sa rózne opinie na temat magnumów, moze ja miałem akurat farta i trafiła mi sie porządna partia. Teraz sie zaopatrzyłem w bellevile p oatrakcyjnej cenie. Testowałem w warunkach miastowych przy większym deszczu i sa ok, chcoiaz najwazniejszy test czyli zima jesszcze przed nimi

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Chciałbym sie tym postem przywitać z państwem na tym forum.Mam zamiar zakupić buty zimowe zarówno do chodzenia po mieście jak i używać ich do "ASG" , po dłuższym czasie szukania na internecie znalazłem 3 pary butów które spodobały mi sie wzrokowo ;-)

1

2

3

 

Czy ktoś z państwa używał lub używa tych butów w rozgrywkach "ASG" i jak buty wyżej wymienione sprawdzają w rozgrywkach.Jeżeli na forum nie ma nikogo kto używał tych butów czy jest w stanie polecić dobre buty do 400 zł spełniające wyżej wymienione warunki.

 

Ps.nie chce kupić butów z serii Magnum lub BW, chodzi mi o jak najlżejsze buty powyżej kostki do "ASG".

Ps2.Desanty też odpadają po 9 miesiącach w wojsku nie chce na nie patrzeć,a co dopiero kupić i nosić.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Chciałbym sie tym postem przywitać z państwem na tym forum.Mam zamiar zakupić buty zimowe zarówno do chodzenia po mieście jak i używać ich do "ASG" , po dłuższym czasie szukania na internecie znalazłem 3 pary butów które spodobały mi sie wzrokowo ;-)

1

2

3

 

Czy ktoś z państwa używał lub używa tych butów w rozgrywkach "ASG" i jak buty wyżej wymienione sprawdzają w rozgrywkach.Jeżeli na forum nie ma nikogo kto używał tych butów czy jest w stanie polecić dobre buty do 400 zł spełniające wyżej wymienione warunki.

 

Ps.nie chce kupić butów z serii Magnum lub BW, chodzi mi o jak najlżejsze buty powyżej kostki do "ASG".

Ps2.Desanty też odpadają po 9 miesiącach w wojsku nie chce na nie patrzeć,a co dopiero kupić i nosić.

 

 

 

Mam Belleville 770. Boskie buty i tyle. Wygoda adidaska, a nie "buciora".

W kategorii cenowej do 400zł, biją wszystko na głowę wdg. mnie. W tym cywilne trekingowe (do 400zł też).

Edited by Filip von Izabelin
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Też szukam bucików "uniwersalnych" i "idealnych" wiadomo takich niema. Butów oczywiście używać będę do AS ale też wypady w góry (studiuje turystykę) i do łażenia na co dzień. Uczyli mnie o butach...(tak na turystyce uczą o butach, skarpetach i innych sprzętach) i wiem że trekingowe były by najlepsze... ale jestem typem co lubi jak coś jest "wojskowe" 8-) Znalazłem takie buciki jak Magnum ELITE II 8" WP SYMPATEX i Ciekaw jestem czy ewentualni użytkownicy są z takowych zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Magnumy nie są przypadkiem głównie na tereny zabudowane?

W górach mogą paść szybciej niż byś chciał. Z wojskowych to może Kupczaki? Chociaż są o nich rozbieżne opinie, jedni chwalą pod niebiosa, drudzy gnoją jak tylko mogą. Może wybrał byś coś turystycznego, ale z małym wojskowym zacięciem? Przecież but trekkingowy nie oznacza koniecznie pół kilo niebieskiej skóry, ze wstawkami z czerwonej cordury, zszyte zielonymi nićmi ;)

 

Na przykład ciekawie wyglądają te:

 

http://ngt.pl/424,meindl-engadin.html

 

Tak w ogóle, to ile możesz przeznaczyć na zakupy tych butów? (pytam, choć sam przekonałem się, że na butach nie ma co oszczędzać)

 

BTW, też wybieram się na turystykę, gdzie studiujesz? :)

Edited by Imashel
Link to post
Share on other sites

Ja wciąż obstaje za trekkingami, buty stworzone do turystyki na pewno dadzą większy komfort niż obuwie typowo wojskowe.

Chociaż z drugiej strony, wiele osób zajmujących się trekkingiem chodzi w butach BW i sobie chwalą.

Te Adidasy są podobno bardzo wygodne, ale wątpię, czy przeżyją górskie wycieczki, nie po to w końcu zostały stworzone. Poza tym za tą cenę możesz mieć buty turystyczne z najwyższej półki, które posłużą Ci długie lata.

Link to post
Share on other sites

Witam, również poszukuje dobrych butów taktycznych - i tak jak Pienia interesowałaby mnie opinie o butach Magnum Elite II lub innych podobnych. Dotychczas używałem desantów, ale ostatnio je dobiłem. Chodzi mi o buty głównie do ASG, ewentualnie do wypadów na podobne tereny (lasy, bagna itp.)

 

A co do trekków, ostatnio - z braku desantów - używałem ich na wypady. Komfort jest na pewno większy, noga sucha i ciepła, ale trochę szkoda mi niszczyć dobre buty - troche na te karrimory odkładałem i kupiłem je raczej w góry, a na strzelankach zdecydowanie bardziej się zużywają, także wolałbym kupić jakieś obuwie taktyczne. A co do ceny - bez przesady, ale wiem że niema co na butach oszczędzać - do ~400-500 pln.

Link to post
Share on other sites

właśnie dlatego że na Vibramie to poważnie się nad nimi zastanawiam...i ogólnie chyba jestem na nie zdecydowany (bo kasy mam około 500zeta i spełniają pewne wymagania, widziałem trekingi firmy EKO czy jakoś tak za 660 zł i prawde powiedziawszy szkoda by mi było zarzynać buty ze skóry Jaka;)) Chciałem tylko poznać opinie kogoś kto te buty użytkuje, ale widzę że będę musiał je kupić, samemu ją wyrobić, i się z Wami podzielić.

 

Imashel: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, wydział Ekonomii, kierunek Turystyka i Rekreacja. Polecam, uczą nie tylko teoretycznie ;) zwłaszcza tej rekreacji :D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam dylemat, przeglądałem ten dział i doszłem do wniosku że dobrym rozwiązaniem będą buty BW(do 250).

Teraz nie wiem które, bo na allegro są 2 rodz. jedne tańsze, drógie droższe. O to one:

 

http://www.allegro.pl/item273013595_nowe_z...2_8_zobacz.html

http://www.allegro.pl/item273177933_buty_n...ginalne_bw.html

 

W tych pierwszych piszą że buty są wyprodukowane w niemczech, ale boje się że to m(v)iltec(nie wiem, ale chyba na jęku widać metke Viltec).

Do tych drógich jestem pewnyże są orginalne, ale jeśli te pierwsze są dobre(również org.), to niechce przepłacać.

 

Z góry dziękuje

Edited by @Cichy
Link to post
Share on other sites

a ja polece Ci buty Protektor Commando Sympatex. Polski towar.Chodzę w nich już jeden sezon i nic się nie rozwala.Są bardzo wygodne i nie przepuszczają wody(czasami na czubku tylko,ale kupiłem impregnator i zobaczymy jak teraz będą się spisywały) ich jedyną wadą jest to,że mają trochę za krótką cholewkę ale za to są bardzo tanie-na allegro kupiłem nówki za 125zł, na specu trochę drożej.W zime w stopy cieplutko a w lato da się wytrzymać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A o butach Thinsulate SECURITY ktoś się może wypowiedzieć? Widziałem że są tanie i przyzwoicie wyglądają ale czy są wygodne? Najbardziej zależy mi na tym by buty nosiło się komfortowo. Druga sprawa to żeby w nich w zimę ciepło było i żeby nie przeciekała woda do środka za bardzo(ale nie wymagam by po 24h biegania po śniegu był nadal idealnie suche powiedzmy że 4h niedużej wilgotności wystarczy ;-) ). No i jeszcze żeby w lato się stopa nie pociła też ważne.

 

PS. O i jeszcze buty MA-1 widzę w rozsądnej cenie są. Za opinie o nich też byłbym wdzięczny.

Edited by Plutonowy
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

A co sądzicie o takich butach:

http://allegro.pl/item307412824_buty_wojsk...kie_warto_.html

???

 

Znalazłem jeszcze te ale sam nie wiem jak będzie z wodoszczelnością i wygodą.

http://allegro.pl/item304475379_buty_armii...emskiej_44.html

 

Wyglądają porządnie.

 

Ogólnie zależy mi na:

1. Wygodzie, żeby odcisków nie było po godzinie biegania

2. Cenie (max 150zł)

3. W miarę możliwości żeby były wodoszczelne tak do wysokości 10cm minimum.

4. Reszta rzeczy mi delikatnie mówiąc zwisa :mrgreen:

 

Polećcie coś. Wiem że może wymagam zbyt wiele ale wolę kupić na razie coś taniego, dopiero zaczynam zabawę z ASG i potrzebuję kasy na inne rzeczy też (zbieram na elektryka), ale teraz mam tak kijowe buty że się grać nie da (przemakają w pierwszej lepszej kałuży).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...