Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje ochrony twarzy


Recommended Posts

Witajcie!

 

Lubię swoją twarz do tego stopnia, że używam maski. W CQB to jednak nie wystarcza. Co jakiś czas zdarza mi się oberwać w czoło i jest problem. Paskudnie i długo się to goi, boli, a ile się potem nasłucham to już moje. Na "zagramanicznych" portalach widziałem sporo ciekawych konfiguracji ochrony głowy polegających na zgrabnym połączeniu ze sobą maski, gogli i hełmu/kasku. Tu niestety brak mi doświadczenia.

 

Ostatni hełm miałem gdy na Polsacie leciał "Helikopter w ogniu" jakoś w 2007 roku. Była to plastikowa wytłoczka Fritza ze śmiesznymi sznureczkami pełniącymi funkcję fasunku.4d9b0bdd6fcf19a8803a168587e75db3.jpg

 

Nie było to ani wygodne, ani praktyczne, a każdy mający głowę mniejszą od arbuza wyglądał w tym bardziej jak somalijczyk-albinos niż jak "rendżer". Nie chcę do tego wracać. Zależy mi na czymś pi razy drzwi takim:

 

IBH%20helmet%20od%201.jpg

 

Z czego chce budować:

1. Ochrona oczu - Bolle Cobra na gumce. Bardzo sobie chwalę, ale zbliża się termin ich wymiany i nie jestem przekonany czy nie zamienię ich na jakieś większe gogle.

2. Stalker - Wersja z ochroną uszu.

3. Kask - jeszcze nie zdecydowałem się na konkretny model. Znajomy używał czegoś w tym stylu i wydaje mi się, że spełni moje oczekiwania. Pytanie: Czy jest na sali ktoś kto próbował łączyć to ze stalkerem? Wydaje mi się, że po odpowiednim wyregulowaniu dałoby się założyć maskę na kask łapiąc za przelotkę z tyłu. Z drugiej jednak strony wiele osób używa kasków z bocznymi szynami, choć trochę obawiam się o ich wagę takiego rozwiązania.

 

Na czym mi zależy:

1. Ochrona. Oczy, uszy, twarz.

2. Wygoda. Nie chcę miliona pasków. Chciałbym by elementy stanowiły całość i dobrze za sobą współpracowały. W razie potrzeby mogę dopasować maskę kątówką :icon_cool:

3. Waga. Nie zamierzam przebijać głową muru. Nie potrzebuję hiper ochrony i lansu.

 

Czego potrzebuję?

Sprawdzonych konfiguracji, uwag,pomysłów, sugestii.

Link to post
Share on other sites

Od 2 lat biegam w masce v3 połączonej gumosznurkiem z goglami desert locust - gdzieś na forum jest fota, w razie potrzeby mogę wrzucić jeszcze raz, ale rocket science to to nie jest - ot, powiązane razem. Przez jakiś czas próbowałem nosić do tego kapelusz... i nie dawało rady. Parowałem niemiłosiernie. Teraz noszę co najwyżej cienką dokerkę, a często nawet z niej rezygnuję na rzecz luźno zarzuconego szala snajperskiego. Jeśli planujesz nosić kask do tak zabudowanego zestawu, to pomyśl o wersji z maksymalną ilością otworów i przewiewnym fasunkiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...