Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik i temperatura, kable itd.


Recommended Posts

Cześć.

Od początku mam dziwny problem ze swoją repliką, a w zasadzie z silnikiem. Nabiera on temperatury i wydaje z siebie charakterystyczny zapach. Po serii po prostu go czuć oraz chwyt robi się ciepły. Dodatkowo sama bateria po strzelaniu nabiera temperatury. Może ani jedno, ani drugie nie "paruje" ale po prostu robią się ciepłe.

Sam silnik to Classic Army HT, batka Redox 7.2 (podobno lipole Redoxa są wybuchowe :icon_smile: ). We wnętrzu zęby CA, spężyna Guardera M120 i prowadnica Deep Fire mosiężna, łożyskowana. Wszystko praktycznie na świeżo złożone. Zęby chodzą lekko. Gb smarowany był w okolicach zębatek smarem litowym. Prowadnice tłoka również litowym. Układ pneumatyczny smarowany olejem silikonowym.

Jeśli chodzi o kable to zastosowałem zwykły drut miedziany 1.5 mm. (mały opór właściwy i 60 groszy za metr :icon_razz: )

Ma ktoś z was pomysł co jest nie tak?

 

Przy okazji zapytam się... ktoś z was kiedyś stosował miedź jako kable w replice?

Link to post
Share on other sites

Co znaczy od początku? Po wyjęciu z pudełka? Po tuningu? Czy problem pojawił się po włożeniu obecnego silnika do repliki?

Próbowałeś testować silnik po wyjęciu z GB? Czy grzeje się tak samo?

Lipo się grzeje bo prawdopodobnie jest nadmiernie obciążona przez dłuższy czas.

I co to za drut miedziany? Zwykły nawojowy czy w izolacji jak do instalacji?

Kable są raczej miedziane więc wszyscy ją stosują w replikach.

Link to post
Share on other sites

Silnik tzw. HT od CA to gówno - nie wyrabia i żre dużo prądu. Zmień go albo daj lipo 3S.

A masz coś konkretnego na myśli z dostępnych obecnie w najbardziej popularnych sklepach ? Bo szczerze przeglądałem i nie umiem jakoś dobrać...

Btw. wsadziłem kiedyś ten silnik do stockowej giety JG i dostała tak niemoralnego ROFa, że kulki "stykały się w powietrzu" :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...