Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaką replikę wybrać?


Recommended Posts

Na początek w Google wpisujesz magiczne zaklęcie:

wmasg replika do 400 zł site:forum.wmasg.pl

A potem czytasz co koledzy z forum doradzili kilkunastu (albo i więcej) osobom przed tobą, które o to pytały :icon_wink:

Ja osobiście bym wziął pewnie coś od Cymy np.

http://gunfire.pl/pr...nka-CM028S.html

 

Dlaczego polecasz replikę, o której powszechnie wiadomo (po lekturze), że ma łamliwą kolbę czy mocowanie kolby?

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany:

http://www.taiwangun...yczne/cm-028-cm

Najtaniej, najlepiej. Macałem spartacka ostatno, syf straszny, strzela jakby się miało rozpaść zaraz. Ogólnie nie polecam, jak nie masz kasy na nówkę, ogarnij czy nie masz jakiegoś serwisanta w okolicy, jeśli ludzie go polecają, kup jakąś używkę do 250-300 zet i daj na przegląd.

EDIT:

Jest jeszcze krinkow tanio:

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-037-cm?from=listing&campaign-id=19

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

@OFF

Zauważ konstrukcję mojego posta, najpierw odesłałem go do tematów na forum, gdzie może zebrać dużo różnych opinii nt. róznych replik i wyrobić sobie zdanie, a potem wyraziłem swoją osobistą i hipotetyczną opinię we wskazanym przez Gahah'a zakresie cenowym. Ty natomiast nie zaproponowałeś nic, poza krytyką mojej propozycji :).

W tej sytuacji nie widze powodów do czucia się winnym, że zaproponowana przeze mnie replika ma jakiś feler. Mały budżet to i wybór mały i zawsze będzie jakas wada, jak nie taka, to inna - jak słusznie zauważył gratek.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć!

Jestem nowy na forum i goły jeżeli chodzi o wiedzę o ASG. Mam paru znajomych, którzy "grają/strzelają" i też paru, którzy chcą tak, jak ja zacząć się w to trochę bawić. Przeczytałem parę tekstów zamieszczonych tutaj na forum, zwłaszcza te skierowane dla świeżych graczy. Mogłem nie wszystko zrozumieć, doczytać, wybaczcie jeżeli strzelę gafę.

Mam pewien budżet przewidziany na ASG, jednakże, tak jak w przypadku motocyklistów, kupno motocykla nie czyni Cię motocyklistą. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał sporo zainwestować w odzież ochronną i jakieś akcesoria. Wobec tego wszystkiego, w ostatecznym rozrachunku na replikę broni chciałbym przeznaczyć ok 500-600 zł, nie więcej, gdyż nie wiem jak często będę miał okazję grać, nie wiem, czy mnie to wciągnie i nie chcę inwestować od razu tysięcy w replikę, nie mając zielonego pojęcia o jej prawidłowym serwisowaniu i użytkowaniu, bo może się to dla niej źle skończyć i szkoda by było wyrzucać taką kasę na śmietnik.

Kiedyś interesowało mnie G36C od Cymy, jednakże to był model o oznaczeniu cm.003, aktualnie jest cm.011, który już nie jest, jak zauważyłem- jakoś specjalnie polecany.

Dzisiaj natrafiłem na replikę RK02 od Boyi, nie najgorzej to wygląda, ale chciałbym widzieć, czy coś jeszcze moglibyście mi polecić.

Dodatkowo do karabinku, chciałbym zakupić pistolet (najchętniej zasilany CO2) żeby był powtarzalny, bez potrzeby odciągania zamka co strzał.

Jeżeli coś pokręciłem albo powtórzyłem to przepraszam, rozumiem, że nikt nie lubi bałaganu.

 

Pozdrawiam,

Mikołaj Lober

Link to post
Share on other sites

Pistolet na początek niepotrzebny, dołóż do lepszej repliki głównej.

 

Kolejność zakupów: atestowana ochrona oczu, najlepsza replika główna na jaką Cię stać, dobre kulki.

 

Reszta w swoim czasie, aczkolwiek warto kupić na początek jeszcze jakiś tani mundur (flecktarn, DPM) żeby nie świecić w lesie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiam nad tym RK-02 Boyi lub nad CM cm.003. Polecicie coś jeszcze w granicach 600 PLN?

oba są w podobnej cenie jak znalazłem..

http://blacksword.pl/product-pol-215-CM003-Replika-karabinka-szturmowego-G36C.html - zastanawia mnie cena, bo w innych sklepach jest za ponad 700 i nie wiem o co chodzi.

http://blacksword.pl/product-pol-1721-Replika-karabinka-RK-02.html

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu nie inwestowałbym tyle w hobby od razu na początek. Lepiej przez pierwsze strzelanki pożyczaj repliki, przy okazji zobaczysz która platforma (AK/AR15/G36/MP5/inne) ci najbardziej odpowiada i jak już będziesz pewien że hobby cię wciągnęło to kupisz markową replikę, która w czasie wyjdzie taniej niż chińskie repliki, które często ulegają awarii przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu nie inwestowałbym tyle w hobby od razu na początek. Lepiej przez pierwsze strzelanki pożyczaj repliki, przy okazji zobaczysz która platforma (AK/AR15/G36/MP5/inne) ci najbardziej odpowiada i jak już będziesz pewien że hobby cię wciągnęło to kupisz markową replikę, która w czasie wyjdzie taniej niż chińskie repliki, które często ulegają awarii przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

 

Zgadzam się, że przed zakupem warto sprawdzić która platforma Ci najbardziej lezy. Jednak przy budżecie 600zł wybór ogranicza się w zasadzie do AK,G36, Auga i UARa. Czymś musisz zacząć grę, RK to niezły wybór. Czekanie na ogół nie przynosi dobrych rezultatów początkującym.

Link to post
Share on other sites

M4/M16 raczej odpuszczę, przewietrzyłem trochę kolejne tematy i strony na tym forum i zauważyłem, że jeżeli chodzi o "M" to należy liczyć się z budżetem na start 800<. Ganiałem kiedyś z kolegi Cymą cm.028 i jakoś źle nie było. Ogólnie nie jestem fanem pożyczania od kogoś replik, to jednak spora odpowiedzialność w takich warunkach. Budżetu 600 zł nie chciałbym przekraczać, tym bardziej, że ma to być dosyć okazjonalne hobby. Mam też inne zainteresowania pożerające czas. O RK-02 (nie wiem czym różnią się modele 01-05, kolbą?) czytałem raczej pozytywne opinie. I tak wydatek rzędu 600 zł na taką zabawkę to dość spora inwestycja dla przeciętnego kowalskiego. Nie mam zamiaru oddać się temu do reszty, brać udziału w jakiś profesjonalnych treningach, imprezach, bo tak jak wcześniej już wspominałem, ma być to dorywcze hobby. To i tak duża cena jak za sprzęt średniej/niskiej jakości biorąc pod uwagę jego przeznaczenie i konstrukcję. Nie jest to nic innowacyjnego. RK rozumiem, że jest najlepszym wyborem biorąc pod uwagę współczynnik jakości do ceny? Zależy mi na tym, aby to jednak nie chrzaniło się niczym Romety z lat 70-tych. Z tego co czytałem, jeszcze wypadało by dokupić baterię zbudowaną z ogniw litowo-polimerowych i magazynki o mniejszej pojemności kulek (mid-cap), więc finalnie replika pochłonie w okolicach 600-700 zł. Do tego można podczepić jakiś kolimator, latarkę, czy coś? Jak jakościowo RK-02 wypada w stosunku do G36 Cymy (cm.011), JG czy G36 od Boyi? Chciałbym abyście w miarę możliwości naprowadzili mnie na optymalny wybór, coś powinno być najlepsze w tej cenie. Wybaczcie, że tak męczę, ale można zdurnieć przez natłok sprzecznych informacji/opinii z którymi się spotkałem. Pragnę dokonać najlepszego wyboru, przy pomocy osób, które mają w tej tematyce szersze pojęcie.

Pozdrawiam serdecznie!

 

EDIT:

Z głupia franc napisałem o tym G36 od Boyi, obejrzałem filmik na YT i bardzo mi się ten karabinek spodobał. Widzę że kosztuje około 600-650 zł co dla mnie jest jeszcze do przełknięcia. Warto zainwestować w taką G36 od Boyi, biorąc pod uwagę, że mam do wyboru G36 Cymy, JG, oraz AK od Boyi (RK-02)?

Edited by Lober
Link to post
Share on other sites

EDIT:

Z głupia franc napisałem o tym G36 od Boyi, obejrzałem filmik na YT i bardzo mi się ten karabinek spodobał. Widzę że kosztuje około 600-650 zł co dla mnie jest jeszcze do przełknięcia. Warto zainwestować w taką G36 od Boyi, biorąc pod uwagę, że mam do wyboru G36 Cymy, JG, oraz AK od Boyi (RK-02)?

Sam korzystam z G36C od Boyi od ponad roku - odczucia mam jak najbardziej pozytywne, replika strzela dobrze, osiągi jak na stock wystarczające, wykonanie wydaje się być solidne jak na tę półkę cenową. Z innymi podanymi przez Ciebie replikami za dużo styczności nie miałem, bawiłem się chwilę gietą od JG i tak na parę chwil zabawy dużych różnic nie zauważyłem (ot, brak dwóch szyn ris i bez blowbacku w JG), ale może jest ktoś, kto wie więcej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wygląda tuning takich replik, zależy mi głównie na celności i przyzwoitym zasięgu. Wiem, że można zwiększać moc repliki zmieniając sprężynę, tłok, cylinder i jakieś uszczelki, co do celności to chyba lufa precyzyjna i gumka od hopup, zasilanie i grzebanie w gearboxie też tam na coś wpływają. Tak się zastanawiam, bo wiem, że na początek musiałbym zmienić baterię na li-po, kupić pod to ładowarkę mikroprocesorową. Coś warto jeszcze na początek tam pozmieniać? Gumki hop up czy coś? Widziałem, że ludzie traktują ten karabinek jako dobrą bazę pod przeróbki, dokładali celowniki optyczne, lufy i nie wiem co jeszcze, robiąc z g36 wręcz karabinek wyborowy:)

Link to post
Share on other sites

Jak Ci nie żal funduszy to LiPo i ładowarka mikroprocesorowa to zawsze dobry zakup, zwłaszcza, że efekty zamiany na LiPo są bardzo wyraźne. Zmiana gumki (i ewentualnie lufy) nie wymaga zbytniego grzebania w replice, też nie zaszkodzi, jak zamienisz na coś polecanego.

 

Generalnie to JG G36 to bardzo dobry zakup, jeśli nie chcesz z niej robić nie wiadomo czego, posłuży latami :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Raczej myślałem o G36c g001 od Boyi, bardzo podoba mi się blowback i szybka możliwość zmiany sprężyny, dodatkowo przekopałem się pobieżnie przez temat poświęcony tej replice, i pomijając mankamenty które zdarzają się we wszystkich chińskich replikach jak na przykład połamane zęby trybów, to chyba użytkownicy tej repliki są z niej zadowoleni. Nie mam zamiaru robić frankensteina i przerabiać ją na RKM czy działko Gatlinga, bardziej myślałem nad dołożeniem jakiejś opcjonalnej optyki, żeby mieć fajny zestawik na przyszłość, np kolimator, a później może luneta. Chyba podjąłem już decyzję, nie widzę tutaj głosów, które by zniechęcały do zakupu tej "giety" RK-02 jest też fajny, ale jednak G36c G001 dużo bardziej jakoś mi się podoba. Jakościowo rozumiem, że to jeden pies?

Edited by Lober
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem, nie znam się na tuningu, jestem jednak przekonany o tym, że szanowne grono użytkowników tego forum doradzi mi co i w jakiej kolejności zrobić. Jest tutaj rzesza ludzi zafascynowana tym sportem i nie ukrywam, jako laik w tematyce określającej ASG będę polegał na Waszych opiniach. Precka z tego co wygooglowałem, to lufa precyzyjna? Tak z czystej ciekawości, czym różni się taka lufa od tej zamontowanej w stocku? Gwintowana chyba nie jest?

Edited by Lober
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...