Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaką replikę wybrać?


Recommended Posts

Ma mniejszą średnicę przez co ubytki powietrza wypychającego kulkę sa mniejsze co przeklada się na większą moc i zasięg lecz wymaga używania lepszych kulek. Generalnie o G36 JG są same dobre opinie a o bojcu zbyt wiele informacji nie widziałem, w rękach nie miałem więc oceniać nie mogę, lecz martwi mnie blowback- wyglada fajnie ale repliki z ebb łatwiej się psują i ciężko znaleźć do nich części zamienne. Ale jeśli Ci na tym zależy i nie boisz się zaryzykować to próbuj. Decyzja zawsze bedzie należeć do Ciebie, my możemy tylko doradzać :)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz ekstremalnie mało kasy a podoba Ci się najkrótsza gietka to kup od JG, mam taką od ponad 4 lat i nic się nie chce zepsuć. Full Stock oprócz gumki (czarna systema) i lipola - może kiedyś coś pozmieniam (mosfet, precka itd.) ale na razie styka.

 

Bardzo wygodna replika dla mnie, ergonomiczna i poręczna, do tego od razu Risy jak już koniecznie chciałbyś optykę montować.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za Wasze porady, są pomocne, jednakże mam okropny mętlik w głowie. Na samą replikę chciałbym wydać ok 600 zł, potem mogę dołożyć z 250 w jej tuning i na tym chciałbym zakończyć dłubanie w niej na dłuższy czas. W tym czasie oczekiwałbym bezawaryjności (oczywiście wszystko przy zachowaniu zdrowego rozsądku). Powiedzmy sobie szczerze, 800-850 zł wpakowane w replikę, to już nie małe pieniądze, za zabawkę o takim przeznaczeniu. Wiem, że wchodzimy już tutaj trochę na terytorium modelarskie i takie rzeczy z samej definicji kosztują nieprzyzwoicie dużo, ale jednak to dalej jest replika, o dość prostej budowie, mająca spełniać niezbyt wygórowane zadania. Dlatego też przewidziałem taki, a nie inny budżet, bo i fajnie mogę wrzucić w to nawet 10 tys, ale to już jest przerost formy nad treścią i w mojej ocenie pewne rzeczy są warte tyle, a nie więcej. Są na pewno osoby, które wrzucają w to hobby każdą wolną złotówkę, jednakże dla mnie to ma być poboczna odskocznia.

Link to post
Share on other sites

Kup gietę jg, gumkę hop up (gdy kupisz je w jednym sklepie np. Gunfire w jednym zamówieniu to zamontują Ci gratis jeśli tak sobie zażyczysz), risy i ew. Lipo i ładowarkę, ale stockowe(te z zestawu) jakiś rok posłużą choć za cenę szybkostrzelności i mocy; oraz obowiązkowo ochronę oczu, polecam okulary Uvex Ivo. Mundur flecktarn będzie pasował do broni a możesz go wyrwać po 20 zł (demobil). Więcej na początek nie potrzebujesz.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć , czy mógł by mi ktoś doradzić jaką replikę (ELEKTRYCZNĄ) wybrać???

 

Budżet na broń: do 350zł

Z góry dzięki :icon_smile:

 

 

I jak się sprawdzają zabawki w niskim budżecie ?? bo ja też na początek nie zamierzam inwestować za wiele ......

Link to post
Share on other sites

I jak się sprawdzają zabawki w niskim budżecie ?? bo ja też na początek nie zamierzam inwestować za wiele ......

Do 350zł to tylko używane albo coś w jakiejś niesamowitej promocji wartego się kupi. Ale żeby kupić coś używanego, lepiej co nieco w tym temacie wiedzieć. Natomiast do 500-600zł da radę znaleźć przyzwoite repliki, które są w stanie posłużyć długi czas. :)

Tak jak niektórzy często doradzają, na spróbowanie warto z kimś się dogadać, kto pożyczy replikę, by ją przetestować. :)

Link to post
Share on other sites

@Lober

Jak chcesz mieć na początek tanio to weź sobie G608 od JG (czyli G36C) albo RK-02 - która Ci lepiej leży w rękach.

Przy zakupie niech Ci dołożą do niej silikonową gumkę hop-up (czarna Systema na przykład). Tuning wewnątrz GB sobie na razie odpuść, bo stracisz gwarancję. Za rok będziesz miał więcej doświadczenia i podejmiesz decyzję o tuningu repliki lub odkładaniu na coś wyższej klasy. Nie kupuj tanich luf precyzyjnych, bo szkoda kasy jak na to co sobą prezentują. Optyka nie będzie Ci potrzebna póki co.

Zainwestuj (zwłaszcza jak chcesz strzelać w zimie) w akumulator LiPo i odpowiednią ładowarkę (akumulatory i ładowarki w sklepach modelarskich są znacznie tańsze niż w sklepach ASG). Ładowarka to inwestycja na dłużej, niezależnie od replik, jakie w przyszłości kupisz lub nie.

Zaoszczędzoną kasę przeznacz na porządną ochronę oczu i ochraniacze na kolana - znacznie ułatwiają życie i zmniejszają ryzyko przykrej kontuzji.

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie kupuj teraz wszystkiego na pałę. Z czasem zobaczysz czego naprawdę potrzebujesz. Na start ważna jest ochrona oczu i replika, reszta to dodatki. LiPo w zimie bardzo polecam, bo akumulatory NiMh nie są na mrozie godne zaufania (tak, wiem, że niektórym działają. Innym nie działają. LiPo działa wszystkim)

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

@Lober

Jak chcesz mieć na początek tanio to weź sobie G608 od JG (czyli G36C) albo RK-02 - która Ci lepiej leży w rękach.

Przy zakupie niech Ci dołożą do niej silikonową gumkę hop-up (czarna Systema na przykład). Tuning wewnątrz GB sobie na razie odpuść, bo stracisz gwarancję. Za rok będziesz miał więcej doświadczenia i podejmiesz decyzję o tuningu repliki lub odkładaniu na coś wyższej klasy. Nie kupuj tanich luf precyzyjnych, bo szkoda kasy jak na to co sobą prezentują. Optyka nie będzie Ci potrzebna póki co.

Zainwestuj (zwłaszcza jak chcesz strzelać w zimie) w akumulator LiPo i odpowiednią ładowarkę (akumulatory i ładowarki w sklepach modelarskich są znacznie tańsze niż w sklepach ASG). Ładowarka to inwestycja na dłużej, niezależnie od replik, jakie w przyszłości kupisz lub nie.

Zaoszczędzoną kasę przeznacz na porządną ochronę oczu i ochraniacze na kolana - znacznie ułatwiają życie i zmniejszają ryzyko przykrej kontuzji.

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie kupuj teraz wszystkiego na pałę. Z czasem zobaczysz czego naprawdę potrzebujesz. Na start ważna jest ochrona oczu i replika, reszta to dodatki. LiPo w zimie bardzo polecam, bo akumulatory NiMh nie są na mrozie godne zaufania (tak, wiem, że niektórym działają. Innym nie działają. LiPo działa wszystkim)

 

Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...