Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poczta Polska i ginące przesyłki


Recommended Posts

Cześć

Mam problem. W okolicach początku października nadałem jako list priorytetowy apteczkę zrywaną od miwo. Wartość ok. 50zł. Niestety przesyłka zaginęła.. Pieniądze zwróciłem kupującemu.

 

Czy mogę liczyć na jakąś rekompensatę? Jak to rozegrać?

Ja wiem, że nadaje się priorytetem rejestrowanym z potwierdzeniem nadania, ale nie powinno być tak, że list nagle "znika". W poczcie mówią o tym, jak o znikających parówkach, tolerują to. Powierzam im swój przedmiot, tak być nie powinno!

 

Ps. Niedawno nadałem dbala wartego 700zł przesyłką pocztową rejestrowaną z ubezpieczeniem i tak dalej. Przesyłka też "zniknęła". Na szczęście w ostatniej chwili dostarczono ją do adresata.

 

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie

Link to post
Share on other sites

Jeżeli przesyłka nie była rejestrowana, czyli był to zwykły list to nic nie zdziałasz pytaniami i reklamacjami. Możesz tylko liczyć na połajankę o tym, że listy zwykłe służą tylko do przesyłania papierów (listów dokumentów), a nie przedmiotów. Do sądu owszem możesz iść ale to droga impreza i niepewny efekt, szczególnie bez twardych dowodów. A takim twardym dowodem jest np. potwierdzenie nadania, czyli list polecony, a list polecony to owszem można skutecznie reklamować. Wniosek: nie używać listów zwykłych do przesyłania czegokolwiek co jest warte więcej niż kilka złotych i nie może zginąć.

Link to post
Share on other sites

@qbis

To nie jest odosobniony przypadek, a Ty nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Przesyłką nierejestrowaną przesyłamy TYLKO dokumenty i tylko mało ważne. W zasadzie powinny służyć do przesyłania prywatnej korespondencji i to raczej typu "życzenia dla cioci Wandzi" niż np. umowy kredytowej lub czegoś "takiego". Ponadto - jak zauważyli koledzy wyżej - w ogóle listy są zastrzeżone przez operatora Poczta Polska do przesyłania TYLKO dokumentów. Od biedy można wysłać książkę lub płytę (płyta to też dokument). Nie zdziwiłbym się - jakby (chociaż to mało możliwe) - listy (nierejestrowane) zawierające przedmioty użytkowe były specjalnie zatrzymywane przez operatora. Ale jak pisałem - to wątpliwe.

Inna sprawa (ale w temacie) :

do przesyłania przedmiotów użytkowych powinny być wykorzystywane przesyłki pocztowe (zwane paczkami) ale jeśli do przesyłki przedmiotów użytkowych używacie listów (bo taniej :icon_smile:) to stosujcie te przedmioty jako "opakowanie" do jakiegoś dokumentu. Operator nie może Wam zakazać dowolnego opakowania wewnętrznego danego dokumentu. Wystarczy, że np. do ładownicy, kabury, magazynka czy lufy precyzyjnej wsadzicie małą karteczkę typu "Pozdrawia Cię Fredek z fabryki kredek" :icon_smile: i już jesteście w 100% "legalni" co do regulaminu operatora pocztowego.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...