Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przeróbka cm028A


Recommended Posts

Dobry wieczór!

 

Posiadam replikę cyma 028 a wersji A (ta "taktyczna", o ironio). Mimo tego, że to całkiem przyzwoita replika, jak na początek, to niemiłosiernie boli mnie ten beznadziejny, szary plastik, z którego wykonano body. Myślałem nad kupnem innej repliki, ale a) mam teraz inne, większe wydatki, b) nie mam czasu sprzedawać aktualnej i rozglądać się za inną. Doszedłem przez to do wniosku, że mógłbym podłubać w tej cymie w wolnych chwilach i przerobić ją na coś innego.

 

Myślałem nad zrobieniem czegoś na kształt Zastavy m76, ale w wersji "taktycznej". Oczywiście przy okazji chciałbym wymienić stockową lufę wewn. na preclufę, zmienić sprężynę na np. M130 i uszczelnić układ. Pojawia się jednak pytanie - jak trudne logistyczne byłoby takie przedsięwzięcie, jak kosztowne?

 

Drugą rzeczą, na którą nie mam pomysłu, jest to cholerne body - ma ktoś doświadczenie w "odchińszczaniu" takiego plastiku?

 

Dzięki za poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites

Plastik... no cóż. Rozłóż, przetrzyj czymś żeby było czyste i nie było tłuste. Farba w spreyu, trochę wolnego czasu i plastik przestanie być perfidnie szary :D.

 

Do tego w selektorze możesz sobie wywiercić otwór i włożyć śrubkę tak, abyś miał szybszą możliwość zmiany trybu ognia.

Gdzieś chyba na tym forum widziałem coś takiego.

 

Co do bebechów to nie warto inwestować w jakieś uber prec lufy bo to nadal tani chińczyk i pchać w niego pieniądze to trochę nie za mądry pomysł.

Polecałbym wymienić okablowanie na lepsze, uszczelnić układ, dobrze wypodkładkować zębatki, założyć porządną gumkę hopsiup, dysze zmienić na uszczelnioną shs i będzie pięknie.

W razie gdybyś jednak chciał dokupić coś jeszcze to dobrze by było zmienić tłok na taki ze stalowymi zębami oraz prowadnice sprężyny żeby nie była plasticzana.

Jak zamówisz sobie te części i oddasz do swojego wioskowego serwisanta to ci to pięknie zrobi, ale nad wyglądem zewnętrznym to już popracuj sam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja znęcam się nad swoją 028 już od roku. Serwisanci dawno kazali mi to wywalić bo cymka była przechodzona na maxa, robię to jednak dla rozrywki i z sentymentu bo to była moja pierwsza więc sens jest. Wymieniłem dyszę, tłok ze stalowymi zębami, głowica tłoka łożyskowana podwójnie uszczelniona, sprężyna główna M130, lufa stockowa z SWD od A&K osłonięta tłumikiem, RIS nad osłona komory zamkowej... generalnie da się wiele z tym zrobić tylko wpakowana kasa przewyższa cenę repliki ale akurat w wypadku tej konkretnej repliki jak już napisałem chodzi o samą radochę dłubania.

Oczywiście farba w spreyu to podstawa :-D choć ja celowo pozostawiłem body niepomalowane tylko spryskałem risy, kolbe i tłumik aby właśnie body z daleka świadczyło o pochodzeniu repliki z Państwa Środka... :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...