Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie kilku AK CYMA


Recommended Posts

Proszę o radę odnośnie wyboru modelu. Czy warto brać z blow backiem ? Która z podanych niżej na żywo najlepiej odwzorowuje oryginały. Niezawodność, waga, moc rzeczywistą bo to różnie bywa w tym co podają oraz różnice w budowie stal i metal. Przewidywane koszty tuningu itd Ogólnie co polecacie z CM 048S, 048, 046, 048M czy może CM 050 EBB. Podaję kilka linków do recenzji, które mi tylko utrudniły wybór.

CM 048s -

,

CM 048 -

CM 046 -

CM 048 -

CM 042 -

 

Najchętniej gdyby to był "tradycyjny" AKMS (jaki był na wyposażeniu WP) z stali i blow backiem, realistycznie wyglądający, ale jakoś nie mają takiego w ofercie :)

Czy może wybrać jakąś inną firmę lub inny model cymy ? Co polecacie w podobnych cenach ? Najlepiej byłoby chyba E&L , FC, LCT z tego co czytam i szukam, ale ceny też mają dosyć wyższe,

Edited by almarr
Link to post
Share on other sites

Z wyżej podanych replik, ja bym osobiście brał CM.048S, ale tylko jako replika zapasowa. Sam przerzuciłem się z RK-01W na FC i sobie chwalę. Oczywiście już pierwszego dnia replika została rozłożona na części pierwsze i zmodowana, więc ciężko też mi powiedzieć, jak będzie latać w stocku. A cena FC wyższa, bo to taka pierwsza generacja E&Li, z tym, że różnią się inną metodą oksydowania stali i wykonania drewna. W środku siedzą dobre, stockowe części. Co do Cymy, to nie wiem jak wagowo, ale FC na pewno trzyma wagę oryginału. Pytanie - ile chcesz wydać na replikę?

Link to post
Share on other sites

Krótko bo mi się nie chce rozpisywać.

Z tych co podałeś odrzuć cm042 i cm046 (na te z dopiskami "a" "s" itp. równiez nie patrz).

cm048 (z różnymi dopiskami typy "a", "s" "m") nadadzą się jak najbardziej, to dobre repliki i łatwo sprawić aby służyły bardzo dobrze i bardzo długo.

cm050 (też z dopiskami) brałbym raczej ze względów wizualnych, no i mają stalowy korpus w przeciwieństwie do więszkości wyżej wymienonych.

 

Jak chcesz AKMS'a to rozważ CM048S i RK10S. Z tym że RK ładniej wygląda, a CM ma niektóre części wewnętrzne po prostu lepsze (na przykład silnik CM jest dużo, dużo lepszy niż ten z RK).

 

EBB w AK to porażka, odpuść sobie. Wygląda i działa komicznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Boyec ładniejszy? Cóż, zaprzecze ale to kwestia gustu. Największy syf jaki miałem RK10s.

 

Jeżeli zależy Ci na replice, która strzelasz prosto z kartonu, w miarę nie zawodna i na okres roku lub dwóch, cyma 048s.

 

042 i 046 to jakieś stare modele, mam nadzieję, że producent przynajmniej odświeżył ten model w środku.

 

AIMS czyli 050ebb wygląda fajnie, choć mi się go ciulowo trzymało, ale fajna baza pod przerobienie na pseudo tantala.

Link to post
Share on other sites

Cymka 048 to legenda prawie jak model 028, bardzo ładna w stocku tj. wewnętrznie i zewnętrznie, dobrze leży w łapkach,wersja ze składaną kolbą [replika akms'a] też całkiem dobrze wykonana, jedyny ból w tym modelu to podobno wyrabiające się piny w korpusie, czego osobiście nie doświadczyłem. Tak jak koledzy wyżej EBB w replikach ak to porażka, zwiększa tylko awaryjność repliki, a brzmi jak kupa. Ja bym wziął Cymkę, bo średnio mi pasuje krwistoczerwone drewno w ak. Super sprawa jak wstawisz oryginalne drewienka, albo stockowe potraktujesz bejcą i lakierem pod taki ciemny orzech, niesamowity efekt wizualny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...