Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drobna kobieta i asg - problemy


Recommended Posts

Dzień dobry wojownicy :) Od jakiegoś czasu poważnie przymierzam się do rozpoczęcia przygody z ASG. Bardzo dużo czytam, przeglądam setki stron ze sprzętem. Dziś zafundowałam sobie wraz z wujkiem google lekcję na temat kamuflażu, tak od kuchni, uwzględniając zasady optyki, bo główne rodzaje znałam już wcześniej. Potem zaczęłam "chodzić" po sklepach i narosła we mnie frustracja. Czy ja w ogóle mam szanse znaleźć coś innego na 163 cm i 48 kg żywej wagi niż wz 93? Na przyķład marpat? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;) Ale powiedzmy, że to nie jest sprawa najwyższej wagi. Teraz pytanie o replikę karabinu szturmowego. Przejrzałam mnóstwo stron z replikami. Wcześniej chciałam replikę jednego z paru konkretnych modeli ze względu na bzika na punkcie Navy Seals. Natomiast po wizycie w sklepie i uniesieniu paru replik do pozycji strzeleckiej - chcę przede wszystkim żeby była lekka ;) Oczywiście oglądając replikę czytam specyfikację i widzę wagę, ale nie mogę kierować się tylko tym, bo na co mi lekki badziew. Mamy więc dwie zmienne : JAKOŚĆ i WAGA. Przy mojej budowie i grubości nadgarstka nawet te 700 gram robi różnicę. Budżet do 2000 zł. Elektryk. Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Przymierzałaś się do replik MP5/MP5K? Jeśli chodzi o te drugie to dobre robi Galaxy, ale przy takim budżecie można już bardziej poszaleć.

 

 

Helikon robi ciuchy w rozmiarach XS, ale nie zawsze dobrze trzymali rozmiarówkę. Poluj np. na e-militaria.pl ;) Zawsze możesz odesłać.

Link to post
Share on other sites

Widziałam jedną replikę MP5, ważyła 3200. To jest za dużo. Nie ukrywam, że marzy mi się jednak długa lufa :) i karabin, a nie pistolet maszynowy. Ale ok może być już replika pistoletu maszynowego, ale do 2700 max. Przeżyję także, że nie jest na wyposażeniu seals. Wiem, że to dość specyficzny problem, ale ja się zajadę z czymś ciężkim. ;)

Link to post
Share on other sites

Może coś z oferty Ares Amoeba ? Wtedy waga na pewno by nie była problemem. Repliki mają korpusy z tworzywa, jakieś tam M4 czyli styl US też jakiś tam jest :icon_wink:.

Co do ubrań to tak jak napisał OFF - jeśli nie masz nic przeciwko używanym ubraniom to polecam wbić na OLX, bardzo często widziałem tam ubrania Helikona w rozmiarze XS i w dobrych cenach.

Edited by xenon500
Link to post
Share on other sites

Kup "plasticzura" , parę deko odejdzie na starcie. P90, UAR, względnie jakies PDW albo AUG (bulpup ma te zaletę ,że giwerka krótka ale lufa jak w miotle)

Co do mundurka, kupowałem dla swoicj synów, w rzomiarach jeszcze bardziej nikczemnych, jeszcze w MTP . Albo na niecie do dostania albo jak więksiejsze miasto to w demobilu (te małe rozmiary sie rzadziej sprzedaja to i cenka zazwyczaj dobra).,

Link to post
Share on other sites

Nie mam nic przeciwko. Jak będzie tam marpat xs to może być nawet z błota, upiorę sobie ;);):) Hehe korpusy z tworzywa. I tak to jest z tymi babami, żądają niemożliwego : chciałyby "lekkie full metal" ;) Sprawdzę wszystkie sugestie. Póki co wygląda mi na to : zwiększyć siłownię z raz w tygodniu do czterech razy, suplementy na kości i hantelki :) i piękny 3,5 kilowy SCAR za parę miesięcy ;)

 

Dziękuję za cynk z P90. Wygląd mi odpowiada. Uchwyt zdaje się być wygodny. Jutro poszukam replik.

Link to post
Share on other sites

MP7 bym sobie odpuścił, z uwagi na to, że AEP i mała moc. Nawet w "FFA" CQB czuć, że inni mają przewagę. No chyba, że magia Marui wyrównuje szanse.

 

P90 jest za to fajnym pomysłem, we wielu filmach/grach jest to też "damska" broń, więc pasuje :icon_biggrin: Jak to jest z magazynkami? Hi-capy są średniej jakości, ale low/mid capy chyba dają radę?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Nic mobilności i poręczności P90 raczej nie pobije. Osiągi jak się trafi dobry egzemplarz albo się go z głową zrobi też spoko. I do lasu i do CQB. Są chyba nawet na rynku z szybką wymianą springa. Szybkostrzelność nawet na stoku jest w dechę...

Sam nie posiadam,chociaż zawsze mi się podobały. Chetnie bym posiadł TM HC, bo jest miodny. Osobiście idę w odwrotnym kierunku (wolę jak ciężkie leży w łapkach) ale przy 185cm i 105 kg žywej wagi to szturmžwka 4.5 kg wygląda i jest odczuwalna jako norma,że tak musi byc.

Link to post
Share on other sites

Może po prostu krótką emke, będzie pasować do stylizacji poszukaj z frontem keymod aby front nie ciążył. P90 ma straszne magazynki , wielkie to nieporęczne raz miałem okazje używać nigdy więcej. Być może kwestia przyzwyczajenia ale mnie nie pod pasowało.

Z bulupa jest jeszcze f2000 niestety miałem tylko firmy jls ale tak lekkiej i wygodnej repliki nie miałem jeszcze, nie wiem ile ważyła ale myślę, że coś koło 2300- 2500 do tego w bunlupie. Byłem z niej zadowolony ale zamieniłem na rzecz stalowego, ciężkiego l85 którego Ci nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Imo magi do AK czy G36 są trudniejsze do przenoszenia i wymiany. P90 to najlepszy wybór. Małe, poręczne, łatwo się składa do strzału, a konstrukcyjnie to najlepiej przemyślana replika jaką znam.

 

Co do munduru, to wolałbym kupić jakiś kontrakt i dać krawcowi do zmniejszenia niż bawić się w chińskie wyroby. Wyjdzie prawdopodobnie taniej, a z pewnością lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dziewczyna chce coś amerykańskiego, to wciskacie jej brzydkiego kloca P90.

Sam jesteś brzydki :teethh:

 

P90 to świetny wybór. Lekkie, lufa długa a giwera krótka i zwarta. Ale chińczyka to bym nie kupował... w tej cenie najlepiej TM-a, jest cudny. Ale jest jeszcze G&G, CA, KA i cała batalia innych chińskich wybryków

 

Są chyba nawet na rynku z szybką wymianą springa.

Są, robi/ robił je King Arms. Aczkolwiek jest z nimi pewien problem- mają niestandardową prowadnicę, a dostać jej się nigdzie nie da.

Ale jest też zwykła wersja bez takich cudów- tam już jest standardowo :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie posty i propozycje. Oglądałam w internecie wszystkie proponowane przez Was bronie. Przy okazji poznałam coś nowego prócz wyposażenia sealsów. SG 553 prezentuje się bardzo fajnie, waga replik też jest przyzwoita koło 2800. Kumpel pozbierał parę replik od kolegów - od dwukilogramowych (jak ktoś tu ładnie napisał) "plasticzurów" przez 2500, 2800 aż po przepiękne mk17 3700 z kolimatorem :) Za godzinę jedziemy biegać z tym po lesie. O samo bieganie się nie boję, bo kondycyjnie było u mnie zawsze dobrze, zobaczymy jak z utrzymaniem tego wszystkiego dłużej w pozycji strzeleckiej. Wiem wiem, uparłam się na tych sealsów i M, ale mi chodzi przede wszystkim o klimat :) Jakbym chciała się brzydko mówiąc napier... to patrzyłabym tylko na wagę i fps - żeby jak najwięcej pobiegać i wystrzelać, a mi nie o to chodzi :) Także trzymajcie kciuki za moje umięśnione;) łapki. Co do stroju - faktycznie chyba skończy się na krawcu. Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

P90 +adapter na magazynki m4 - prosto i skutecznie. Ew możesz zostać przy zwykłych magazynkach, ale nie każdemu odpowiadają. Aha - adapter na magazynki m4 do P90 współpracuje z mid-capami po niewielkiej przeróbce - wystarcza do niej jeden śrubokręt, ręczna piłka do metalu, piwo i 30min czasu. Każdy da sobie z tym radę. Sam używam takiego rozwiązania i sobie je chwalę.

 

Ew G36C (to najkrótsze) + adapter na magazynki m4 - porównywalnie skutecznie, ładniej. Sam mam najdłuższą gietę (tą od JG, mocno przerobioną) z adapterem na magi m4 - działa wyśmienicie jako awryjna replika.

 

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, oba powinny dobrze działać i nie ważą zbyt dużo.

 

M4 od Amoeby Ci nie polecam- miałem do czynienia raptem z jedną, ale nie podobało mi się w tej replice nic.

 

Rozważ jeszcze jakąś przyzwoitą M4 SBR (najkrótszą) bez żadnych szyn i innych pierdół. Kumpla dziewczyna z taką biega i bardzo sobie chwali. M4 jedynie z kolimatorem, bez zbędnych dodatków, jest zadziwiająco lekka i ergonomiczna;p

Link to post
Share on other sites

Jeśli uparłaś się na sealsów, cenisz sobie klimat i podobają Ci się emki - bierz emkę.

 

Szkoda kupować replikę inną niż tę, którą się faktycznie pragnie.

 

Używając odpowiedniego, dobrze skonfigurowanego zawieszenia można skutecznie zniwelować odczuwaną wagę.

Link to post
Share on other sites

Polecam repliki Ameoba od Aresa, serię combat machine od G&G i CA4 classic army- mają korpus z tworzywa, mimo to jest ono wzmacniane i wytrzymałe. Jeśli chcesz metalową replikę M4, to szukaj takich z frontem Keymod- pozwala on znacznie zwiększyć masę repliki w stosunku do zwykłego frontu RIS. Przykładowo Keymod 15" czyli długi waży tylko 300g.

Link to post
Share on other sites

Już po bieganiu w lesie z mk17. Było ciężko, ale tragedii nie było ;) Szczególnie pomogła lekcja prawidłowego trzymania, postawy, pracy nóg. Wrażenia niesamowite. Kupię jednak te wymarzone M w zestawie z hantelkami ;);). Będę miała motywację do pracy nad siłą :) Znalazłam tu na forum podpięty temat o emkach, więc biorę się za czytanie. W każdym razie dziękuję za wszystkie sugestie. Niewykluczone, że kupię drugą leciutką replikę choć już nie za taki budżet.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...