Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drobna kobieta i asg - problemy


Recommended Posts

Obejrzałam wszystkie linki i przeanalizowałam sugestie. Niektóre propozycje są ciekawe, ale nie są na wyposażeniu sealsów, a mi w dalszej kolejności marzy się drużyna wzorująca się właśnie na nich. Śledząc ten temat dotarło do mnie, że nie ma cudów i nie będzie leciutkiej, a jednocześnie wiernej i dobrej repliki mk16/mk17 czy ewentualnie odmian M4. Jak chcę taką mieć, a chcę bardzo, to muszę popracować nad siłą rąk, kondycją i tyle. Nie przeskoczymy tego.

 

Nie wiem czego oczekiwałam. Słowo replika oznacza jak najwierniejsze odwzorowanie oryginału, a ja liczyłam na 2,3 kg SCAR, bo drobince się asg zachciało ;) Drobinka musi porządnie poćwiczyć. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Polecam m249, jest dość lekkie i ma długą lufę :icon_smile: , a jeśli chodzi o naprawdę małą wagę to najlepszy jest kac pdw (można powiedzieć odmiana m4) w wersji wyborowej, waży naprawdę mało a lufa dłuższa niż w sr25. Jak chcesz to mogę podesłać zdj.

Edited by Mariusz559
Link to post
Share on other sites

Jeżeli każdy gram się liczy, to znalazłem kilka M-ek ważących ok. 2,8 kg (zamiast popularniejszych 3 kg):

- KWA, lufa normalnej długości, front RIS

- KWA, lufa krótka, front Keymod

- EA, lufa krótka, fron RIS

- Dytac, lufa normalnej długości, Keymod. Marki nie znam jeśli chodzi o repliki, ale masa wg. specyfikacji to ok. 2,4 kg przy aluminiowym korpusie. Poczytaj, może to być ciekawa propozycja.

 

Jeśli nie musi to być AR15, to może pomyśl nad:

- Scorpion Evo 3

- P90

 

Moja niewiasta miała podobny problem jak ty (moje M16 waży prawie 5kg z dodatkami :icon_wink: ), po przymierzaniu się do kilku replik kupiłem jej MP5K z kolbą od M-ki i frontem RIS, chociaż pamiętam, że bardzo pasowała jej też replika UMP-45.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Faktycznie sprawdzałam ciuchy helikona, w większości zaczynają się od "s" i jest to za duże. Wisieć trochę może, ale tutaj to wiatr by hulał w środku na prawo i lewo ;). Sprawdzę to co mi radzisz. Dzięki.

 

Jezus Maria! 5 KG ;) Co ty tam masz oprócz optyki? Jakiś duży granatnik? ;)

 

MP5K z kolbą od emki wygląda fajnie. Właśnie sobie sprawdziłam. RIS pewnie dokupiłeś. Twoja kobieta ma tam zamontowany kolimator? Ile to waży łącznie?

 

 

 

Nie podoba mi się MP7. Jak już pistolet maszynowy to MP5k z kolbą od emki właśnie, żeby dawało mi wrażenie, że trzymam karabin ;)

Link to post
Share on other sites

Z demobili najbardziej polecam armyworld, mają spory wybór.

 

Granatnika jeszcze nie mam, ale luneta/Eotech, latarka, laser itp. swoją masę robią :icon_wink:

 

Nie, miałem od razu w komplecie, ale przy twoim budżecie poleciłbym zakup repliki z lepszej firmy np. CA i do tego dokupienie kolby (lub dorobienie adaptera) i szyn :icon_wink:. Ma tam Aimpointa/Eotecha (w zależności czego ja używam), ale przyrządy celownicze są tam moim zdaniem świetne. W komplecie nie powiem, bo akurat replika leży w częściach czekając na odniesienie do serwisu (brak czasu), ale z tego co pamiętam, to z chwytem przednim, osłonami szyn i kolimatorem było nieco ponad 2,7 kg, przy czym ze względu na rozmiary replika ciąży na przód, dla mnie jest to zaleta, ale proponowałbym przymiarkę i sprawdzenie czy nie jest to problem.

Innym rozwiązaniem może być MP5K PDW (lub kolbą od MP5) z szyną na optykę.

 

Tu masz kolejną lekką M-kę od G&P.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Przeglądam też mk18. Nie zauważyłam żeby były lżejsze od 16 czy 17. Ale tak jak pisałam wcześniej - już do mnie dotarło, że cudów nie ma :) Jak chcę dobrą replikę emki używanej przez tę jednostkę, to muszę dźwigać. Siedzę parę godzin dziennie nad obmyślaniem co kupić, żeby to było spójne, funkcjonalne, dobre jakościowo i w charaketrze Seals. Najchętniej to bym przelała kasę Mikołajowi i znalazła wszystko 24 po choinką ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że jak kilka razy pójdziesz w teren z repliką, która aktualnie jest trochę za ciężka (nie minimcem czy innym ciężkim sprzętem...), to po tych kilku razach się przyzwyczaisz i będzie znośnie/dobrze. Pierwszy raz zawsze jest nieporęczny/nieprzyjemny. Mięśnie też się trochę "nauczą", więc nie ma co się bać, tylko bierz emkę (albo może hk 416?), która Ci się podoba.

 

Gabarytowo, jeśli mają być koniecznie SEALsi, to też mi się wydaję, że MP7 będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiem natomiast jak tam wygląda jakość tych replik - nigdy się nią nie interesowałem. Zawsze można zarzucić ja jakiemuś dobremu serwisantowi i za uczciwe pieniądze zrobi Ci z niej porządną pukawke.

 

Co do mundurów - sprawdź też brytyjskie DPM albo MTP (ichnia odmiana multicam). Rozmiarówka bluz zaczyna się od 160 wzrostu i 88 w klatce. Spodnie, jak dobrze poszukasz, też powinny się znaleźć jakieś mniejsze. Poza tym jest jeszcze opcja przeróbek na własną rękę :icon_wink:

Edited by Sokoov
Link to post
Share on other sites

Przeglądam też mk18. Nie zauważyłam żeby były lżejsze od 16 czy 17. Ale tak jak pisałam wcześniej - już do mnie dotarło, że cudów nie ma :icon_smile: Jak chcę dobrą replikę emki używanej przez tę jednostkę, to muszę dźwigać. Siedzę parę godzin dziennie nad obmyślaniem co kupić, żeby to było spójne, funkcjonalne, dobre jakościowo i w charaketrze Seals. Najchętniej to bym przelała kasę Mikołajowi i znalazła wszystko 24 po choinką :icon_wink:

Jeżeli chodzi o stylizację na foki to musisz niestety przygotować pare tysięcy. Co do repliki to złoty środek ciężko jest wyznaczyć. TO nie jest paintball gdzie markery są laciutkie. Replika jest repliką dlatego, że stara się wiernie odwzorować oryginał. Seals uzywają MP7. Lekkie, zgrabne, a po dorzuceniu krótkiego holo, chwytu przedniego i tłumika QD wygląda kozacko.

Pod sealsów (współczesnych) to nie marpat tylko AOR. Kopie jak to kopie. Najlepszy jest kontrakt ale też swoje kosztuje.

 

21025261c10bf1d41e5b346b4dae88d1.jpg

 

Edited by Hesh
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...