Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam witam :icon_biggrin:

 

zero informacji na stronie producenta, zero recenzji, zero materiału na jutubie. Czymże są te repliki i czy ceny swej są warte?

 

Przymierzam się zakupu wersji C. Ktoś może już posiada? Może coś powiedzieć na temat jakości wykonania kolby i jej ewentualnych luzów?

 

Edt: Możecie w miarę możliwości pochwalić się swoimi zdjęciami specnowych hakasi :icon_lol:

Edited by WAlex
Link to post
Share on other sites

No właśnie, Jak tam specnowe HK wypada na tle innych CHIŃSKICH modeli?

Planowałem właśnie kupić jakiegoś taniego gruza do cqb, który przy okazji będzie przyzwoicie wyglądać.

Na VFC/G&G/TM mnie nie stać, więc proszę odpuśćcie sobie od razu porównania do wyższych półek :P

Link to post
Share on other sites

Mam wersję "C".

Kolba nie ma luzów, wszystko jest pięknie spasowane. Miałem kilka eMek (chińskich - AEG i GBBR), miałem BOYIowe HK416 i uczciwie muszę powiedzieć, że Specna wypada najładniej. Jeżeli chodzi o wykonanie zewnętrzne, to jest to naprawdę klasa :)

 

Do palnej wchodzą EMAGi, nie?

Link to post
Share on other sites

Wobec tego, jakie magazynki pasują do SA 416? Próbował ktoś wcisnąć np. Lancery L5 SOCOM Gear?

Poszukuję także alternatywy dla akumulatora LiPo - musi być NiMh i musi się dać wcisnąć do puszki PEQ - jakieś pomysły? :teeth:

 

HaKaśkę kupiłem z myślą o replice do CQB - posiadana przeze mnie CM041, niestety ale jest... zbyt mocna (ponad 400 fps).

Zdziwiłem się trochę porównując ich rozmiary - po złożeniu kolb, to MP5 jest większe.

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, 416'stka jest poręczniejsza i bardzie zwarta niż ww. Cymiacz.

 

main.jpeg

main.jpeg

main.jpeg

Link to post
Share on other sites

Wobec tego, jakie magazynki pasują do SA 416? Próbował ktoś wcisnąć np. Lancery L5 SOCOM Gear?

 

main.jpeg

main.jpeg

main.jpeg

 

Powinny pasować wszystkie metalowe m4 z większym bądź mniejszym luzem, u mnie specnowe trochę latały, ale podawały cud miód i orzeszki.

 

A zdjęcia pierwsza klasa, piękna HaKaśka

Edited by ReBuzz
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź i zdjęcia.

 

Z tego co wiedzę, replika prezentuje się ładnie, przynajmniej zewnętrznie. W GB specny raczej nic się nie pozmieniło w porównaniu do innych?

Zastanawiam się, czy by wersji C nie kupić w sumie i na cqb i na zieloną. Podoba mi się ta kolba. Ciekawe czy da się z niej zrobić replikę lekko uniwersalną, tzn na tyle krótką, żeby była wygodna w CQB ale równocześnie jako tako banglała w lesie.

Eh, problemy pierwszego świata :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś dojdzie do tego jak bezinwazyjnie wymienić sprężynę, to proszę o cynk :teeth:

Zrobiłem pierwsze przymiarki, ale sprzęt mnie pokonał :teeth:

 

Na pewno po wyjęciu gearboxa powinno pójść bezproblemowo. Jeśli to jest ten nowszy SAEC™ to można bez rozkładania repliki, pytanie jak... próbowałeś zdemontować tą kolbę?

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków,

Mam wersje SA-H02 bez problemu podaje z klasycznych BOYI ale P-Magów Beta Project nie dało się wpiąć wiec jak to już było poruszane żadne tego typu nie podejdą.

 

Ogólnie potwierdzam wykonanie zewnętrzne jest bardzo przyjemne mogę sobie porównać z wykonaniem G&P Mk18 i na tle 1szej klasy repliki Specnowe HK wychodzi zacnie.

Kolba prawie nie ma luzów ale znalazłem jeden mankament - w poprzednich Specnach też to miałem - mianowicie śruba trzymająca prowadnicę kolby ma luz po wyjęciu z pudełka i luzuje się od strzelania. Można to załatwić dokręcając śrubę i pierścień trzymający od zewnątrz + ewentualnie kapka lakieru do włosów, więc wielkiego problemu nie ma ale zawsze warto zwrócić uwagę.

 

Bardzo fajnym dodatkiem jest bateria dołączona do zestawu: 1200 mAh ; 7,4V ; 25C - Electro River.

Link to post
Share on other sites

Ahh kurde, w sumie to mogłeś nie pisać - muszę czekać jeszcze kilka dni na pieniądze, a pewnie ktoś mi je wykupi :icon_neutral:

 

Może, Ci co kupili, podzielą się zdjęciami? Rozwiązaliście już problem z rozłożeniem repliki, aby dostać się do wymiany springa?

Link to post
Share on other sites

Jeśli to faktycznie "kilka dni", to możesz zamówić i po prostu opłacić zamówienie za parę dni - przejrzyj regulamin, ale generalnie na płatność zwykle jest 7-14 dni.

 

Napisz jakie chcesz dokładnie zdjęcia to coś tam może uda się pstryknąć ;)

 

Buffer otworzyłem i dostałem się do śruby - jednak nadal nie udało się  go zdemontować :teeth:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...