Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o magi, to do wersji H01c pasują mid capy od Aresa. Wypadają midy od King Armsa, Battleaxe'a, lowy Airsoft System i P-magi.

 

Z ciekawostek. U kolegi w wersji H02 plastikowe magi KA się zapinają. U mnie w IARZe no ni kuta :icon_biggrin:

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Jaką preckę i gumkę polecacie do tej repliki? Kupiłem SA-H03 i chciałem do nie przełożyć zestaw ze starej giety - czarna systema + lufa PPS 6.03 363mm. Problem w tym, że w stocku replika osiąga jakieś 420-430 fps na moim chrono, a po zmianie na pps+systema moc jest ok 10-20 fps mniejsza... Problem złego złożenia odpada, bo kilkukrotnie przekładałem zestawy i wyniki wciąż te same. Zauważyłem, że stockowy zestaw trochę lepiej siedzi w komorze, tzn nie ma luzów podczas gdy po założeniu pps+systema jest minimalny luz lufy z gumką w komorze. Próbowałem teflon fix, ale stabilne 430 mam tylko przez pierwsze kilka strzałów, później moc znów spada. Zastanawiam się, czy ktoś ma jakiś sprawdzony zestaw który dobrze się sprawdza w tej replice. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Kurde, jak najpierw zobaczyłem Kaśki i wymarzone IAR to się uśmiałem, bo jakoś eMek Specny aktualnie jest jaka jest. Śledzę temat i widzę, że bardzo się myliłem. Robicie mi coraz większą ochotę na produkty Specny. Ale jest jedno, oznaczenia, mam teraz straszne parcie na oznaczenia, także wypada ona z gry.

Ale z ciekawości zapytam, czy komuś udało się porównać Specnę do Umarexa? I tak pewnie poczekam na Umarexa(albo wersję V2, właśnie pojawiły się takie 416 na GFie), ale jednak chcę wiedzieć, czy przepłacam, czy jednak trochę tej jakości w Umarexie jest więcej.

Link to post
Share on other sites

Siema Panowie :).

 

Na wstępie słowa podziękowania dla Gloomera i Niedźwiedzia za recke - na necie materiałów o tej replice jak na lekarstwo :/.

 

Zastanawia mnie tylko gearbox, specyfikacje większości sklepów podają v2 modyfikowany. Czy ktoś może napisać kilka słów co to właściwie oznacza ? Jaki to może mieć wpływ na możliwości tunningu, np. wymianę szkieletu gearboxa na inny itd. ?

Zielony jestem całkowicie w tym temacie, więc jeśli pytam o coś bardzo podstawowego to sryyy :D

Link to post
Share on other sites

Kurde, jak najpierw zobaczyłem Kaśki i wymarzone IAR to się uśmiałem, bo jakoś eMek Specny aktualnie jest jaka jest. Śledzę temat i widzę, że bardzo się myliłem. Robicie mi coraz większą ochotę na produkty Specny. Ale jest jedno, oznaczenia, mam teraz straszne parcie na oznaczenia, także wypada ona z gry.

Ale z ciekawości zapytam, czy komuś udało się porównać Specnę do Umarexa? I tak pewnie poczekam na Umarexa(albo wersję V2, właśnie pojawiły się takie 416 na GFie), ale jednak chcę wiedzieć, czy przepłacam, czy jednak trochę tej jakości w Umarexie jest więcej.

 

HK specny niestety nie miałem jeszcze możliwości obejrzeć, ale o VFC mogę powiedzieć jedno - nie warta obecnej kasy. Używki ok, ale nówki bym w życiu nie kupił. Gdybym nie miał 416 i m27 umarexu, używańców, kupionych w fajnych pieniądzach, to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał specnę. Od specny mam zwykłą emkę jakieś tam mk18 i jestem pewny, że 416 nie jest gorsza.

Link to post
Share on other sites

Siema Panowie :icon_smile:.

 

Na wstępie słowa podziękowania dla Gloomera i Niedźwiedzia za recke - na necie materiałów o tej replice jak na lekarstwo :/.

 

Zastanawia mnie tylko gearbox, specyfikacje większości sklepów podają v2 modyfikowany. Czy ktoś może napisać kilka słów co to właściwie oznacza ? Jaki to może mieć wpływ na możliwości tunningu, np. wymianę szkieletu gearboxa na inny itd. ?

Zielony jestem całkowicie w tym temacie, więc jeśli pytam o coś bardzo podstawowego to sryyy :icon_biggrin:

 

 

Modyfikacja w GB specny polega na możliwości wyciągnięcia sprężyny bez otwierania GB. Jedyna inna część to inna prowadnica sprężyny, a tak normalnie możesz pakować V.2.

 

HK specny niestety nie miałem jeszcze możliwości obejrzeć, ale o VFC mogę powiedzieć jedno - nie warta obecnej kasy. Używki ok, ale nówki bym w życiu nie kupił. Gdybym nie miał 416 i m27 umarexu, używańców, kupionych w fajnych pieniądzach, to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał specnę. Od specny mam zwykłą emkę jakieś tam mk18 i jestem pewny, że 416 nie jest gorsza.

 

VFC jest bardzo ładnie wykonane bo wczoraj akurat miałem okazję zobaczyć M27 od tejże firmy ale bebeszki niestety słabe, ale jesteś pierwszym posiadaczem który nie broni marki. VFC MASTER RACE, a specna do piachu

 

Kurde, jak najpierw zobaczyłem Kaśki i wymarzone IAR to się uśmiałem, bo jakoś eMek Specny aktualnie jest jaka jest. Śledzę temat i widzę, że bardzo się myliłem. Robicie mi coraz większą ochotę na produkty Specny. Ale jest jedno, oznaczenia, mam teraz straszne parcie na oznaczenia, także wypada ona z gry.

Ale z ciekawości zapytam, czy komuś udało się porównać Specnę do Umarexa? I tak pewnie poczekam na Umarexa(albo wersję V2, właśnie pojawiły się takie 416 na GFie), ale jednak chcę wiedzieć, czy przepłacam, czy jednak trochę tej jakości w Umarexie jest więcej.

 

Niedźwiedź miał okazję porównać VFC vs Specna i mówił, że jedyne różnice jakie dostrzegł w wykonaniu to troszkę gorsza faktura plastików

 

Z mojej strony kolejne przemielone ponad 2k kulek z IARKI i wszystko bangla. Złapałem tylko jakieś zwieszenie na silniku, gdzie wystarczyło odkręcić stopkę chwytu pistoletowego, zakręcić silnikiem bez styku z zębatkami i Irenka znowu bangla :icon_biggrin:.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

aaAAA, motyla noga za przeproszeniem.

Miałem się wystrzegać chinoli jak ognia(rozczarowałem się wytrzymałością rączki przeładowania w CM.049) i wszystko wraca jak bumerang...za VFC wciąż stoi jedno: HPA, cóż, BlackOniona nie włożę, rof będzie przy mały jak na palny. Jedyne co dzięki Specnie otrzymam, to magazynki Real/Low/Mid prosto pod Kaśki, czyli te inaczej wykrzywione. W razie gdybym zainteresował się zwykłym HK, bo M27 planuję zasilać długimi midami Boya. Może ktoś ma i się pochwali zdjęciem?

Edited by Buniek92
bluzgi
Link to post
Share on other sites

To jak :) ?? Nadaje się ta Kaśka na pierwszą repliką czy nie :) ? Sianka mam w sumie troszkę więcej, ale HK 416 to właśnie to :).

Jakiś specjalny tunning na tą chwilę mnie nie interesuje (jeżeli cos bede wymieniał to gumkę moze lufę).

Zależy mi jedynie na kompatybilności bebechów, co bym mógł wsadzić tam kiedyś (jak mnie najdzie) inny szkielet v2

i tego typu historie :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...