Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

I ponawiam pytanie: czy jest dostępna przedłużka lufy do hk416? Pasuje zwykła emkowa? Czy różni się wizualnie?

 

Na zdjęciu w poście #199 masz SA-H02 z założoną emkową przedłużką lufy.

 

Wagi niestety Ci nie podam, bo nawieszałem tam pierdyliard dupereli. No chyba, że chcesz wagę efektu końcowego - 3,4 kg.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Weryfikował ktoś jakim kluczem można odkręcić śrubkę od zwalniacza magazynka? 1,5mm jest za duży. Czyżby 1,2?

Ja odkręcałem imbusem 1.3 mm. Nie jest go łatwo dostać w sklepach ale tak sobie Chińczyk wymyślił.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w sklepie elektronicznym komplet z kluczykami od 0,6 do 2,0 :)

Wcześniej z tego co pamiętam z potrzebą użycia 1,3 spotkałem się przy rozbiórce MP5. Potrzeba taki do demontażu selektora. Wtedy użyłem Torxa T5 tylko lekko musiałem mu spiłować czoło.

Jak masz znajomego z gazowym M4 od WE to pożycz od niego kluczyk do regulacji hopka, to też 1,3.

Link to post
Share on other sites

To chyba nie jest sa-h02, tylko sa-h01.

Dzięki za podanie wagi, daje mi to już jakieś pojęcie, ile waży goła replika.

 

Serio uważasz, że wiesz lepiej co kupiłem? :icon_smile:

 

SA-H01 ma składaną kolbę na dwóch prętach, H02 ma normalną kolbę i krótki front, H03 ma normalną kolbę i długi front.

 

Na zdjęciu jest H02 z krótkim frontem i przedłużką lufu, co by się precka 363 zmieściła :)

Link to post
Share on other sites

Dwa słowa ode mnie.

Poradziłem sobie z ruszajacą się prowadnicą kolby. Śruba trzymająca prowadnicę była nie dokręcona. Teraz jest jak jedność z korpusem. Pozostał jeszcze luz na łączeniu frontgripa i korpusu (taka łezka). Mały ale jest, chyba nie do zniwelowania. Podejrzewam, że ze wzrostem rozmontowań będzie się zwiększać. Zobaczymy. Mimo że jakość wykonania jest daleki od Umarexa (miałem HJ417) to i tak warto kupić. Wspomniany Umarex to trzy razt więcej, nie wspominając o magazynkach. Specna jest OK, jednak kiedyś kupię Umarexa HK416 ale GBB.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Luz na froncie możesz zniwelować do zera delikatnie wyszlifowująć obrys tej łezki (robiąc taki pasek poziomy) i nakładająć tam trochę poxipolu. Składasz, skręcasz i beton.

 

Zanim jednak to zrobisz sprawdź skręcenie tej śruby, która trzyma front (duży imbus).

Link to post
Share on other sites

 

 

Serio uważasz, że wiesz lepiej co kupiłem? :icon_smile:

 

SA-H01 ma składaną kolbę na dwóch prętach, H02 ma normalną kolbę i krótki front, H03 ma normalną kolbę i długi front.

 

Na zdjęciu jest H02 z krótkim frontem i przedłużką lufu, co by się precka 363 zmieściła :)

 

Kiedy klikam w twój link z numerem posta, pokazuje mi się post ze zdjęciem Yahaloma, a na nim chyba jest sa-h01. Stąd nieporozumienie

Link to post
Share on other sites

Kupiłem klucz 1.3. Tak bardzo nie pasowł, ale w końcu udało mi się odkręcić ten zwalniacz. Już zamówiłem zwalniacz magazynka za 11zł bo nie urządza mnie przykręcanie śrubki do której ciężko zdobyć klucz :D

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Kiedy klikam w twój link z numerem posta, pokazuje mi się post ze zdjęciem Yahaloma, a na nim chyba jest sa-h01. Stąd nieporozumienie

 

A powiedz mi, co to za różnica, co?

Skoro pasuje do H01, to znaczy, że pasuje do wszystkich...

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji ;D

Przymierzam się do zakupu owej specny, 2 pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi albo przeoczyłem.

1) Jaką ma długość lufy w stoku - gdzieś mi tam migło, że ktoś 400mm pakuje, ja planuje promyka 455 mm, tylko nie wiem, czy za dużo wystawać będzie (ogólnie jestem maniakiem długich tłumików i/lub przedłużek ;D).

2)Komora - jak z komorą na stoku, jakie wykonaie,czy ewen. zmieniać i na jaką. Będzie flat montowany

 

To tyle ;D

Link to post
Share on other sites

W tym temacie znalazłem gdzieś pytanie lecz nikt na nie nie odpowiedział:

 

Q: Czy szkielety RetroArms (Tornado etc) będą pasowały do HaKaśki?

A: Oczywiście i to bez większych przeróbek*

 

*wymagane przeróbki (dla szkieletu Tornado z systemem szybkiej wymiany sprężyny):

- wymiana tylnego pina na inny o mniejszej średnicy (jakieś 0,5 mm na średnicy)

- wymiana płytki selektora (Element wystarczy)

- wymiana selektora ognia / piłowanie tarczy selektora (tarcza jest za gruba i trze o łożyska)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszła do mnie paczucha z SA-H02, więc pokuszę się o mały opis tego co zastałem :icon_smile:. Do tej pory posiadałem tylko M4 CM.008 i kałacha CM.048 i do niech będę porównywał.

 

+ Korpus świetnie spasowany - gearbox nie świeci szparą miedzy lowerem a upperem, nic nie lata, front solidny

+ Duże większe "uszy" trzymające upper w lowerze niż w M4 cymy (w cymce mi pękły i replikę miałem spiętą zipem)

+ Ciasne pasowanie lufy wewnętrznej w zewnętrznej - nie weszła nawet jedna warstwa teflonu 0,075mm

+ Lipo w zestawie

+ Gearbox czarny z niebieskimi flakami, jak w serii z SAEC

+ Bardzo ciasne pasowanie uppera z lowerem na przednim pinie

+ Do otworów w kolbie idealnie pasują dwa akumulatory Li-Ion 18650 - przy użyciu akumulatorów SONY US18650VTC5 za 27zł sztuka, kawałka przewodu, dwóch blaszek i małej tamiyi możemy mieć w kolbie baterię 7,4V/2600mAh/30A (stock 7,4V/1200mAh/25C=30A) a w drugim otworze dwa zapasowe aku do wymiany w 10 sekund.

 

+/- Hi-cap z zestawu piękny, ale nakręcany tylko kluczykiem (jak w hi-capach hk416 boyi)

+/- Malowanie bardziej matowe niż w cymach ale w moim odczuciu też bardziej "zabawkowe"

 

- Trochę nadlewek na znalowych elementach (muszka, klapka wyrzutnika) ale nie ma tragedii

- Kiepska dysza - plastikowa bez oringów, moja ma zadziory na końcówce (musiałem zedrzeć paznokciem, choć pewnie zaatakuję to papierem ściernym jak kupię jakiś drobny a jeszcze nie zdążę wymienić dyszy)

- Stockowa gumka woła o pomstę do nieba (odchyłki góra/dół do 1m na dystansie 30m)

- Brzęcząca sprężyna

- Krzywy nadlew grubości 1 mm na komorze hu od strony gearboxa

- Smar, smar, smar wszędzie. Na hopku, w lufie, na cylindrze od zewnątrz, w dyszy, na dyszy...

- Brak ucha to zawieszenia jednopunktowego u nasady kolby

 

Wyniki chrono (samoróbka i nieco zaniża, do 20 fps):

0,2 g - 410 fps

0,25 g - 370 fps

0,3 g - 337 fps

 

Bardzo stabilne, +/- 2 fps

 

Wymieniłem gumkę z dystanserem na Modify płaską z flat-hopem + teflon fix. Moc nie wzrosła czyli stockowo w komorze jest szczelnie. Po wymianie gumki spokojnie na kulkach 0,25g G&G trafiam na semi w znak drogowy na dystansie 75m, około 7m poniżej mnie (nie lobem, kulka leci cały czas niemal płasko). W porównaniu do czarnej systemy w kałachu (500 fps na 0,2 g) dużo lepsza praca hopka - nie obserwuję charakterystycznego podbijania kulki w połowie drogi.

 

To tyle, pewnie dopiero za dwa tygodnie hakaśka przejdzie chrzest bojowy :icon_biggrin:

Edited by smk
Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam zdjąć klapkę z dołu magazynka. Zdziwisz się :)

 

Tak, widziałem kółeczko ale połóż się raz w mokry piach i masz bagno w mechaniźmie a nie wyobrażam sobie zdejmowania i zakładania klapki w warunkach bojowych ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...