Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I już pojawiły się bólodupne posty ludzi posiadających VFC. Co z Wami nie tak?

Jeśli specna po lekkich szlifach będzie repliką, która nie posypie się co krok to nic tylko cieszyć się z takiej nowości. Sam chętnie kupię.

No ale właśnie, jak to strzela?

Strzela normalnie jak wszystkie Specny w stoku. Nic nadzwyczajnego. Na pewno warto zmienić lufę i gumkę na start bo ta stokowa kiepsko kręci - choć sprawdzałem ją w niskiej temperaturze możliwe że jak się zagrzeje będzie lepiej.

Na te ok 40m celność jest w miarę dobra ale i tu poprawić można lepszą lufą. Jeśli dołożyć do tego jeszcze nisko oporowe kable i jakiś prosty mosfet to replika będzie śmigać. Dla zapaleńców polecam też zmienić silniczek bo ten stokowy trochę się tłucze w rączce ale to już taka moja prywata.

 

Reasumując za stosunkowo niewielkie pieniądze mamy bardzo fajną replikę jako bazę do dalszego rozwoju. Uważam że zdecydowanie warta jest rozważenia jeśli ktoś szuka właśnie HK'aśki.

Edited by Niedźwiedź
Link to post
Share on other sites

Dziś odwiedził mnie lekko spóźniony mikołaj i dostarczył SA-H03 czyli HK M27 IAR od Specny.

Opakowanie jak to w specnach - czarno-biały karton i gąbeczka.

W środku replika, smyczka, naklejki, katalog, magazynek i akumulator li-po. Może szału z tym akumulatorem nie ma ale zawsze lepiej z li-po niz NIMH. Z drugiej strony w zestawie brak dedykowanej ładowarki więc jeśli to nasza pierwsza replika to czeka nas jeszcze dodatkowy wydatek. Swoją droga za te 40zł więcej mogliby dorzuć jakąś kopie iMAXa i było by po kłopocie.

Wrażenia estetyczne z samej repliki bardzo dobre - miałem w ręku zarówno replikę Umarex/VFC jak i palny oryginał i przyznam że w tych pieniądzach hicior... mniej niż połowa ceny a wrażenia z trzymania u mnie identyczne. Przy czym nie bawi mnie reko i przebieranki więc na oznaczenia nie zwracam uwagi tym bardziej że replika i tak pójdzie pod farbę.

Montaż pod bagnet w pełni funkcjonalny ;)

Model który dostałem przeszedł przed trafieniem do mnie dwie modyfikacje w postaci stalowej lufy 6,03x407mm od Madbulla i zestawu FlatHop Modify. Chrono pokazuje 425fps na 0,2g ale na test celności zasięgu przyjdzie poczekać do soboty.

Z czasem pewnie wyląduje w środku mosfet ale jak na razie nie czuje potrzeby robienia innych modyfikacji.

 

Reasumując w mojej opinii:

+ to HK IAR :)

+ za mniej niż 1000zł

+ brak potrzeby poważniejszych modyfikacji

+ kompatybilność z częściami dostępnymi na rynku

- kolba nie mieści pakietu 2200mAh który wchodzi do klasycznej kolby od M4 Specny ;(

- mogą nie wchodzić niektóre magazynki (urok repliki HK416)

- kobita kazała mi ją odłożyć i iść spać

 

Tyle na dziś - jak ktoś ma jakieś pytania to z chęcią odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia! Bo tego IARa nie widziałem na zdjęciach sklepowych.

http://azteko.pl/spe...03-p-15394.html

 

Swoją drogą jak ktoś chętny to chyba jedyny sklep robiący przedsprzedaż na ten model a patrząc na stan naszej waluty to cena raczej podskoczy.

 

I poranny update:

+ mid-capy cymy ala hk416 podają bez zarzutu i wyglądają bosko

+ kolba mieści modelarski akumulator 7,4V 2000mAh

Edited by Poneck
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś z magami EA?

Może jakiś link bo nie bardzo wiem które masz na myśli?

 

Z magazynków które posiadam:

Cyma Mid-Cap metalowy w stylu HK - pasuje podaje

Ares/Amoeba mid-capy - pasują i podają

Low-cap BOYI - pasuje i podaje

Mono-drum A&K - pasuje bardzo ciasno i podaje

Mid-cap Ball G&P - pasuje, czasem nie podaje

Mid-cap metalowy G&P - straszny luz, nie podaje

Mid-cap KWA - pasuje i podaje

Mid-cap MAG - pasuje i podaje

Mid-cap Dytac Invader - pasuje i podaje

Mid-cap PTS Eco - nie pasuje

Hi-Cap G&G Thermold - nie pasuje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zakupiłem M27 od Specny i jestem zachwycony wykonaniem no oprócz składanych przyrządów celowniczych bo strasznie lekko pracują ale kij z nimi.

 

Pytanie jak z magazynkiem hi-cap, ponieważ moje magi od King Armsa nie zapinają się to muszę użytkować hi-capa., Magazynek nie ma klasycznego pokrętła tylko ten zrąbany motylek.Na ile starcza jedno nakręcenie? Ktoś testował?

Link to post
Share on other sites

Pytanie jak z magazynkiem hi-cap, ponieważ moje magi od King Armsa nie zapinają się to muszę użytkować hi-capa., Magazynek nie ma klasycznego pokrętła tylko ten zrąbany motylek.Na ile starcza jedno nakręcenie? Ktoś testował?

~100-150 kulek ale używałem tylko raz testowo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...