Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coraz bardziej się przekonuję :icon_biggrin: do kolby wchodzą batki takie jak do SF-owej ?

Ta z zestawu wchodzi bez problemu troszkę trzeba z kablami powalczyć i poukładać ale można też lekko przyciąć wnętrze i będzie łatwiej. Inne batki ciężko będą miały. W boczne przestrzenie w kolbie wejdą tylko baterie z dwoma oddzielnymi ogniwami - tam jest dość ciasno.

Za to jeśli nie zrobisz wielkiego mosfeta to do prowadnicy spokojnie wepchniesz baterię typu (WE) Nuprol 1100 7,4V

Link to post
Share on other sites

Kolega już mi wysyłał PW, ale jego pytania były zdawkowe. IAR różni się po prostu długością i grubością lufy ze względu na "ciężką lufę" z palnego odpowiednika. 460fps na spokojnie da się wyciągnąć, ale w stocku już hula na 440fps to warto bić się o te 20fps? Myślę, że wstawienie precki i dobrej gumki może dać ten wynik. W mojej opinii przydało by się zamontować dobre kable z mosfetem, zrobić podkładkowanie i smary bo tutaj Specna się nie popisała. Zewnętrznie jak najbardziej IAR jest pyszny :).

Link to post
Share on other sites

No i pierwsza kicha w moim egzemplarzu. Śrubka w osłonie wyrzutni łusek,która trzyma taki śmieszny kwadracik, który zabezpiecza mechanizm trzymający, postanowiła radośnie się upierdzielić...Oczywiście klapkę można wymienić, ale nie smak pozostaje.

 

Kij mam teraz jak w prawdziwym ciągle otwarte :icon_biggrin:.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Kilka słów o M27

Replika na chrono pokazała 440fps w stocku.

Miałem pewne obawy, czy przy minusowej temperaturze stockowka gumka hop up nie przymarźnie i nie będzie zasięgu typu "dalej rzucę replą". I tutaj pozytywne zaskoczenie, ponieważ replika siała elegancko przez całą strzelankę. Powtarzalność 100%.

IAR siał dziś tylko w trybie full auto jako typowy support. W mojej opinii można by było się pokusić o porządne podkładkowanie, ale tragedii nie było.

Dołączony Lipolek 1200mah 7,4 wytrzymał ponad 2k kulek.

Pierwsza strzelanka IARa, to i pierwsza gleba w tym sezonie gdzie repliką rzuciłem, aby nie przygnieść jej ciałem. Specna i kregosłup całe 1f603.png:D

To co zgrzytało to kwestia magazynków, replika jest bardzo wybredna. Duża część magów wpina się, ale można je wyciągnąć bez naciskania zwalniacza, który się nie zatrzaskuje. Zapwne pomoże wymiana zwalniacza magazynka bo Specna zrobiła jakiś dziwny, nie jak spotykamy standardowo.

Od wibracji poluzowała się śruba od prowadnicy. Oj straszneeeeeeeeeeee

16508116_1240213252722538_2289570195511307586_n.jpg?oh=efbbd5b345f22c63deb6317bc1ecb7ec&oe=590AB040

 

16508956_1240213249389205_339576658795150032_n.jpg?oh=9192c14a582c1faebe3dbd80546a7a52&oe=5940C0B5

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o magi, to do wersji H01c pasują mid capy od Aresa. Wypadają midy od King Armsa, Battleaxe'a, lowy Airsoft System i P-magi.

 

W wypadku gdy magi wypadają, a są one w metalowych skorupach to można odgiąć delikatnie górną część zaczepu magazynka i wtedy nie wypadają.

gloomer dzięki za zdjęcia i recke. Ps. co to za optyka u Ciebie siedzi ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Proszem Pana to je Elcan Specter

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...