Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne Perun od Mountebank customs


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Możesz rozwinąć myśl? Nie każdy zna się tak dobrze i ja na przkład nie wiem o co chodzi. Pdi kosztuje pewnie 500 zł a tutaj jest lufa niewiele gorsza za 150 zł i to za mną przemawia. Chyba bym zaryzykował zmiane stockowej lufy w gazówce na peruna, nie mam snajperki tylko m4 a jednak lepsza celność by się przydała. Nie każy jest na tyle bogaty, żeby inwestować aż tyle w lufe i nie każdy potrzebuje najlepszej opcji i zarazem najdroższej do broni szturmowej. Chyba, że chodzi o wykonanie okna hopka czy jak?

Link to post
Share on other sites

Poftur tokara jest na sell teraz xD

Mój zombie velleman zostaje, adaptery ido tak samo szybko jak lufy xD Zreszta dość spore jest zainteresowanie drukiem 3d :) A próbki mogłeś zobaczyć na innym forum c'nie? :)

 

Lufy postaram się wprowadzić bardzo szybko :icon_smile:

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

No a co ma być pominę, że dobre gaziaki używają systemów na lufie u gumach vsr, ale nawet jak jest jakieś padło z lufą aeg, to właśnie najlepiej w gaziakach dobrą lufę dać, bo jak jest 6,01 to i skok fps jest mniejszy a i sam gaz jest efektywniej wykorzystany, mniejsza strata i fajnie kulka ciężka jest rozpędzana.

Link to post
Share on other sites

Między średnicą 6.01 a 6.02 myślę, że nie będzie dużej różnicy a jeśli chodzi o fpsy to do zwiększenia w gazowej replice najprościej dłuższą lufe. W każdym razie nie ważne chodzi mi gównie o celność fpsów nie potrzebuję. Dlatego, że właśnie większość gazowych replik ma inny system dlatego podsunąłem pomysł o zamówieniu z innym oknem gumki. Myślę, że była by to świetna alternatywa dla luf np waśnie pdi które są bardzo drogie. W polsce jest bardzo mały wybór luf do replik gazowych a do tego często niedostępne.

Link to post
Share on other sites

Jak by chodzi tylko o średnicę to nikt by nie kupował pdi a np takiego guardera mającego 6,02 a jednak z jakiś powodów ludzie są gotowi wydać prawie tysiąc zł na lufę 690mm zamiast podobnego guardera, który jest tańszy o 80%.

 

W polce nie ma wyboru i nigdy nie było, kiedyś był wybór a potem wszyscy zaczęli się jarać shsem, cymą i innym gównem, jak dało się upić zębatki i tłoki promyka to teraz cud.

Link to post
Share on other sites

Myślałem, że porównujemy lufy podobnej klasy czyli Perun (z tego co jest napisane podobne wykonanie i celność jak prometheus) i Pdi a nie jakieś Guardery i innej maści lufy które są minimum klasę niżej. Skoro średnica nie ma znaczenia to po co piszesz wyżej, że do gazówki najlepiej 6.01? Idąc Twoim tokiem myślenia równie dobrze można by zamontować Jbu ponieważ też ma średnicę 6.01.

Pomijając to, jeśli wyjdą lufy Perun do replik gazowych z pewnością ją kupię i zaryzykuję te 150 zł zamiast wydawać 500 zł na Pdi.

Mam nadzieje, że Znachor będzie zadowolony ze sprzedaży luf i postara się o lufy do replik gazowych zarówno karabinów jak i do pistoletów.

Link to post
Share on other sites

Serio?

Chcesz porównywać lufę z ciągnionej stali do kutej na zimno przez pdi, na głowę upadłeś?

 

PDI mógłbym porównać co najwyżej do edgi ale i tak zachodzi prawdopodobieństwo, że to błąd biorąc pod uwagę niektóre posty na forum, czyli jakość edgi jest mocno nad wyraz prze kolorowana.

 

Średnica ma pewne znaczenie, ale najważniejsze i tak jest jakość wykonania lufy. Dlatego w dobrze wyregulowanej replice (dawce gazu) np wybieramy pdi 6,01, a tam gdzie do końca nie możemy osiągnąć ideału musimy niestety zdecydować się czasami na pdi 6,05.

 

Peruna dopóki ktoś nie będzie gotowy rzetelnie przetestować, a nie będzie wypisywał armazony w stylu wydaje mi się, replika strzela lepiej itp, będę stawiać koło pps, shs, ZCI, guardera ale na pewno nie przy km-headzie i promyku. Rynek luf od spokojnie pierwszego wmasga się nie zmienił, były rewolucje, nowe firmy a jak PDI pierwsze a tuż za nim laylax i km-head

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja planowałem zrobić testy tarczowe na różnych dystansach porównując peruna 455 i promyka 509, ale niestety aktualne warunki pogodowe oraz fakt że mam około godzinę do strzelnicy z podziałkami dystansów (niby otwarta, ale w takim miejscu że wiatr jest praktycznie nieodczuwalny) nie zachęca.

 

Jako kolejna ,,naoczna'' opinia mogę powiedzieć, że perun z zielonym falconem daje mi bardzo podobne skupienie do promyka, strzelając do powieszonej na drzewie puszki na dystansie 50 kroków (średnio ~83cm wg pomiaru) czyli około 40-42m z repliki ok. 400 fps mogłem spokojnie trafiać raz za razem, bez pudłowania z użyciem obydwu luf. Kulki 0.3 arma tech.

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Ja zostawię tak.

 

M4 z silnikiem valkena v12 po kalibracji przez hpairsoft, kulki 0,3 g&g, około 440 fpsów na 0,2, lufa 285mm 6,01 pdi, dzida laserowa na 70 metrów.

Cel typu puszka czy kartka a4 bez najmniejszego kłopotu na granicy zasięgu raz za razem to jak by ktoś chciał mieć porównanie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...