Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celownik szczebelkowy/Leaf sight do granatnika?


Recommended Posts

Cześć,

czy orientuje się któryś z Was czy są gdzieś do zdobycia jakieś przyrządy celownicze przeznaczone do granatników, montowane na szynę RIS, które nie kosztują tyle co w miarę dobra, chińska optyka :D?

Przykładowo.

Poszukuję czegoś do zamontowania na granatniku GL-06. Posiada on przyrządy, których nie da się regulować, a na dodatek są tak nisko, że złożenie się do tego w masce/goglach jest zwyczajnie niewykonalne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Znaczy ma kosztować więcej niż dobra chińska optyka, czy tyle co podła chińska optyka? :teethh:

na ewiku za 20 usd widzialem jakieś.

Tak, podła chińska optyka jest bliższa cenowo, gdy zaopatruję się w muszki i szczerbinki :icon_biggrin: Niemniej pewnie się złamię, gdy Spec zarzuci jakąś darmową wysyłką albo -10%. Spodziewałem się tylko, że skoro są warianty Specny i innych emek, w których takie celowniki są zamontowane, to może da się wyrwać coś poza G&P/Guarderem, ale nie ma łatwo :icon_biggrin:

 

http://www.evike.com/products/53707/

Tak, te są całkiem fajne, choć wymagałyby dłubania, aby spokojnie przyfasonować to do RISa :icon_biggrin:

Za to na begadi mają dokładną odwrotność tego co potrzebuję :icon_biggrin:

http://begadishop.eu...vsq0jmt9k8qeia0

 

 

Edit: Pogrzebałem trochę i znalazłem coś na stronie ARESa, udało mi się wyciągnąć od nich rączkę transportową do G36, więc może to też się uda.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

G&P/Guarder chodzą po 40$ wzwyż, w Polsce tylko SpecShop ma obecnie na stanie celownik od G&P. Wrzuć ogłoszenie do komisu, może ktoś ma używkę.

 

W przypadku tego z Evike, Puloman będzie robił zamówienie zbiorcze, więc w razie czego możesz do niego skrobnąć.

 

Myślałeś może o druku 3D? Innym pomysłem (szalonym) może być przeróbka szczerbinki od AK poprzez wyżłobienie w niej rowka (suwak będzie wtedy służył jak nastawa) lub dopasowanie regulowanych przyrządów celowniczych od np. BAR lub Thompsona M1928. Nie mieszaj mnie z błotem, to tylko pomysł ;)

Link to post
Share on other sites

ARES już nie produkuje tych celowników, hehe.

Myślałeś może o druku 3D? Innym pomysłem (szalonym) może być przeróbka szczerbinki od AK poprzez wyżłobienie w niej rowka (suwak będzie wtedy służył jak nastawa) lub dopasowanie regulowanych przyrządów celowniczych od np. BAR lub Thompsona M1928. Nie mieszaj mnie z błotem, to tylko pomysł :icon_wink:

Ano, ogłoszenie w komisie na pewno nie zaszkodzi, jakiś czas temu ktoś z resztą wystawiał, ale się nie załapałem :icon_biggrin:

Druk 3D byłby ciekawą alternatywą, ale wątpię czy ktoś by się tego podjął, z uwagi na mały popyt.

Nie zmieszam, sam rozważałem szczerbinkę od kałacha. Fajne byłoby też coś takiego, ale cenowo wchodzi na tereny G&P. Zwykle te zestawy standalone też mają fajne celowniki, napiszę do AABB, może wyślą :D

 

Sposoby z dłubaniem/przerabianiem zostawiłem sobie jako plan B, ale może się faktycznie przekonam do tego z Evike, może warto go spróbować przerobić pod RIS.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...