Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

Większość postów w niniejszym temacie pochodzi stąd:

http://forum.wmasg.pl/topic/139509-m-ki-specna-arms/

 

 

Fajny pomysł z tym rzepem do magów :icon_smile:

A teraz takie pytanie :icon_smile:

Próbował ktoś już postrzelać z tych replik na 11.1 ????

I czy próbowaliście wsadzić tam mocniejszą sprężynę ???

Bo też się zastanawiam nad kupnem tej repliki :icon_smile:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fajny pomysł z tym rzepem do magów :icon_smile:

A teraz takie pytanie :icon_smile:

Próbował ktoś już postrzelać z tych replik na 11.1 ????

I czy próbowaliście wsadzić tam mocniejszą sprężynę ???

Bo też się zastanawiam nad kupnem tej repliki :icon_smile:

Według mnie nie ma sensu wsadzać mocniejszej sprężyny, napewno coś poleci do wymiany. A co do 11.1 myślę, że ze spokojem będzie ładnie chodzić, sam GF mi tak odpisał. Oczywiście jeżeli nie wymienisz tych drutów na porządne kable przed podpięciem 11.1 to wiadomo co będzie w kolbie :D. Powinno dać radę, z czasem może polecieć tylko tłok, jak na moje to tyle. Panowie, te kable są naprawdę shitowe, jeszcze takich druciaków nie widziałem. Przy wystrzeleniu 3 lowów na auto seriami po 4-5 kulek silnik mi sie przez te gówna grzeje :D Prawdopodobnie za tydzień już będą u mnie wymienione i ten lipo 11.1 tak mnie kusi :) zobaczymy.
Link to post
Share on other sites

Według mnie nie ma sensu wsadzać mocniejszej sprężyny, napewno coś poleci do wymiany. A co do 11.1 myślę, że ze spokojem będzie ładnie chodzić, sam GF mi tak odpisał. Oczywiście jeżeli nie wymienisz tych drutów na porządne kable przed podpięciem 11.1 to wiadomo co będzie w kolbie :icon_biggrin:. Powinno dać radę, z czasem może polecieć tylko tłok, jak na moje to tyle. Panowie, te kable są naprawdę shitowe, jeszcze takich druciaków nie widziałem. Przy wystrzeleniu 3 lowów na auto seriami po 4-5 kulek silnik mi sie przez te gówna grzeje :icon_biggrin: Prawdopodobnie za tydzień już będą u mnie wymienione i ten lipo 11.1 tak mnie kusi :icon_smile: zobaczymy.

 

Czyli powiadasz, ze po zakupie replik tego producenta trzeba wymienić kable i tłok i będzie mozna bawić się z 11.1 ??? :D

A co do innych elementów ?? Czy są kompatybilne z innymi elementami do GB V2 ?? Np.. Będę mógł tam włożyć Zebatki od V2 ULTIMATE lub Bore-Up Guardera.....

Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie tak powiadam i jestem w 100% tego pewien, bo praca gb jest zaskakująco dobra oraz cicha (porównanie emka JG najnowszej generacji). Hmm...inne elementy, o co się tu martwić? Wzmocniony szkielet (są ślady wzmocnień), 8mm łożyska kulowe, nigdzie nie zauważyłem nieszczelności. Myślę, że bore up Guardera na luzie podejdzie jak do innych GB, ponieważ GB od SA różni się od innych tylko tym, że ma tą szybką wymianę springa...Zębatki 100% podejdą. Tak teraz dochodzę do wniosku, że chyba moja emka powita nowy tłok, kabelki i tego lipolka 11.1 bo kusi mnie na kosiare :D

Link to post
Share on other sites

Stock nieszczelności ma i mieć będzie dopóki nie wymieni się dyszy na uszczelnianą i głowica tłoka też pewnie puszcza. Sama komora jak pisałem do dziewic nie należy i guma luźno wchodzi przy jej zmianie więc teflon fix to przydatny zabieg. Na szczęście szczelność na linii dysza - gumka jest wzorowa. Test 1x1cm chusteczki na komorze nie rusza się nawet o milimetr przy strzale - guma G&G.

 

W poniedziałek przestrzelę na chrono konfigurację M100 SHS i zielona G&G z teflon fix'em. Pokuszę się o sprawdzenie rof'a na 7,4 lipo / 9,6 stocku i tej waszej 11.1 lipo ale w ciągłym zastosowaniu jej nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj na chrono, stock z wymienioną gumką na zieloną G&G i spring zmieniony na M100 SHS dał rozrzut w granicach 332-335fps więc z powtarzalności jestem zadowolony. Fps'y wyższe niż podziewane bo SHS zaniża oznaczenie sprężyny. Na moje oko po zmianie dyszy i głowicy tłoka można będzie zyskać 30-35fps. Nie mniej jednak z mojej strony replika pozostaje w przeznaczeniu do CQB i nic więcej na długi czas w niej nie zmieniam.

 

I powyższe na:

- LiPo 7,4 dało 13 rps

- Stock 9,5 dał 14 rps

- LiPo 11.1...nie było jak sprawdzić bez przerobionej wtyczki :(

Link to post
Share on other sites

Mam w planach kupno tej repliki - http://gunfire.pl/product-pol-1152200030-Replika-karabinka-Specna-Arms-EC-301.html

I chciałbym wymienić front na taki - http://gunfire.pl/product-pol-1152198312-Aluminiowa-konwersja-RIS-do-replik-typu-M4-CQB.html

Ale nie wiem czy się da.

Wiem że to wiąże się z przełożeniem kabli do kolby sf, którą też planuję kupić.

 

Liczę na odp. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam,w dniu wczorajszym otrzymałem emkę (wer SA-B02). Od razu zabrałem się za wymianę gumki HU.

Stała się rzecz bardzo dziwna.

Wskazania chrono: 408-411 fps przed zabiegiem.

Rozłożyłem replikę, wymieniłem gumkę stockową na czerwoną KA, dodatkowo zmieniłem na lufę innę o podobnej długości (stockowa była nieco zrysowana w środku na końcowce, miała niedoskonalości). Bo złożeniu rozrzut 300 - 390 fpsów. Zgroza....

Załozyłem stockowe częci spowrotem - 404-409 fps.

 

Moja stockowa gumka jest nieco krótsza niż standardowe gumki hop up > czy u Was to samo? Czy po zmianie zauważyliście spadek mocy / rozrzut wyników?

Link to post
Share on other sites

Ja mam gume guardera i przy dyszy shsa mam stałe 414fps, stockowo replika generowała około 404fps. Tak dodam, jakby kogoś interesowało strzelanie z Specna Arms na lipo 11,1, ja to robie od ponad 3tygodni i wszystko hula, bynajmniej jak na razie. Zbaczając z tematu, wie ktoś jakiego imbusa potrzebuję, żeby dokręcić muszkę w EC303? 1,5mm jest za duży, innych nie mam, a jeszcze jedna strzelanka z latającą w przód i tył muszką to może się jej stać coś złego :D Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...