Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potwierdzam problem, i to o czym wspomina AnR.

Mi wystarczyło szlifowanie dźwigni naciskającej na dystanser - miejsce od środka gdzie obraca się ośka zębatki aby dźwignia była mniej dociśnięta. Teraz już podkręca po 2giej wypustce zębatki.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to nie temat o tym, ale nie mogę się z Tobą zgodzić AnR. Problemem podkręcania w niebo w gumach g&g jest przede wszystkim właśnie guma, a nie dystanser. Ten cycek, który jest przez dystanser dociskany jest znacznie większy niż we wszystkich znanych mi gumach.

Przy użyciu tego tego samego dystansera gumki hu tm i systema w pozycji zero są na zero. Guma g&g w tej samej pozycji jest mocno wybrzuszona i podkręca kulki w niebo.

 

Edit. Owszem, zmiana dystansera pomaga to zniwelować, acz nie jest on istotą problemu.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem. Specna w stocku (dołożone tylko 2 podkładki) ciągnie sprężyny do M170, większych już nie miałem. Do M150 włącznie - na lipolu Nano-Tech 7,4V 2000mAh.

 

Inna sprawa, że w stocku jest sens (no, kwestia dyskusyjna, czy w ogóle warto tuningować gołego stocka, ale co kto lubi) wkładać maksymalnie M140, na mocniejszych sprężynach praktycznie nie ma już żadnego wzrostu fps. Wyżej niż 448 fps nie wyszło, niezależnie od tego, czy było to na M150, m160 czy M170.

 

Gwoli ścisłości - sprężyny GFC Tornado.

 

Więcej szczegółów w niedługim czasie na portalu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy ktoś zrobił ze swojej specny pożądny karabinek wyborowy o mocy około 600 FPS ? Jeżeli tak to co włożył do środka ? Jaki przebieg kulek ? Jak sie sprawuje ?

Czy gearbox jest mocno niestandardowy ? Da się wymienić na jakiś poządny wzmocniony typu Ultimate lub Guarder ?

Planuje zakupiś M16 i zrobic z niej karabin wyborowy, chce włożyć bore upa guardera, precke promyka, sprężyne 150-160, zębatki SHS, no i wymienić komore na King Armsa. Czy ktoś ma podobny układ i może podzielić się wrażeniami ? Czy obejdzie się bez wymiany szkieletu GB i silnika na mocnej batce 11 ?

Link to post
Share on other sites

GB różni się tylko tyłem, spokojnie można go wymienić na praktycznie każdy inny. Pytanie tylko czy jest sens, bo spasowany jest bardzo dobrze, a wygląda całkiem solidnie. Ja bym wymienił dopiero jeśli by się sypnął.

 

Silnik może spokojnie zostać, nawet na nano-techu 7,4V ciągnie do M150 Tornado, a na 11,1 na lajcie M170 Tornado (w okolicach M120 były dublety). Na stockowych kablach, z bezpiecznikiem, bez mosfetu...

Link to post
Share on other sites

(...) bo spasowany jest bardzo dobrze, a wygląda całkiem solidnie. Ja bym wymienił dopiero jeśli by się sypnął.

 

 

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem w sobotę przy smarowaniu mojego. Szkielet sprawia wrażenie grubego i solidnego.
Link to post
Share on other sites

Hejka

 

Postanowiłem oprócz gumki czarnej systemy wsadzić do swojej SA-B02 preckę. oraz sprężynę. I teraz pytanie. Czy Guarder M130 nie rozwali stokowych bebechów? Czy lepiej Guarder M120?

 

Pytanie dwa: czy ta precka wejdzie, bo na stronie GF podają, że lufa ma 290 :o http://asg.warszawa.pl/p,guarder-lufa-precyzyjna-6-02mm-407mm,4437.html Zależy mi, aby nie wystawała za bardzo (była nieznanej długości stocka), opcjonalnie tłumik, ale teraz na to hajsu nie mam :D

Link to post
Share on other sites

Podejżewam że dużo więcej bez bore upa nie osiągniesz wkładając m140, ale to tylko moje przypuszczenia. 470 fps na m130 bez żadnych dodatkowych uszczelnień to dobry wynik, zamiast zmieniać sprężynę zastanów się na uszczelniona dyszą i wymiana komory .

Edited by jarektrzpil
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś posiada SA-BO4?

Bo w moim też jest ten dość dziwny i bardzo głośny dźwięk podczas strzelania - nawet na dobrej batce i po wstawieniu mosfetu :o

Zastanawiam się czy w takim przypadku zmiana silnika jest obowiązkowa?

Czy w tej sytuacji zakup tylko lipo 11 v i zostawienie silnika stockowego wystarczy aby zwiększyć rof?

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś posiada SA-BO4?

Bo w moim też jest ten dość dziwny i bardzo głośny dźwięk podczas strzelania - nawet na dobrej batce i po wstawieniu mosfetu :o

Zastanawiam się czy w takim przypadku zmiana silnika jest obowiązkowa?

Czy w tej sytuacji zakup tylko lipo 11 v i zostawienie silnika stockowego wystarczy aby zwiększyć rof?

Stock specny to katorga dla uszu. Moja B04 po liftingu działa fajnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...